464 Shares 9026 views

Jak sprawdzić silnik na naprawę pralki?

W dzisiejszym świecie jest tak wiele urządzeń gospodarstwa domowego, które czynią nasze życie bardziej komfortowym. pralka – urządzenie, które konsument może się z różnych powodów. Jednak większość typy uszkodzeń mogą być wyeliminowane niezależnie, bez pomocy specjalistów, których usługi koszt jest dość drogie. Jak pokazuje praktyka, najczęstszym problemem jest awaria silnika ze względu na jego degradacją fizyczną, spadek napięcia lub innych czynników. Problemem jest to, że silnik SMA jest dość drogie, więc wiele osób interesuje się pytanie, jak sprawdzić serwisowania silnika pralki. Aby uzyskać informacje na temat diagnozowania i korygowania usterka nie jest bardzo skomplikowane, można znaleźć poniżej.

Nowoczesne odmiany silników SMA

W celu zastąpienia przestarzałych pralka z wirówką przyszedł nowsze modele, zebrane na podstawie nowoczesnych silników, które są bardziej podatne na zużycie i jest o wiele bardziej narażone na niepowodzenie. Zanim więc mówić o tym, jak przetestować pralkę trzeba zrozumieć, co istnieje ich typy. Obecnie jeden z następujących typów silników może być zainstalowany w MCA:

  1. Silnik indukcyjny: jest uważane za przestarzałe i występuje w starszych stiralka. Ma bardzo prostą konstrukcję i stosunkowo ciche działanie.
  2. Silnik kolektora: najczęstszy typ, który jest zainstalowany w większości nowoczesnych pralek. Zasada działania opiera się na bęben w ruch za pomocą pasa. Ma bardziej złożoną strukturę w porównaniu z silnikami asynchronicznymi, więc naprawić go własnymi rękami jest znacznie trudniejsze.
  3. Silnik z napędem bezpośrednim: nowoczesna wersja silniki do pralek, która jest przyłączona bezpośrednio do bębna. Posiada najwyższą efektywność, jednak i to dość drogie.

Każdy typ silnika ma indywidualne cechy konstrukcyjne, więc diagnoza i naprawa są znacząco różne. Tak można określić awarii silnika w swoim modelu SMA, trzeba mówić o tym, jak przetestować pralkę w każdym przypadku.

Oznaczanie kłopoty silnika z przekładni pasowej

Większość nowoczesnych pralek, które można kupić w sklepie specjalny, zainstalowane silniki kolektora. Mają stosunkowo prostą konstrukcję i jest bardzo łatwy do zdiagnozowania i naprawy. Jednak, aby można było zidentyfikować problem w CMA, konieczne jest, aby wiedzieć, jak przetestować pralkę. Aby to zrobić, trzeba dostać się do wnętrza urządzenia i dowiedzieć się samemu serwisowania wszystkich węzłów, a następnie wykonać wymianę zużytych części.

Diagnostyka silnika z napędem bezpośrednim

Ten typ silnika jest wykorzystywany wyłącznie do pralki Samsung. Pomimo faktu, że ma dość skomplikowaną strukturę, jednak inżynierowie umożliwiła rozpoznanie w domu. Jak sprawdzić silnik pralki, „Samsung”, pytasz?

To bardzo proste! Wystarczy tylko udać się do odpowiedniego podmenu, wówczas system będzie wykonać diagnozę SMA węzłów i wyświetla odpowiedni kod na ekranie, na którym będzie można określić rodzaj awarii. Jednak, gdy warto zauważyć, że w ten sposób można zdiagnozować problem trochę. Cięższych przypadkach wymaga wykwalifikowanego technika.

Sprawdzanie silnika elektrycznego

Najlepiej sprzedawane w naszym kraju są CMA Indesit. Wykorzystują one silnik elektryczny mający bardzo skomplikowaną strukturę. Jednak każda osoba będzie w stanie przeprowadzić diagnozę i naprawę silnika, jeśli wie, jak przetestować multimetru pralka. Aby to zrobić, trzeba będzie usunąć przedniej i tylnej obudowy, a następnie rozmontować urządzenie po wyjęciu go od władzy. Następnie sprawdzić wiarygodność połączenia wszystkich składników, a następnie zastosować do zasilania silnika. Jeśli to działa, to znaczy, że przyczyną awarii CMA jest coś innego. Jeżeli nie jesteś pewien, że wiesz, jak sprawdzić silnik na pralkę Indesit „” na własną rękę, w tym przypadku lepiej jest zwrócić się do specjalistów.

rodzaje awarii

Istnieje kilka różnych rodzajów awarii silnika, ale często problem jest związany z następujących powodów:

  • brak szczotek elektrycznych;
  • uszkodzenia uzwojenia wirnika lub stojana;
  • Niepowodzenie barach komutatora.

Jeśli wiesz, w jaki sposób można przetestować pralkę, jeden z tych błędów można wykryć i wyeliminować swoje ręce, bez uciekania się do centrum serwisowego i wciąż zaoszczędzić pieniądze.

Wymiana szczotek elektrycznych

Szczotki elektryczne – specjalny rury wykonane z grafitu, poprzez które zasilane są prądem. Najczęściej są one rozbić w wyniku ładowania zbiornika jest zbyt duża ilość bielizny, jak również wynikiem fizycznego zużycia. Rozwiązywanie tego problemu jest bardzo proste, a zestaw części zamiennych jest dość tani. Najważniejsze – jest, aby wybrać odpowiedni pędzel do modelu pralki.

wymiana listew

Więc teraz wiesz, jak sprawdzić silnik Indesit pralkę. Co zrobić, jeśli w procesie diagnozy okazało się, że listwy są w porządku? Gdy złożoność małej pęknięcia można rozwiązać przez kolektor rowków oraz lamele papierem ściernym. Po polerowaniu bardzo ważne jest, aby dokładnie wyczyścić wszystkie donikąd lewą kurz, brud lub metalowych wiórów. Jeżeli usterka jest bardzo skomplikowany i naprawić samemu w domu jest niemożliwe z powodu braku specjalistycznego sprzętu, w tym przypadku należy szukać profesjonalnej pomocy.

Uszkodzenie uzwojenia wirnika lub stojana

Jeśli zauważysz, że pralka nie działa na pełnych obrotach, przyczyną najprawdopodobniej jest uzwojenie wirnika lub stojana.

Niepowodzenie może wynikać z zakłóceń w sieci elektrycznej, urządzenie przed przegrzaniem lub fizyczne uszkodzenie uzwojenia. Można się przyczepić za pomocą testera, prozvoniv oporu pomiędzy lamelami. Powinna ona leżeć w zakresie od 0,1 do 0,4 oma. Jeśli odczyty powyżej lub poniżej normy, to problem rzeczywiście tkwi w cewce. Aby wyeliminować ten błąd jak najszybciej, ponieważ awaria zasilania podczas pracy AGR może prowadzić do uszkodzenia innych komponentów elektrycznych, które mogą być wygórowane koszty.