557 Shares 5379 views

Włoski piłkarz Demetrio Albertini: życiorys, osiągnięcia w sporcie

Demetrio Albertini był jednym z tych legendarnych włoskich pomocników w latach dziewięćdziesiątych, które stały się znane na całym świecie ze swojej niezawodności, jej wspaniałego stylu. Ponadto Albertini stał się legendą jednego z najsłynniejszych klubów we Włoszech – „Milan”. To właśnie tam spędził prawie całe swoje kariery, ale wspiąć się na szczyt był daleko tak proste, jak mogłoby się wydawać. W tym artykule dowiesz się, co ścieżka kariery nie Demetrio Albertini, jaki postęp dokonał on, w której klub grał jak również rola w drużynie narodowej swojego kraju.


Początki kariery

Demetrio Albertini urodził się 23 sierpnia 1971 roku, a od wczesnych lat zainteresował się piłką nożną, wykazując dużą zdolność w poczynania defensywne. Ale nie sądzę, że jest młody wiek był w „Milan”. W prestiżowej Akademii przyjęła go dopiero w 1985 roku, gdy miał 14 lat. Już w wieku siedemnastu lat zadebiutował pierwszy test w „Milan” głównego zespołu, ale było jasne, że tak szybko nie będzie w stanie zdobyć przyczółek w klubie gwiazdy. Ale klub musi zrozumieć, że napotykają wiele talentów, więc po roku Demetrio formalny kontrakt został zaproponowany, który został podany do odtwarzacza po osiągnięciu dorosłości. Jednakże umowa nie gwarantuje miejsce u podstawy – Albertini nadal służyć w rezerwach, pojawił się na boisku w pierwszej drużynie tylko raz. Kiedy odwrócił 19, defensywny pomocnik pojawił się dwa razy w Coppa Italia, po których podjęto decyzję, aby wysłać gracza na wypożyczeniu w Serie B klubu o nazwie „Padwa”. To właśnie tam Demetrio Albertini i był przeznaczony do otwierania się i zdobyć szacunek świata.

Wynajem „Padova”

FC „Milan” nie porzucił gracza – dał Demetrio szansę na praktyki mecz, który w „Milan”, że nie mógł nawet marzyć. Jego sezon „Padova” pomocnik spędził na najwyższym poziomie, okazało się z najlepszej strony. Wrócił po 28 gier i pięć bramek, a następnie zdobył miejsce w bazie. A zaczęło się wspinaczki legendy FC „Milan” – w kolejnych latach Albertini zrobił bardzo wiele dla swojego ulubionego klubu.

Kariera w „Milan”

Z dwudziestu lat stał się zwolennikiem „Milan” Demetrio Albertini – piłkarz zdobył zaufanie i zarządzania w wyjściowym składzie od ponad dziesięciu lat, które w końcu spędziłem w tym klubie. Razem dla „Milan” defensywnego pomocnika zagrał 406 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył 28 goli. Ktoś może powiedzieć, że cele były zbyt małe, ale należy rozumieć, że defensywny pomocnik stanowisko zakłada obronną niż ofensywnych działań. A z funkcjami obronnymi Demetrio poradził sobie bardzo dobrze – był jednym z decydujących czynników, przez które „Milan” był w stanie wygrać cztery „Scudetto” (tzw kielich, który otrzyma zwycięzca mistrzostw Włoch) w ciągu pięciu lat.

W pierwszym sezonie, który odbył się w Demetrio „Milan”, klub zdobył mistrzostwo, i zrobił to samo w ciągu najbliższych dwóch lat. Dwa kolejne trofea wystąpiły w latach 1996 i 1999. Zaskakujące jest to, że dla każdego z 11 lat Albertini „Milan” nie wygrał Coppa Italia, ale wygrał Super Bowl trzy w rzędzie – od 1992 do 1994 roku.

Warto również zauważyć, że Albertini był gracz, który wygrał z „Milan” dwa Liga Mistrzów – w 1989 roku, kiedy był rezerwista, aw 1994 roku, kiedy stał się kluczowym graczem. Oba razy, „Milan” również podniósł inny i Superpuchar UEFA, tak że Demetrio Albertini biografia jest bardzo nasycony, a brak prestiżowych trofeów on wyraźnie nie czuł. Nie wszyscy gracze mogą poszczycić się takimi osiągnięciami. A poza tym, Albertini jest również posiadaczem Puchar Interkontynentalny w 1989 roku.

Wynajem w „Athletics”

Jednak nikt nie jest wieczny, aw 2002 Albertini zwrócił się 31 lat, a „Milan” musiał pozostać w ruchu, więc w jego miejsce przyszedł młody i obiecujących graczy. A klub postanowił dać graczowi na wypożyczeniu w Madrycie, „Atletico”. Nowy włoski klub spędził trzydzieści mecze, strzelając trzy gole. Niestety, w Hiszpanii w Albertini gra nie jest bardzo ewoluował, tak Madryt klub postanowił nie oferują pełnej umowy do weterana.

nowy klub

32-letni Albertini nie chciał zakończyć karierę, więc w 2003 roku, podpisał kontrakt na rok z rzymskiego „Lazio”. Tam grał 35 mecze i zdobył swoją pierwszą włoską Cup – trofeum, które nie posłuchała go w „Milan” od jedenastu lat.

Przejście do „Atalanta”

W 2004 roku 33-letni Albertini podpisał umowę na sześć miesięcy z „Atalanta”, na którym rozegrane 16 mecze i strzelił dwa gole. W tym jego przygody we Włoszech over – Demetrio postanowił powrócić ponownie do Hiszpanii, podpisując umowę krótkoterminową z katalońskiego „Barcelona”.

przejście na emeryturę

Wydawać by się mogło, że Coppa Italia z „Lazio” miał być ostatnim trofeum, który poszedł Albertini w jego pełnym wrażeń karierze. Ale kontrakt z „Barcelona” dokonał kilku zmian: chociaż pomocnik i zagrał tylko sześć meczów, których nie można odróżnić każdą jedną bramkę, „Barcelona” zdobył w tym roku Mistrzostwa hiszpański i Demetrio stał się pełnoprawnym mistrzem kraju. Natychmiast po zakończeniu sezonu w lecie 2005 Albertini ogłosił zakończenie kariery.

Występy w reprezentacji

Albertini zadebiutował w reprezentacji Włoch w 1991 roku, w meczu przeciwko Cypr – natychmiast został powierzony umieścić u podstawy. W 1992 roku mistrzostw Europy, to naturalnie nie udać, bo był zbyt młody i niedoświadczony, ale na mundialu w 1994 roku Albertini odegrał kluczową rolę, spędził w terenie przez gwizdkiem gwizdać prawie wszystkie mecze, w tym 120 minut, z Brazylijczykami w finale, gdzie Włosi stracił na kar.

W 1995 Albertini strzelił swojego pierwszego gola dla drużyny narodowej – w kwalifikacyjnym meczu przeciwko Chorwacji, aw 1996 roku po raz pierwszy umieścić opaskę kapitańską w towarzyskim meczu z Belgii.

Na Mistrzostwach Europy 1996 ponownie Albertini była baza graczy, ale Włosi nie powiodło się w turnieju, nie wychodzi z grupy.

Na Mistrzostwach Świata w 1998 roku Albertini, minęło, ale nie grał wszystkie mecze – brakowało mu grę grupowego przeciwko Austrii.

Na Mistrzostwach Europy 2000, stał się kluczowym graczem ponownie, a nawet dał dwie asysty (Albertini zagrał tylko w jednym meczu w fazie grupowej). Ale tutaj, Włosi nie byli w stanie podjąć trofeum, przegrywając w finale z Francuzami. Ten turniej był ostatnim w karierze pomocnika: grał kilka akcji oraz mecze towarzyskie, ale Puchar Świata w 2002 roku nie poszły.

mecz pożegnalny Demetrio Albertini odbyła się 27 marca 2002 – Włosi wtedy miał przyjazną grę przeciwko Anglii, a pomocnik był ostatni raz umieścić na kształt zespołu.

dalsze prace

Oczywiście, po zakończeniu kariery Demetrio Albertini nie zostawił piłkę nożną w ogóle. Wielu graczy, wiążąc grę na boisku, nadal pracować za granicą. Albertini na emeryturę w 2005 roku, aw kwietniu 2007 roku został zaproszony na stanowisko wiceprezydenta włoskiej drużyny narodowej, dla której zrobił dużo. W tej roli, spędził siedem lat, pozostawiając ją dopiero w czerwcu 2014 r. Pierwszy turniej nie przyniósł sukces – w Mistrzostwach Europy w 2008 roku Włosi osiągnęli tylko do ćwierćfinału. Na Mistrzostwach Świata 2010, postęp był jeszcze mniej – Włosi nie mógł nawet wyjść z grupy. Ale w 2012 roku byli w stanie zdobyć srebrny medal na Mistrzostwach Europy, a na ostatnim turnieju, po której Albertini i zrezygnował, Włosi znów wyszedł z drużyny Pucharu Świata.

W kwietniu 2015 roku został mianowany doradcą Albertini „Parma” – upadły włoski klub. W tej roli, spędził kilka miesięcy, a potem skupił się na badaniach dla popularnego menedżera piłkarskiego PC Football Manager.

Jak widać, kariera futbol był bardzo zajęty, że wiele osiągnięć, i przypomniał sobie absolutnie wszystkich fanów piłki nożnej.