292 Shares 7046 views

Sterylizacja kota: plusy i minusy. Zachowanie kota po kastracji

Dziś wielu właścicieli swoich futrzanych przyjaciół zastanawiasz się czy kastracja kot potrzebuje, zalety i wady tej operacji, i jak to wpłynie na jego zachowanie w przyszłości. W tym artykule postaramy się ujawnić szczegółowo tematykę interesujące dla Ciebie i odpowie na wszystkie Twoje pytania.


Co to jest kastracja, a co to jest?

Sterylizacja kota – do zabiegu chirurgicznego , w którym usuwa się jądra, co pociąga za sobą przerwanie funkcji rozrodczych i zatrzymać wytwarzanie męskich hormonów. Około 7-8 miesięcy u kotów zaczyna pojawiać się pociąg seksualny do osobników płci przeciwnej, która przejawia się w ich zachowaniu. Rozpocznij głośne krzyki w nocy, agresywne zachowanie, terytorium znak, w związku z czym nie jest nieprzyjemny zapach w mieszkaniu. Dlatego, aby uniknąć takiego zachowania, operacja prowadzi się korzystnie w temperaturze około 7-9 miesięcy, gdy futrzany przyjaciel stał się już na tyle silny, ale jeszcze nie spróbować wszystkich uroków seksu. Często jedynym kastracja może uspokoić ukochanego zwierzaka i sprawiają, że o wiele bardziej proste i delikatne.

Jednak czy taka operacja niekorzystnie wpływać na zdrowie zwierzaka? A co będzie zachowanie kota po kastracji? Weterynarze twierdzą, że operacja ta jest dość prosta i odbywa się zwykle bez żadnych konsekwencji. Jednakże, jeśli zrobi to za ponad dojrzałej zwierzakiem, istnieje rolę do odegrania znieczulenia po kastracji kota, jak stary organizm zwierzęcy jest znacznie słabsza niż młody, więc istnieje ryzyko, że nie będzie żadnych komplikacji w czasie jego wyjścia ze znieczulenia.

Plusy kastracja kota

Weterynarze z kolei twierdzą, że kastracja kot ma wiele zalet i prawie żadnych wad. Ale to jest naprawdę? W tym widzimy, wymieniając wszystkie wady i zalety kastracji. Zaletą jest fakt, że:

 • wykastrowane zwierzęta żyją często do więcej niż 1,5-2 lat;
 • kot przestaje oznaczyć terytorium i staje się mniej agresywny;
 • przestać krzyczeć w nocy i szukać kota;
 • zwierzę staje się bardzo spokojny i bardziej zabawny;
 • wykastrowane koty praktycznie twarzą chorób takich jak gruczolaka, zapalenie gruczołu krokowego i innych infekcji, w przeciwieństwie do zwierząt, które nie były poddawane kastracji;
 • Cat staje się uległe i zgodne;
 • w koty, które zostały wykastrowane w młodym wieku, prawie nie tworzą guza piersi.

Wady Kastracja kotów

 • Po tej operacji, niektóre zwierzaki stają się leniwi i nieaktywny, co powoduje, że często cierpią z powodu przejadania się i otyłości, jak spędzać mniej energii niż nienaruszonego kocura.
 • Czasami koty po kastracji zaczynają cierpieć z powodu chorób układu sercowo-naczyniowego, a aby temu zapobiec, trzeba wybrać odpowiedni żywności.
 • Znieczulenie jest również rodzajem ryzyka dla zwierzęcia, jeżeli młody jest bardzo mała, to stary kot, jest to dość duże ryzyko dla zdrowia, ponieważ niektóre osoby mogą i nie ruszaj go.
 • Być może pojawienie się choroby kamienia.
 • Kastracja, jak każdy zabieg chirurgiczny, powikłania mogą zostać powiązane (ale są to rzadkie przypadki).

Jednak wiele z tych efektów można uniknąć, jeśli podchodzimy do tej operacji z całą odpowiedzialnością.

Zachowanie kota po kastracji

Po tej operacji, owłosiony pet będzie potrzebował czasu, aby odzyskać. Okres ten trwa zwykle jeden lub dwa dni, w czasie których kot jest spokojny i aktywny stan. To może całkowicie odmówić jedzenia, ponieważ spożycie żywności może powodować wymioty u zwierzęcia, jest bardzo powolna i wahała się poruszać, wszystko to konsekwencje operacji i znieczulenia, więc nie ma potrzeby martwić się szczególnie. W tym okresie, futrzany przyjaciel jest bardzo ważne, by go wspierać, dać mu jak najwięcej uwagi i dobrocią. Trzeba uważnie monitorować swoje ulubione, ze względu na utratę koordynacji, może spaść z wysokości i postawić sobie jakieś obrażenia. Należy upewnić się, że kot zamarzł na śmierć, gdyż możliwe jest pokrycie go ciepłym kocem lub umieścić obok ciepły baterii. Po około 5 godzin po operacji trzeba dać wodę domowych. Oczywiście, kot kastracji, zalety i wady, które zostały uznane, mamy wielki odpływ na zwierzęciu.

Stan zwierzęcia po zabiegu

Należy również zwrócić szczególną uwagę na obecność na fotelu u zwierzęcia. Jeżeli w ciągu trzech dni, można zauważyć, że nie można opróżnić, upewnij się pokazać weterynarza kot lekarz. Najważniejszą rzeczą – monitorowanie gojenie pooperacyjne szwem. Zwykle zwierzęta nie obchodzi, ale jeśli zaczyna iść do miejsca i starają się lizać rany, konieczne jest, aby umieścić go na specjalnej obroży na szyję i szew w najbliższej przyszłości, aby leczyć się z weterynarzem. W okresie pooperacyjnym ważne, aby zapewnić, że szew nie jest krwawienie i bez zwilżania wokół niego, temperatura kot przechowywane dłużej niż trzy dni, ponad 39 stopni, co nie zostały zmniejszone (poniżej 37 ° C).

Do zasilania wykastrowany kot też należy traktować bardzo poważnie, ponieważ po pewnym czasie zmian hormonalnych dla zwierząt. Wykastrowany kot zaczyna wydawać mniej energii, więc jego ciało potrzebują mniej kalorii, a jego apetyt pozostaje taka sama. Jeśli zastosujemy właściwą dietę psa, można uniknąć otyłości swoje zwierzątko i choroby kamicy moczowej.

wniosek

W tym artykule przyjrzeliśmy co kastracji kota, plusy i minusy zabiegu, jak również zachowanie zwierzęcia po zabiegu. Oczywiście, jeśli zanim stałeś się taki wybór, to zależy od ciebie. Przede wszystkim trzeba vzesit plusy i minusy, należy skonsultować się z lekarzem weterynarii, a dopiero potem podjąć decyzję. Jeśli jeszcze nie odważył się wysterylizować kota, można iść okrężną drogą, aby używać specjalnych tabletek, które są obecnie sprzedawane w każdym weterynarzy.

Jeśli zdecydujesz się na operację swojego zwierzaka tak po prostu, bez ważnych powodów, to lepiej wstrzymać się i znów uciec się do metod medycznych. Gdy kastracja kota, plusy i minusy, które mamy już omówione, konieczne jest, pozostaje do wyboru jedną z najlepszych klinik miasta z dobrą reputacją i pójść dokładnie tam. Nie ma potrzeby, aby zapisać, ponieważ, jak profesjonalny operacja zostanie przeprowadzona będzie zależeć od przyszłego życia zwierzęcia.