110 Shares 6748 views

Jak malować futerko futra w domu i używać go w nowej jakości

Szkoda, że wyrzuciłam zniszczoną płaszcz? Spróbujmy znaleźć inne rozwiązanie! Dla wielu zwykłych jest malowanie i aktualizowanie starych futra w celu ponownego użycia ich w ubraniach lub akcesoriach. Ale czy można znaleźć inne pomysły?

W modzie "jerboa meksykańska"?

Bardzo interesujące jest eksperymentowanie z farbowaniem futra w różnych kolorach, różnym od naturalnych. Można to zrobić konwencjonalnymi barwnikami aniliny. Ale jak malować futro w domu? W tej prostej tajemnicy istnieją pewne sekrety:

 • Barwnik anilinowy wybranego odcienia musi być rozpuszczony w pojemniku z odpowiednią ilością ciepłej wody;
 • Skóra nie może być całkowicie opuszczona do farby, ponieważ może znacznie zmniejszyć się z powodu wysokiej temperatury;
 • Mokre i przytrzymaj w barwniku przez kilka minut potrzebujesz tylko części futrzanej;
 • Spłukać czystą wodą tylko sam futro;
 • Aby zachować kolor, można wypłukać futro w solonej wodzie;
 • Osuszyć skórę w stanie wyprostowanym w pozycji nachylonej bez dostępu do światła słonecznego i ogrzać w temperaturze pokojowej.

Gdzie używać zapisanego i zaktualizowanego futra

Zielone i różowe, czerwone lub brązowe skóry futerkowe przypatrują się i rozkoszują się ciałem. Jak narysować lisy futro w kolorze tęczy i używać go w sposób niekonwencjonalny, projektanci wiedzą z ich nieodpartej wyobraźni. Wnętrze samochodu i trampki na dywaniki z buduarem, sypialnią i łazienką, wazony z nieznanych celów i panele ścienne kolorowych kawałków futra to tylko niewielka lista możliwych zastosowań futra malowanego.

Możesz sobie zrobić piękną biżuterię. Jak malować futro futra w domu i robić bransoletki lub wisiorki?

 • Najpierw kawałki mięsa są delikatnie zabrudzone z puszki farbą samochodową lub zamszową. Spray aerozolu w odległości 35-40 cm bardzo "delikatnej" warstwy.
 • Przy użyciu nożyków skóra na spodzie jest cięta na cienkie paski o długości 25 do 50 cm.
 • Duże drewniane koraliki mogą być noszone na taśmach futrzarskich w luźnym porządku.

Powstające transparenty można zwinąć na ramię w postaci projektantów bransolet. Jeśli pasek jest dłuższy, można uzyskać oryginalne koraliki lub "kołnierz".

Farba do włosów i futra naturalnego

Możesz dowiedzieć się, jak malować futro futra w domu przy użyciu farb do włosów. W ten sposób zaleca się rewitalizację produktów, które nadal mają być używane. Mogą to być kołnierze lub kapelusze, wyblakłe miejsca futra, mankiety rękawów futrzanych. Potrzebne będą następujące składniki:

 • Wybrany odcień barwnika włosów;
 • Kosmetyczny krem tłuszczowy;
 • Woda, mała szczotka do włosów, kawałek tkaniny bawełnianej;
 • Kubek do farby hodowlanej i szczotki;
 • Rękawice jednorazowe.

Przed rozpoczęciem malowania, odwrotna strona futra (sama skóra) jest smarowana tłuszczem kosmetycznym, zapewniając miękkość i elastyczność. Na zwilżonej szczotce stosujemy rozcieńczone zgodnie z instrukcją farby, rozdzielając na niezbędne obszary. Po zmoczeniu przez około pół godziny farba jest dokładnie przepłukana bieżącą wodą. Po rozłożeniu skóry na nachylonej powierzchni konieczne jest "wyrzucenie" pozostałej wody ręcznie. W celu ostatecznego osuszenia produkt trzyma się na podłożu tkaniny w położeniu nachylonym. Futro regularnie grzebieniowe i zmieniające tkaninę bawełnianą pod nią.

Wady samozapalania produktów futrzarskich

Wiedząc, jak malować futro futra w domu, możesz przez jakiś czas wydłużyć życie. Po kilku miesiącach farba może zanikać lub po prostu zmienić cień na jaśniejszy. Czarny, najprawdopodobniej, stanie się brązowy, brązowy – beżowy i tak dalej. Ponadto malowanie domowe powinno być wykonane bardzo ostrożnie, ponieważ barwniki są toksyczne.

Wdrażanie prostych zasad bezpieczeństwa przy pracy z malarstwem futrzarskim w celu wdrożenia ich pomysłów projektowych – praca nie jest bardzo trudne. Jak malować futro futra w domu? Wynik może przekroczyć wszelkie oczekiwania. Gdyby to była Ellochka Schukina, okazało się, że mówimy o naszych współczesnych!