615 Shares 9350 views

Jak pozbyć się plam po trądziku w domu

Trądzik i pryszcze odejść z upływem czasu. Oczywiście, jeśli ich wygląd nie jest z powodu jakiejkolwiek choroby, niedożywienie lub zaburzenia metaboliczne. Ale tu ślady nich pozostaje na twarzy przez długi czas. I wtedy pojawia się pytanie: „Jak pozbyć się plam po trądziku?” Rzeczywiście, bez koniecznego leczenia przez siebie te utworów odbędzie się przez długi czas, przynosząc dyskomfort.

Opis leczenia

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na podstawie bezwzględnie obowiązujących przepisów, a dopiero potem można przejść do pytania, w jaki sposób pozbyć się plam po trądziku.

  1. Pamiętaj, aby wycisnąć pryszcze na własną rękę nie może.
  2. Wszelkie środki zaradcze powinny być stosowane tylko na czystą, suchą skórę.
  3. leczenie kanałowe jest lepsze w okresie letnio-jesiennym, aż takiego śladu oznacza łagodzić skórę i suszy, która w zimie i wiosną, a więc pozbawione wymaganej mocy.
  4. Podczas leczenia należy unikać ekspozycji na promieniowanie UV na uszkodzoną skórę.
  5. Proces gojenia przyspieszeniu, aby łączyć leczenie przyjmowania preparatów, zawierających witaminę C i ustalenia prawidłowego odżywiania.

Jak pozbyć się plam po trądziku

Dość często czerwone plamy po trądziku i wyprysków wskazują na obecność zaburzeń pigmentacji skóry. Dlatego konieczne jest, aby poprawić stan skóry, a to pomoże następnym wybielanie maska: Wymieszaj dwie łyżeczki soku z cytryny i jedno jajko. Maska powinna być stosowana do uszkodzonych obszarów i przytrzymać około 15 minut.

Glina z plamami po trądziku

Doskonale rozwiązać problem czerwonych blizn po trądziku leczenie maska na bazie zielonej glinki i oleju rozmarynowego. W celu przygotowania zanętę łyżkę gliny i cztery kropli oleju. Dodać niewielką ilość wody. Otrzymaną mieszaninę umieszcza się na obszarach problemowych i przytrzymać przez około dziesięć minut. Można usunąć codzienne plamy na skórze z czystego oleju z rozmarynu, ale trzeba być bardzo ostrożnym, gdyż narzędzie to może działać na ciśnienie.

Może być stosowany w leczeniu następujących skóry i maski na bazie białej glinki. Aby przygotować go, dodać kilka łyżeczek soku z cytryny do jednej łyżce białej gliny. Dodaj trochę wody, aby gęstą masę. Nałożyć mieszankę na obszarach problemowych i pozostawić na 15 minut.

Jak pozbyć się trądziku plamy po użyciu olejków eterycznych

Aby usunąć zaczerwienienia i nierówności na skórze, konieczne jest kilka razy dziennie, aby przetrzeć obszarów problemowych mieszaniną następujących olejów: rozmaryn (2 krople), goździków, mięty i lawendy (kropla po kropli).

Ponadto można mieszać cztery lub pięć kropli oleju kadzidło, lawendy i neroli. Ta mieszanina trzeba codziennie wycierać czerwone plamy na twarzy.

Maść na plamy po trądziku

Dermatolodzy zalecają, aby usunąć plamy na twarzy użyć specjalnej maści na bazie kwasu glikolowego, kwas azelainowy lub kwas salicylowy. Ihtiolovaya maści, salicylowy, cynk stosuje się do zmiany, a po pewnym czasie spłukiwane wodą. Narzędzia te można kupić w każdej aptece.

Wielu ekspertów zaleca się stosowanie w leczeniu skaz trądzik opartych maść badyagi. Jego wytwarzania łyżki do mieszania proszku i kilka kropli nadtlenku wodoru. Mieszanina powinna być nakładana bezpośrednio na plamę i przytrzymać przez około 15 minut, lepiej jest przeprowadzić tę operację w nocy, ponieważ skóra w tych obszarach może być czerwony. Takie środki ma złuszczający i zwiększa intensywność obiegu na uszkodzonej powierzchni skóry.