225 Shares 2373 views

Dno walki na leszcze. Dno rozwiązania dla sumów. Jak złapać leszcze

Dolny bieg na leszcze i sumów jest używany podczas połowów na dużych głębokościach i przepływu. Załączniki mogą być oparte na tradycyjnym osioł, podajniki, mocnym prętem przędzenia.

Jak złapać leszcze

Osioł umieścić na brzegu w głębokich miejscach łóżku iz łodzi. Podczas korzystania z łodzi nie powinno robić długi bieg: złapać z nimi, siedząc w łodzi, to jest bardzo niewygodne. Leszcz może gryźć bardzo cicho lub ciągnąć linę tak szybko i często, że wykrycie ryby w takich chwilach jest to po prostu niemożliwe. Dlatego konieczne jest, aby od razu uderzyć rybę po ukąszeniu.

Dno rozwiązania na tradycyjnej leszcze osioł składa się z głównej linii (przeciętna średnica 0,3 mm) i grubszy smycze 0,16 mm, z obciążnikami koryta, haczyków. Z czujników można wybrać dowolną, ale w ostatnich latach coraz bardziej w trakcie boiskach. Dzwony z mody, ale nie są one wymienialne podczas połowów w nocy.

osioł

Jak zrobić wślizg na dolnej leszcze? dość proste. Po pierwsze, trzeba podnieść pręt. Może to być:

  • młotkiem kołek, nieruchomo trzymać;
  • V kształcie stożkowym taśmy 30-50 cm – dogodne jest nawijać żyłki;
  • stary spinning;
  • nawet unosić pręt może być przekształcony poludonku usuwanie pływaka lub przesuwając go na samą górę.

Żyłki

Na kołku lub pręta montaż odbywa się w dolnym biegu: żyłka o masie i hakiem. W klasycznej cewki osioł, co do zasady, nie jest używany. Rybak pętla żyłka leży na brzegu, tak że nie mylić z odlewami. A potem wyrzuca ramię obciążenia wraz z żyłki lub specjalny kij z hakiem.

Długość żyłki zależy od szerokości rzeki, pożądanych łowisk i fizycznej wytrzymałości rybaka. Średnica przewodu głównego powinien być wystarczająco duży, 0,2 mm i powyżej. Zależy to od rodzaju dna zbiornika, w obecności roślin wodnych, ciężar wędkarskich ryb. Można również użyć plecionka, ale jest drogie. jakość wytrzymałość żyłki monofilament jest wystarczająco duży dla wabiąc leszcze. Teraz monoleski produkcji nowej generacji, bardziej subtelne, ale bardzo silny.

Im cieńsza żyłka, tym większa jest haczyk. Biorąc pod uwagę, zasada rybacka dolny bieg wyposażone na leszcze smycz 0.12-0.16 mm średnicy, które są powiązane z główną linią. Wartości te są względne i zależy bardziej na konkretnych preferencji. Zbyt cienki drut nosi szybko z kamieni i muszli, skręconych pętli. Ale jest cienka żyłka wiodących producentów, pozbawiony tych wad. Ktoś kładzie smyczy żyłka 0,25 mm. Generalna zasada – smycz być cieńsza niż głównej linii, tak, że gdy „martwy” toe stracić tylko hak i główne urządzenie zachowane. Biorąc pod uwagę, że każdy węzeł redukuje siłę biegu, niektóre używają solidne rusztowanie bez smyczy.

obciążenie

Jest on wybrany w zależności od warunków zbiornika, obecność przepływu, głębokości. Masa ciężarka zależy od odległości odlewniczej. Rozciąga się przez otwór przelotowy głównej żyłce. Bliżej jej koniec jest zamocowany ciężarek-korek. Głównym ładunek porusza się swobodnie wzdłuż żyłki. Jest to warunek wstępny. Inaczej ostrożność podczas gryzienia leszcze, czując opór ciężkich ładunków, wypluć przynętę.

haczyki

Division haki do gatunków ryb – chwyt marketingowy. Wybór zależy od końcówki haka. Podczas połowu robaka musi być długo w przynęt roślinnych, robaków – krótkie. Formy podstawowe znaczenie nie zginać. Znacznie ważniejsze jest to, że hak jest ostry, nie złamał, nie wyprostu podczas odtwarzania ryby. Wskazane jest, aby wybrać kolor haka dla danego akwenu. Wymiary – numer 8-12 sprawie klasyfikacji międzynarodowej.

karmniki

Jeśli planują złapać leszcz przynęty znacznie zwiększa skuteczność połowu. W przypadku połowów długo odlewania zwabić strefy problematyczne z brzegu. Z pomocą podajnika. Mogą być stosowane zamiast obciążenia. Pochodzą one w wielu formach, ale jedna funkcja – zwabić leszcze.

Jak wypełnić koryta, każdy decyduje za siebie. karmienie skład zależy od jego konstrukcji. Jeśli otwartego koryta, przy czym zewnętrzna cewka odbywa przynęty lub w całej konstrukcji gniazda, po czym powinny być bardziej lepka. Na przykład, umieścić kasza proso zmieszany z bułki tartej i miele do owsianki lepkiej przynęty.

Obecnie przeważa pogląd, że leszcze lepiej przyciągać drobne cząstki pokarmu i były mycia się. W następstwie tego rodzaju toru, pod prąd, ryby znaleźć przynętę na dużą odległość. Tak często w rzekach używane podajniki z małych komórek wypełnionych kompozycji stałych. Na przykład, mieszanina gliny (piaskiem) zmielonymi prażonego słonecznika, konopi, mąki owsianej, ziarna. Warto dodać ywo. Mieszanina przynęty powinny być wolne do ługowania z niego.

łowienie karmniki

Feeder – specjalnie zaprojektowany uniwersalny drążek pozwala na zastosowanie narzędzi do połowów dennych. Działa świetnie zarówno na rzece oraz w stawach bez przepływu. Przekładnia ta może być różnych typów, o różnej sztywności końcówki. Konstrukcja pozwala podajnik rzucać różne ciężarków, do ponad stu gramów. Podajnik obudowa jest zaprojektowana tak, że ryby są często wycięte przez siebie.

Jak zainstalować dolny bieg dla podajnika

Sprzęt Osioł i podajnik nie różni się zasadniczo. Ale są niuanse. Główną różnicą – podajnik wyposażony jest w cewce. Ze względu na elastyczność aktorstwa pręta jako dźwigni, rybak może wrzucić bieg bardzo daleko. Zapas linii na szpulę jest znacznie większa (50-200 m), niż jest używana w konwencjonalnej Donk. Po rzucając żyłki łatwo podmotat pociągnąć. Z linii śrubowej został sporządzony przez pierścień. Elastyczny top lub służyć jako dzwonek sygnalizację brania.

Wysyłki zazwyczaj tworzą przesuwne, przy końcu głównej linii jest umieszczany silikonowy korek lub małe gruzok. Dno walki na leszcza są często wyposażone w korycie. Ale jeśli potrzebujesz dalekie rzuty zbyt ciężki feeder nie może osiągnąć żądaną temperaturę. W tym przypadku stosowanie wagi przesuwny: na przykład, wklęsłe „łyżka” i „obciążnikami płaszczyzn” trójkątny. Podczas odlewania, mają mniejszy opór powietrza. W pewnych warunkach możliwe jest, aby zrobić odlew na sto metrów. Podczas nurkowania planują pod wodą, zapewniając dokładniejsze jednolitego odlewu. Przez przeniesienie ciężaru podczas gryzienia leszcz podnosi obciążenia, poprawiając haka. Pamiętaj, aby umieścić antizakruchivatel i odchylić.

łowienie sumów

Najlepiej jest złapać suma na Donk. Jest o wiele silniejszy niż przędzenie. Ponadto grunt rozwiązania sumów w bardziej prosty i niezawodny sprzęt. Środki wymagane do zakupu przędzenia i przystawki można zrobić kilkanaście donok. 15-20 ustawione najprostsze donok działać lepiej jeden, aczkolwiek niezwykle „cool” spinning.

Harmonogram karmienia sum noc. Dlatego przystawki rzut przynęty w godzinach wieczornych i sprawdzić połów rano. Jeśli leszcze można znaleźć w każdej części rzeki, dużych sum trzymane są wiry, sekcje głębokich zbiornika. Jednak rzuca przynętę blisko korzeni nie powinno być. Po haczykowaty, ryba prawdopodobnie mylić ich rozwiązania. Zaleca się, aby wybrać stosunkowo jasny kanał lub banku, a nie daleko od zamierzonego sum siedlisk. Ma świetny węch, znajdzie samą przynętę.

Jak zrobić wślizg na dnie sum

Zamiast wędki można wziąć zwykły silny i mocno trzymać się kopać na plaży. Na szczycie kija, można dokonać cięć żyłki z poślizgiem. Typ linii – mono lub plecionką – podnieść, biorąc pod uwagę szacowaną wielkość ryb. Zwykle wystarczy rusztowania 0,5-1 mm. Jeśli jednak soma znajdują się poniżej 25-30 kg, a średnica jest dwukrotnie (1-2 mm). Niektórzy rybacy cienkie kable są używane, ale plecionka z nie mniej trwałe i bardziej wygodny w użyciu. Długość zależy od warunków połowów.

Po zakończeniu biegu na dolnym połowów sumów jest ważne, aby znaleźć odpowiedni ciężarek. Gdy przynęta w Nightcrawlers formy, kawałki mięsa, wątroby, skorupiaków dostatecznie standardowy 100 gramatury. Jeśli żywa przynęta używana (rak, żaba, smażyć), towary muszą być groźne: 200-300 gramów. W przeciwnym razie, żywiec zepsute przystawki. natężenie przepływu jest również brany pod uwagę.

Haki powinny być duże, silne. Do przynęt martwych zazwyczaj wybiera pojedyncze haki. Kiedy złapany na żywą przynętę stosować bliźniaków trójniki.