244 Shares 9211 views

Anna Maxwell Martin. Aktorka z Wielkiej Brytanii

Angielska aktorka teatru i kina Anna Maxwell Martin nie jest jeszcze pięknem przemysłu filmowego. Ale krytycy i widzowie doceniają jej niewątpliwy talent, co potwierdza wiele znanych ról i prestiżowych nagród. Aktorka jest znana publiczności w filmach "Kodeks Morderstwa", "Jane Austen" i inni.


Fakty z biografii

Anna Maxwell Martin (Anna Anna Charlot) urodziła się w 1977 r. 10 maja w Beverly w Wielkiej Brytanii. Oprócz niej rodzina miała również najstarszego syna Adama. Mama pracowała jako naukowiec w dziedzinie naukowej i opuściła pracę po narodzinach swoich dzieci. Mój ojciec zajmował oficjalne stanowisko w dużej firmie farmaceutycznej. Mimo to, Anna miała marzenia o teatrze i kinie, ponieważ miała 3 lata. Dziewczyna była zaangażowana w grupę teatralną w lokalnej szkole i nie brała udziału w pojedynczym spektaklu.

Po szkole dziewczyna stała się studentką Uniwersytetu w Liverpoolu, gdzie studiowała historię. Następnie Anna postanowiła studiować w Londynie w Akademii Sztuk Dramatycznych i Muzycznych. Tam stała się członkiem związku zawodowego aktora, ale ponieważ jeden z uczestników miał już podobne imię, Martin nazwał imię jego dziadka – Maxwell.

Kiedy Anna była rok przed zakończeniem Akademii, jej ojciec odkrył raka, a po chwili zmarł. Ale nadal potrafił zobaczyć pierwsze dzieło swojej córki na scenie.

Na Ruszcie

Pierwszy występ Anny miał miejsce w sztuce "Mroczne Początki". Od razu została powierzona główną rolę.

Aktorka wzięła udział w pracach nad sztuką "Komik" w teatrze Royal Court. Następnie podążył za rolą słynnego musicalu "Kabaret".

W teatrze w Londynie "Vaudeville" znalazł się także rekord Maxwell. Na scenie grała w sztuce "Kobieta z urodzenia". Na koncie aktorki znajduje się spektakl w radiu BBC.

W 2010 roku Anna gra na scenie Teatru Almeida. W filmie "Działanie na miarę" Szekspira dostała rolę Isabeli. Potem kontynuuje prace w ramach "South Riding" w 2011 roku.

Jedna z ostatnich występów na scenie była w 2014 r. Dyrektor Sam Mendes zaprosił Annę do udziału w dramacie "Król Lear". Martin stał się Simon Russell Beale.

Kino

Filmy z Anną Maxwell Martin zostały opublikowane od 2002 roku. Potem zagrała epizodyczną rolę w seryjnym filmie "Czyste morderstwa angielskie", które mówi o tajemniczych zbrodniach w wymyślonym hrabstwie.

Następnie aktorka otrzymała niewielką rolę w filmie Michaela Rogera "Testowanie z miłością". Warto zauważyć, że to Mitchell, który później stał się ojcem dwóch córek Anny.

Rok 2004 charakteryzował się postacią Bessie w telewizyjnym filmie "Północ i Południe". Obraz opierał się na pracy Gaskella. W następnym roku aktorka widać w odcinku telewizyjnego filmu Doctor Who.

Aktorka dwukrotnie otrzymała krajową nagrodę za swoje osiągnięcia – w latach 2006 i 2009. To zaszczyt, została uhonorowana za role w obrazach "Cold House" i "Poppy Shakespeare".

W następnym roku aktorka gra w filmie "Jane Austen", który mówi o losie wielkiego pisarza i jej związku z Thomasem Leferem. W tym samym czasie Martin pracuje w filmie "White Girl", gdzie stał się wykonawcą głównej roli.

W 2012 roku Anna Maxwell Martin zaakceptowała ofertę gry w filmie telewizyjnym "Kodeks Morderstwa". Jej postać jest jedną z czterech kobiet, które badają morderstwa dziewcząt.

Rok 2013 wyróżnia się jako aktorka w kontynuacji słynnego filmu telewizyjnego "Pride and Prejudice", w którym Anna wystąpiła z czołową partią kobiet – graną przez Liz Darcy. Obraz pojawił się na ekranach zatytułowanych "Śmierć przychodzi do Pemberley".

Jednym z ostatnich utworów Martina jest film z roku 2015 "I nie było nikogo", w którym Anna działała jako Ethel Rogers.

Rodzina

Życie osobiste Anny Maxwell Martin nie różni się szeregiem wrażeń lub skandalicznych faktów.

Z jej mężem obywatelskim, reżyserem i producentem Rogerem Michellem, Anna poznała w 2003 roku zbiór filmu "Testowanie z miłością". W tym czasie mężczyzna został rozwiedziony i stali się przyjaciółmi. Reżyser jest znany z takich filmów, jak "Hyde Park na Hudsonie" czy "Notting Hill". Ten ostatni przyniósł jego twórcy kilka sławnych nagród (BAFTA, "Empire" i inne).

Roger jest starszy od swojego wybranego przez 21 lat. Od pierwszego małżeństwa z aktorką Keith Buffery, ma dwie córki. Wspólne życie z Anną dało dzieciom dwukrotnie. A także dziewczyny. W 2009 r. Światło wydawało się Meg Micell, a po jakimś czasie – jej siostra Nancy.

Anna i Roger wyjaśniają, że niechętnie żyć legalnym małżeństwem przez fakt, że "dwóch kochających ludzi nie potrzebuje legalnej rejestracji małżeństwa".