756 Shares 8264 views

Jak pomalować samochód w domu? pomocnych wskazówek

body painting samochodu w warunkach garażowych – chociaż jest to bardzo długo, ale skuteczny proces. Wykonywanie prac malarskich z rąk, można znacznie zaoszczędzić na usługach profesjonalnych warsztatach. Dlatego też, jeśli nie chcesz prowadzić samochód w warunkach eksploatacji na kabinie malarskiej, można zrobić wszystko własnymi rękami. Jednak, że wynik nie zawiedzie trzeba znać kilka sztuczek, które mamy dzisiaj i będziemy rozmawiać. Więc przyjrzyjmy się, jak malować samochód w domu.

proces przygotowawczy

Przed przystąpieniem do przygotowania pojazdu, trzeba dostroić psychicznie, ponieważ praca nie jest tak proste jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Pamiętaj, że będziesz musiał odwiedzić różne miejsca, aby stać godzinami na ciele kilka razy dokrashivat jego powierzchni. I trzeba pracować cały dzień, jeśli nie więcej. Po zebrane moje myśli, możemy bezpiecznie przystąpić do działania.

Przed rozpoczęciem malowania wóz siebie, należy starannie przygotować ciało. Najlepiej zacząć od oczyszczenia. Po nim na powierzchni lakieru widać wszystkie wady (jeśli jest używany samochód). Dokładnie zbadać dno, błotniki i nadkola. Jeśli mają rdzy, powinno być całkowicie wyeliminować go przed malowaniem, w przeciwnym razie nie grunt nie zbawi cię przed korozją. W przeciwnym razie, w ciągu kilku miesięcy na nową farbą reemerged zardzewiałe patyny, i trzeba zrobić to jeszcze raz.

Jeśli wszystko jest normalne ciało, zdemontować wszystkie listwy i uszczelki, tak aby nie spryskać je malować. Części, które nie mogą być usunięte (szyby, na przykład), pokryta folią polietylenową. To samo odnosi się do tylnej części lusterek wstecznych. Kiedy kolor nadkola i skrzydełka blisko kartonu lub folii PET opony do małych cząstek aerozolowych nie spadnie na ich powierzchni.

Rozpoczęcie pracy

Przed jak malować samochód (lub rozpylać specjalną farbą – nie ma znaczenia), należy zadbać o grunt. Na szlifowanej powierzchni nakłada się warstwę aerozolu. Po jego wysuszeniu wykreślić następnej warstwy. Powtórz ten proces jeszcze raz. Po nałożeniu na korpus 3 warstwy podkładu, można mieć pewność, że pozbycie się mikroskopijnych wad. W tym przypadku, farba będzie chroniony przed dużymi wahaniami temperatury oraz bezpośredniej ekspozycji na światło słoneczne. Jeśli farba progi za pomocą specjalnego kitu.

Teraz podejmujemy puszki. Przed pomalować samochód w domu, musi wstrząsnąć pojemnik przez 1-2 minuty. Farba etapy, w odstępach co 10-15 minut (jak podano w instrukcji). Jeśli sąd temperatura jest poniżej 15 stopni, będzie musiał czekać około pół godziny. Idealnie grubość farby wynosi 8-12 jim. Oczywiście, w warunkach garażowych wartość ta nie może być zmierzone, więc przewodnikiem wskazówki doświadczonych kierowców – pomalować ciało w 3 warstwach.

Jak pomalować samochód w domu? Proces dostrajania

Jest to ostatni etap naszej pracy. Po świeża warstwa farby wyschnie, należy dokładnie wypolerować powierzchnię ciała, a następnie umieścić na swoim specjalnym lakierem akrylowym. Kiedy ostatni element wyschnięciu wziąć tonkoabrazivnuyu wklej ponownie i maszyny do polerowania. Wszystko na tym etapie kwestia jak malować samochód w domu, można uznać za zamknięty.