471 Shares 4355 views

Jak zrobić generator Tesli

Znany naukowiec Nikolai Tesla stworzył generator, który kończy się paliwo, a jednocześnie wytwarzania energii elektrycznej. Celem wynalazcy było stworzenie takiego silnika lub mechanizmu, który nie porusza się w przestrzeni, ale był zdolny, jak żywy organizm, aby wydobyć energię z otoczenia. Nowoczesne rzemieślnicy nie straciły zainteresowanie wynalazku, Nikola Tesla, a nawet starają się to rzeczywistością. Jeśli jesteś zainteresowany na pytanie jak zrobić generator, proponowany materiał może pomóc.


Tesla wynalazł generator wytwarza prąd przemienny. Myślał o swoim stworzeniu podczas treningu w szkole w mieście Graz. Rozwiązanie problemu odnalazł podczas spaceru w parku, i natychmiast zaczął rysować na piasku obok obwodzie oscylatora. W jego systemie, miał dwa obwody, stworzył podwójny strumień elektronów raznozaryazhennyh których ruch prosząc indukcję.

Jak zrobić generator Tesli, i można powiedzieć na lekcji w szkole i technicznym kubek kreatywności. Ale w praktyce trudno jest zrealizować powołanie jednostki, ponieważ stosowanie cewki indukcyjnej może być niebezpieczne, a urządzenie jest zbyt skomplikowane dla transportu. A przecież nie jest to projekt generator, który jest wolny od tych wad. Jest to przenośny, ma dużą pojemność, działa na 220 lub 120 woltów i łatwe w obsłudze.

Przed wykonaniem generatora prądu, konieczne jest wytwarzanie ramy, która jest niezbędna do uzwojenia wtórnego obwodu cewki. Ramy – jest średnica cylindra i długości odpowiednio 700 i 80 mm. Wymaga to karton lub grubego papieru w celu utworzenia ramy. Są sklejone z metalem lub drewnianymi ramami. Do tego celu nadaje się długość rur instalacyjnych. Ciecz gorący klej stolarski być stosowane do papieru lub tektury i szczelnie przykręcony do ramy, przy czym grubość ścianki powinny opuszczać sześć do ośmiu mm. Następnie, otrzymaną okład musi sznurka ramą, przy czym cewki muszą przejść blisko. Po wysuszeniu, ramka jest usuwana z obręczy, a następnie impregnuje się gorącą parafiną. Więc jak zrobić generator powinny być bardzo wysokiej jakości, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na staranność powłoki to zależy od pracy całego systemu.

W celu zapewnienia, że przewody w ramce do wykonania dwóch otworów, i muszą one być od górnej krawędzi 100 mm. Następnie całą długość osnowy muszą być ściśle nawinięta cewek obwodu wtórnego, która będzie musiała drutu 0,2 do 0,3 mm. Drugi koniec uzwojenia jest zamocowany w dwóch otworach w dolnej części cewki, które są podobne do górnej wywierconych otworów. Aby pokryć ramy uzwojenie lepiej użyć izolującym lakierem o wysokiej jakości. Następnie, sklejka, wstępnie impregnowanych parafiny trzeba wyciąć okrąg o średnicy umożliwiającej to mocno określa się w górnej części ramy, jak korek. W jego centrum z mosiężną śrubą i nakrętką wzmocnić porcelanowy izolator. Aby wiedzieć, jak zrobić generator poprawnie, należy stosować się do określonych wymogów. Tak więc, materiał uszczelniający powinien wynosić co najmniej 100 mm. Powyżej izolatora powinno służyć górny koniec śruby z mosiądzu, z gwintem.

Prądnicy powinna być dwa obwód oscylacyjny, który jest nawinięty drut miedziany, którego średnica powinna być od dwóch do trzech milimetrów. Być wykonane na ramce uzwojenia płetwy posiadającego od 4 do 6 stojaków z dowolnego materiału izolującego. Stojaki wzmocnienia szufladę – podstawę dla całego systemu. Pomiędzy zwojami powinna być odległość równą 20 mm, a między ramą i obwodu wtórnego obwodu oscylacyjnego – 15 mm.

Opór w sieci powinien być w trzech ton. Omów. Rezystancja rury generatora i drutu wynosi od 50 do 100 omów. Urządzenie stosowane do miki, zmienna kondensator z dużej odległości pomiędzy płytami, prostownika pół fali dla generatora mocy i transformatora mocy. Początkowo to lampy ciepła, a następnie – do wysokiego napięcia. Kiedy zbliża się do cewki lampy światła dziennego w odległości 300-400 mm, zaczyna świecić.

Teraz, zapoznać się z jak zrobić generator własnymi rękami, będzie w stanie poradzić sobie z tym problemem na własną rękę.