394 Shares 4955 views

Barbus rekin: Opis i zawartość w akwarium

To akwarium ryby tylko kilka dekad temu, stało się rozwiedli się w Rosji. W naturalnych warunkach, rekin tygrys żyje w wodach Tajlandii i innych krajów Azji Południowo-Wschodniej. On woli szybkiego i świeżej wody. Ryby te są nie tylko bardzo aktywna i skromny, ale nadal chciwy, więc mogą dorastać do 40 cm. Zaczęły rosnąć ze względu na swój niezwykły wygląd i pogodnym usposobieniu. Ponadto, są one w stanie żyć około 10 lat. Jednak w treści, nie są one bardzo wygodne, ponieważ wymagają one dużej ilości akwarium: ryby w niewoli nie wzrośnie więcej niż 15 cm, nie mieszkają w opakowaniach.


Pojawienie rekina tygrysa

Ta ryba należy do rodziny karpiowatych, więc trochę jak nasz płoci, ale uważna analiza różnic widać. Jego wąskie, wydłużone, bocznie skompresowane ciało ma stal srebrny-tone. Wszystkie wagi są duże, lśniące, lustro. Ryba ta wygląda bardzo imponujące, ponieważ podczas przenoszenia błyszczy. Oczy rekin tygrysi duże, zajmujące niemal całą głowę. Płetwy są przezroczyste lub żółtawy krawędziach szeroki czarny pasek. Dlaczego ryba zwana „Shark zadzior”? Zdjęcie wyraźnie pokazuje, że istnieje wyraźne podobieństwo do morskich drapieżników kształtu ciała i płetwy grzbietowej.

Charakter ryb

Barbus rekin jest bardzo aktywny i miłujący pokój. Lubi żyć w opakowaniu składającej się z co najmniej 7 osób. Żyć dobrze z innych dużych ryb akwariowych, takich jak sum, nieletnich, tetra lub inne zadziorów. Nie są one zarozumiały, ale lepiej nie veiltail siedzenie obok – pozostają bez ogona. Jest to niepożądane spędzać z nimi, małych ryb i narybku, jak kolce są bardzo żarłoczne rekiny.

Charakterystyczną cechą zachowanie tych ryb – zwiększona zdolność skakania, są nawet w stanie wyskoczyć z akwarium. Ich inna cecha – nieśmiałość. Jeśli silny strach może nawet umrzeć. Mimo to, dla wielu stał się ulubieńcem rekina tygrysa.

Zawartość akwarium

Ryba jest dość skromny, ale w celu uczynienia jej czuć się dobrze,
Musimy przestrzegać pewnych zasad.

 1. Akwarium zadziory zawartość rekina powinny być duże, – co najmniej 200 litrów objętości. Po tym wszystkim, fast ryb, aktywny, wolą żyć w opakowaniach.
 2. W akwarium, trzeba utworzyć co najmniej mały prąd, aby sprowadzić warunki ryb żyjących w naturalnym.
 3. Na czubku niezbędnik pokrywy, ponieważ ryby te są bardzo nerwowy.
 4. Konieczne jest stworzenie zadziorów warunków zbliżonych do naturalnych. Akwarium powinno mieć dużo roślin, z rumowiska kamieni, gałęzi, pniaków i innych miejsc do ukrycia. Ale również przestrzeń do pływania powinna również pozostać.
 5. Barbus rekin mieszkał w bieżącej wody, więc trzeba mu dać dobrą filtrację. Pożądane jest również, aby zmienić często 30-40% wody. Temperatura musi być utrzymywana na poziomie co najmniej 23 ° C, a tym południowym ryb.
 6. Barbus rekin preferuje naturalne oświetlenie , jak ten dzień ryb, potrzebuje godzinach dziennych do 8-10 godzin.
 7. Na dno akwarium wlać netolstym Nieśne lekkie kamyki średnią wielkość.

Które jedzą te rekina ryb

Zadziory są wszystkożerne, żywią się one aktywnie zarówno żywych i suchej karmy. Ale mają słabe trawienie, więc niektóre z potraw są przeciwwskazane. Na przykład, korba, chitynowe powłoki owadów i niektórych serów. Pamiętaj, aby karmić żywności rekin kolce roślin. Niech suszonych liści pokrzywy, szpinaku, mniszka lekarskiego lub sałatkę. Karmić ryby te są wybierane głównie z wody, więc nie może dać dużo, w przeciwnym razie nie będzie miał czasu, aby go złapać.

Hodowla zadziory rekina

W niewoli ryby te rozmnażają się bardzo niechętnie. Prawie wszystkie z nich zostały przywiezione z ojczyzny. Aby ich potomstwo, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę pewne cechy ich rozmnażania.

 1. Aby to zrobić, należy wziąć rybę dorosłych ponad 4 lat, kobieta powinna być nie mniejsza niż 35 cm. Są one wybrane w młodym wieku w jasności i koloru aktywności i karmić wyłącznie wysokiej jakości pasz.
 2. Do hodowli trzeba użyć bardzo duże akwarium, długość około 2 m. Na dole trzeba umieścić kilka kilogramów Java mchu i mnóstwo korzeni przynieść warunki do naturalnego.
 3. Na samicę powinno stanowić dla niektórych mężczyzn. Do stymulowania tarło, stosując iniekcje hormonów. Ponadto, powoduje zmianę temperatury i twardości wody. Nie można dokładnie powiedzieć, w jakich parametrów powodzeniem tarło. Dla wszystkich ryb potrzebują różnych warunków, ale zazwyczaj jest to niska temperatura i woda miękka.
 4. Bezpośrednio po tarle dorosłe ryby osadza. Zazwyczaj klapa smażyć z jaj w ciągu dnia, a kilka dni, zaczynają pływać. Karmić je o tej porze wrotek i orzęsków. Nie zapomnij zmienić połowę wody codziennie świeże z tymi samymi parametrami temperatury i twardości.

Pomimo trudności hodowli i lekkim, rekin haczyka – bardzo śmieszne ryb. Za to interesujące obserwować, i akwarium z tych mieszkańców daje wiele pozytywnych emocji.