83 Shares 5699 views

Kalina „buldenezh”: reprodukcja i pielęgnacja

Istnieją dwa główne sposoby rozmnażania kalina „buldenezh”: nasion i wegetatywnego. Jednocześnie plantatorzy powinni wiedzieć, że kalina „buldenezh”, który wykonany metoda reprodukcji wysianiem nie dziedziczy wszystkie cechy odmian. Najlepiej jest wybrać wegetatywny sposób, który jest bardziej możliwe do wykonania we własnym ogrodzie. Aby to zrobić, Split spud wzrost krzewów specjalną warstwową typu poziomego i pionowego. Kalina „buldenezh” rozmnażanie przez sadzonki jest również dobrze tolerowany. krzewy macicy narażona Hilling co 2-10 lat w okresie jesiennym i wiosennym. Wymagane spud grunt spod krzaka do ośmiu centymetrów. Następnego lata zwykle rośnie od trzech do sześciu młodych pędów. Późniejsza Hilling powinna być przeprowadzona po rosną do około dwudziestu do dwudziestu pięciu centymetrów.

Kopiec piasku po Hilling wymaga stałej nawilżenie. Jeśli opieka będzie skuteczna dla pędy jesieni „nabyć” silny system korzeniowy. Muszą być odłączone od krzaka, a następnie wylądować na pewnej działce gdzie nowa roślina będzie dalej rozwijana. Kalina „buldenezh” kopia jest całkiem łatwe do wytwarzania i może być przedmiotem różnych skutecznych metod. Ripple roślina jest realistyczny i poprzez zdrewniałych sadzonek być utrzymywane w wodzie przez trzy do pięciu dni, po czym powinny one zostać obsadzone w chłodnym miejscu pod osłoną cherenochnika. Ten ostatni ma specyficzny skład, że zawiera humus i piasek (w równych ilościach). Sadzonki wymagają nawilżania, który może być wyposażony w specjalny nawilżacz.

Dla kalina „buldenezh” zwielokrotniania tego sposobu jest całkowicie dopuszczalne ze względu na swoją prostotę i dostępności. Po około trzydziestu dni, można obserwować ukorzenienie sadzonek, pierwszy miesiąc roślin jesienią już wznieść się ponad ziemię wystarczająco wysokie, i mogą być przeszczepione. Zaletą tej metody jest brak ciepłej okresie ukorzeniania roślin, które występują w pierwszym lub drugim miesiącu wiosny, więc nie ma potrzeby, aby stworzyć sztuczny cień.

Bardziej skomplikowany sposób kuli śniegowej „buldenezh” – rozmnażanie przez sadzonki zielone, ponieważ w tym przypadku trzeba dodatkowej stymulacji wzrostu korzeni. Co do zasady, okres wzmocnienie korzeni w ziemi jest konieczne tylko na lato jest gorące i suche sezon, co nie zawsze ma pozytywny wpływ na wynik. Zazwyczaj w takich trudnych warunkach, sadzonki nie rosną, więc okres wzrostu jest przedłużony o trzy miesiące. Jednocześnie możliwe jest, aby starać się rozwijać i korzeń zielone sadzonki w ilości do pięciu sztuk, za pomocą zwykłej doniczka pod słoik (szkło) odwrócony do góry nogami. Aby przygotować podłoże piasku i torfu używane w równych ilościach.

Należy zauważyć, że kalina „buldenezh” rozmnażanie przez sadzonki , dla których został wybrany jako jedyny sposób, rośnie dość pełne i bujne, z należytą starannością jej działalności. W przypadku hodowli sadzonek zielonych muszą przygotować się do połowy czerwca, liście na dole, które mają być usunięte, dwie górne liście muszą zostać zredukowane o dwie trzecie w celu uniknięcia blaknięcie resztę liści. Związany z kiści sadzonek powinny być umieszczone w specjalnym roztworze (IAA) na głębokości trzech centymetrów. Następnie musi wytrzymać około 20 godzin, należy je i przeszczepiono do naczynia (głębokość – 2 cm), a następnie za pomocą pokrywy słoik, umieszczonym na parapecie i stale nawilżania.