891 Shares 6668 views

Puchar Konfederacji 2013

Puchar Konfederacji – turniej piłki nożnej, w których reprezentacje rywalizować w kilku krajach. Turniej odbywa organizację FIFA rok przed MŚ w kraju, w którym się ona odbywa.

Na tym etapie, zwycięzcy mistrzostw kontynentalnych walczyć zawieszonego Confederation (CONMEBOL, UEFA, AFC, CONCACAF, OFC, CAF), a także gospodarz zbliżającego się Pucharu Świata i zwycięzca przeszłości. Oznacza to, że w tym turnieju o główną nagrodę walczą osiem zespołów.

Jeśli zwycięzca mistrzostw kontynentalnych to także mistrz świata w takich przypadkach, zapraszać Cup finalistę mistrzostw kontynentalnych. Ten pochodzi z kielicha, który odbył się w latach 1992-1995 Pucharze Króla Fahda Arabii Saudyjskiej, a to rodzaj rozgrzewki, próby i Pucharze Świata. Dla wszystkich nie jest tak wielki, historia tego turnieju zwycięzcą jest 5 zespołów – były to zespoły z Francji, Danii, Meksyku, Argentynie i Brazylii. Co do Brazylii, zdobył Puchar Konfederacji domu w tym roku. Obecnie zespół ten jest obecny posiadacz głównej nagrody.

W tym roku dziewiąte miejsce w rajdzie rzędu odbył się w Brazylii na początku czerwca 15-30. Brazylia był zwycięzca, wygrywając w finale turnieju głównym w reprezentacji Hiszpanii z wynikiem 4: 0. Wielki wkład w zwycięstwo została wykonana przez Fred, który zdobył dwie bramki przeciwko Hiszpanom i Neymar, który zdobył jedną bramkę.

Podczas tych wydarzeń doszło nieprzyjemną sytuację: taktowanie Pucharze zbiegła się z 4 rundy kwalifikacyjnej do Mistrzostw Świata w 2014 roku w Azji. AFC (Asian Football Confederation) poprosił, aby zmienić datę Cup, ale FIFA zdecydowała, że harmonogram mecz zostanie zmieniona tylko dla Japonii, który wygrał mistrzostwa Azji.

Nieco więcej informacji:

– Idąc do finału turnieju, hiszpański zespół ma szansę przejść do historii jako trzeci zespół, aby wygrać wszystkie turnieje wśród drużyn piłkarskich, prowadzonych przez FIFA: Turniej piłki nożnej na Igrzyskach Olimpijskich, Pucharu Konfederacji i oczywiście mundialu.

– Zespół Tahiti, zwycięzca Pucharu Narodów OFC 2012 roku wziął udział w turnieju po raz pierwszy.

– Na tym turnieju po raz pierwszy w historii piłki nożnej automatycznym systemem oznaczania głowic użyto.

Puchar Konfederacji 2013 harmonogram gier od 15 do 30 czerwca.

Złota piłka

29 czerwca 2013 FIFA wystawiany 6 kandydatów do Złotej Ball. Wynik podsumował po ostatnim meczu w Rio de Janeiro. Było Neymar. Wnioskodawcy: Iniesta, Paulinho, Pirlo Ramos Suarez, Neymar.

Złoty But

Boot dostał najlepszym strzelcem turnieju został wybrany zawodnik drużyny Hiszpanii Fernando Torres. Puchar zdobył 5 goli.

Protesty podczas mistrzostw

15 czerwca przed rozpoczęciem turnieju, w pobliżu stadionu w Rio de Janeiro była demonstracja. Uczestnicy protestowali przeciwko temu, że wiele z publicznych pieniędzy wydano na prace organizacyjne Pucharu Konfederacji. Aby rozproszyć tłum, policja musiała użyć gazu pieprzowego i gazu łzawiącego. Yozef Blatter, prezydent FIFA, razem z prezydent Brazylii Dilma Rousseff został wygwizdany przez niezadowolonych ludzi na ceremonii otwarcia turnieju.