798 Shares 2119 views

Sowa śnieżna – mądry ptak lub zwiastunem nieszczęścia

Niekończące się połacie biały, tylko tu i tam, „ozdobiona” skromne gołe krzewy i suszonych ziół – tu mieszka sowy – ptaka z nieskazitelnej urody i tajemniczego misterium.

Jeszcze od czasów starożytnych ludzi przypisuje to zasadniczo mistyczne zdolności. Tak więc, przodkowie dzisiejszych mieszkańców Egipcie, Ameryce, Chinach, Indiach i Japonii uznano zwiastunem sowy śmierci i różne nieszczęścia. W wielu starożytnych religiach, obraz ten ptak był symbolem posłańca z podziemi lub prototypu Władca ciemności królestwa.

W chrześcijaństwie, tajemniczy ptak drapieżny był symbolem pustki, ciemności, smutku, samotności i złe wieści. Usłysz wołanie sowy lub zobaczyć to na własne oczy zapowiedzią nadciągającej śmierci bliskich. Biorąc pod uwagę głównie nocny ptak obdarzony zdolnościami magicznymi i demoniczne. Oprócz tego tajemniczego stwora uznano strażnika skarbów i różnorodność zasobów podziemnych, a także świadectwa przeciw rozpuście.

Nie mniej przerażająca zdolność nadana sowy i Chinach. Zatem mieszkańcy wyżyn Uważa się, że nocne drapieżniki pisklęta nabyć zdolność do latania tylko raz porysowana lub dziobnął na oczach swoich rodziców. Dlatego sowa w Chinach symbolizuje okrucieństwo, strach, horror, zło i niewdzięczność.

Umysł, jak również zdolność do przynieść nieszczęście, Sowa przypisany ludzi. Pierwszym były Brytyjczycy, którzy nazwali to mądry stary ptak. Prawdopodobnie niezwykłe zdolności umysłowe rankingu ptaka z powodu jej oczach, wylęgu i ogromnych, jak dwa dna miski. W rzeczywistości, istoty te nie są szczególnie charakteryzuje wybitnego intelektu, choć głupi, że nie można nazwać.

Cokolwiek wymyślił ludzi, Sowa na pierwszym miejscu są najbardziej fascynujących stworzeń na naszej planecie. Specjalna piękno i historia jest inna sowa śnieżna polarny. Oszałamiająca malowanie, urocze wielkie oczy i stać się prawdziwie królewski prawdopodobnie będzie wyrównać go z boskiego stworzenia niż przy tworzeniu sił ciemności.

Jest to dość duży ptak – masa ciała może osiągnąć trzy kilogramy, a czasem rozpiętości skrzydeł przekracza pół metra. Młode ptaki mają nakrapiane upierzenie, bardziej dojrzałych członków sowy genus nabyć nawet śnieżnobiały kolor.

Sowa śnieżna zamieszkuje tundrę i jest raczej osiadły ptak, choć w zależności od warunków lokalnych (obfitość żywności, grubość pokrywy śnieżnej) i może migrować do bardziej przyjaznych mieszkańcom miejscach.

Co ciekawe, te ptaki nie bardzo lubię latać i siedzieć na wysokich gałęziach drzew. Wolą okazały tempo na zaśnieżonych polach i patrzeć na swoją ofiarę ze wzgórz i różnych wysokościach naziemnych.

Snowy sowa gniazda na ziemi, a najczęściej wybiera suche zbocza reliefu. Ptak składa jaja z pewną częstotliwością, co czasami sięga siedmiu dni. W rezultacie, żyć pisklęta w gnieździe w każdym wieku – od opery mieć nadal wysiedziany. Ta niezwykła metoda składania jaj ma istotne zalety: dorosły młode ptaki są w stanie ogrzać ich niedawno urodzony w siostrami i braćmi. Tak więc, sowa śnieżna spędza mniej czasu na inkubacji użyć go w odpowiednim porządku – do produkcji żywności. Muszę powiedzieć, że takie podejście do hodowli jest jeszcze bardziej niż racjonalne.

Pokarm dla ptaków północnej drapieżnika służyć przede wszystkim lemingi. Jeśli dane gryzoni jest niska, sowy są w stanie otworzyć polowanie na kuropatwy, a nawet lisy. W przeciwieństwie do swoich odpowiedników południowych Sowa śnieżna może polować w ciemności, a w ciągu dnia. Że w ogóle nie dziwi, ponieważ polarny dzień w tundrze trwa około 6 miesięcy, a także noc i.

Biały północna drapieżnik ma żywe wzroku i słuchu. Produkcji, można zauważyć w gęstym zmroku do kilkudziesięciu metrów. I mimo niezdarności podczas chodzenia sowa ataki są bardzo szybko, pozostawiając poszkodowanemu żadnych szans na ucieczkę.