702 Shares 4372 views

Ciągnik TT-4 dane techniczne i opinie

Zrywkowy TT-4 – radziecki pojazd śledzone od 4. klasy trakcji. Został on zaprojektowany specjalnie na potrzeby rejestrowania. Bardzo mocne utwory, sprzęt choker i dolna rama ochrona pozwala ciągnik doskonale poradzić sobie ze swoimi zadaniami. Dziś wiemy, co jest równoznaczne z tego urządzenia, jak to działa i co jest modyfikowany.

opis

Ciągnik TT-4 produkowany komercyjnie od 1969 do 2010 roku w Ałtaju Fabryka Traktorów. Konstrukcja oparta jest na modelu HFO-75, który w latach 70. był najpopularniejszym klasy urządzenia. Aby zwiększyć wydajność urządzenia, projektanci ustawić nowe elementy do tego, z których najważniejszym był mocniejszy silnik. Główną cechą konstrukcji ramy ciągnika – zamknięte dno. To sprawia, że możliwe, aby chronić urządzenie przed kontaktem z wybojami i zaczepy, które są w lesie można znaleźć wszędzie. Inna ważna różnica między samochodem – lokalizacja elektrowni i sprzęgło prawo w kokpicie. Maska silnika jest zamknięta, co ma zdejmowaną część boczną.

przeznaczenie

Ciągnik TT-4 i jego odmiany są używane do przenoszenia dużych i średnich drewna do miejsca składowania i magazynowania pośredniego, a także drewna i załadunku materiału do każdego rodzaju platformy. Ponadto, krąży jak przyczepa może być podłączony różnych maszyn leśnych. Wytrzymałość i zdolność do wykonywania swoich zadań w najcięższych warunkach klimatycznych dokonały niezastąpioną maszyną do północnych regionów.

Nawiasem mówiąc, ciągnik TT-4M-01 został wyprodukowany bez wyposażenia pracę i był podwozie, na którym można było montować różne rodzaje maszyn (delimbers wiertniczo-dźwigowe, mobile, spawanie, leśnych i innych jednostkach). Czytaj więcej na ten temat i inne modyfikacje zostaną omówione poniżej.

Mocne i słabe strony modelu

Jak opinie, zrywkowy TT-4 ma następujące zalety:

 1. Ze względu na szerokie tory maszyna może poruszać się bez problemu zarówno na gładkich szlaków leśnych i bagiennych i innych obszarów problemowych.
 2. Ciągnik CT-4, które są pokazane w silniku wysokoprężnym ankietowych zdjęcia wyposażonego skromny apetyt, co przyczynia się do oszczędności.
 3. Ciągnik uniwersalny, oparty na nim, można zebrać wszystkie rodzaje funduszy celowych.
 4. Ze względu na wysoki prześwit, małe i średnie nieprawidłowości w przebiegu operacji TT-4.
 5. Wysoka moc trakcji.
 6. Opuścić ochronę części krytycznych.

Leśnicy mówią takie maszyny są wady:

 1. zamontowany w kabinie silnika ma negatywny wpływ na komfort.
 2. Niska mobilność urządzenia ze względu na duże rozmiary i wagi ciężkiej. Środowisko las jest silnym argumentem. TDT-model 55, na przykład, ma większą zwrotność.
 3. Nieodłączną wadą wszystkich pojazdów gąsienicowych – niska prędkość ruchu. Ale to jest kompensowane przez niskie ciśnienie gruntu.

Ciągnik urządzenie TT 4

 • Silnik. Trelevochnik wyposażony w napędowy, 6-cylinder, w przewodzie silnika czterosuwowego. Ma chłodzenia cieczą i bezpośredni wtrysk paliwa. Począwszy silnik wyposażony w rozrusznik elektryczny. W zimnie, grzałka działa. Ciągnik jest wyposażony w podwójny system oczyszczania powietrza i potrójny – do oczyszczania paliwa.
 • Przesyłowego. Ma suchą sprzęgło, sprzęgło jest wyposażony w dwa koła. Zarządzane przez pedał sprzęgła hydraulicznego siłownika. Cztery manualna skrzynia biegów zapewnia etap 4 8 przednią i tylną prędkość. Główne urządzenie posiada dwa koła zębate stożkowe o zębach spiralnych.
 • Rama. Stanowi on konstrukcję spoiny typu składają się z podłużnych elementów mocowanych rur. Na pręty są przymocowane zderzak i błotniki. Obudowa zawiera również dolną klapę i kwadratów. Zawory są pod silnikiem i przymocowane za pomocą zawiasów.

 • Hamulce – Belt suche. Mechanizm obrotowy – planetarny. Hamulec postojowy uruchamiany jest pedałem, hamulca i planetarnych – dźwignie z hydrowspomaganiem.
 • Podwozie. Ciągniki montowane Wyważarka SEMI-link zawieszenie. Składa się z czterech wagonów (dwa tylne i dalej). Z obu stron jest on ustawiony do 5 pojedynczego rzędu rolek. Dwa z przodu wózka, a trzy – do tyłu. Larwy korbowy śrubowy mechanizm napinający, który jest wyposażony w buforze sprężyny.

Narzędzia i maszyny

W tylnej części podłużnic ramy ustawić platformę ładunkową. Biegnie z napędem hydraulicznym. Jest również warto wyciągarka, która zawiera reduktor i bęben do nawijania kabla. Reduktor jest wyposażony w skrzynce rozdzielczej z obu kół zębatych, jak i zwrotnym. bęben wciągarki spowalnia ruch poprzez jednokierunkowe sprzęgło typu hamulca.

Tarcza spoina jest utworzona z dwóch arkuszy ze stali pokrytej warstwą drewna pomiędzy nimi. Zamontowany na przodzie zderzakami gumowymi. Mechanizm przewodnik biegnie na łożyskach. Tarcza jest wyrzucony z ramy, która odbyła się w położeniu, podnoszone i opuszczane za pomocą napędu hydraulicznego.

kabina

W kabinie znajdują się dwa miejsca są zlokalizowane po lewej stronie silnika. Fotel kierowcy można regulować dzięki hydraulicznymi amortyzatorami. Przednia ściana kabiny znajduje się panel instrumentów, a obok niego urządzenie otwiera zawór grzejnika. Z tyłu znajduje się dźwignia, dzięki której kontrola wciągarki.

Kabina jest wyposażona w podgrzewane wycieraczki przedniej szyby, wentylator, zestaw pierwszej pomocy, osłona przeciwsłoneczna i termosy dla wody. Szkło może być podnoszony i opuszczany.

Ciągnik TT-4: Specyfikacje

Urządzenie posiada następujące parametry:

 1. Moc silnika – 81 kW.
 2. Prędkość maksymalna – 20 km / h.
 3. Nacisk na podłoże – 44,13 kPa.
 4. Zużycie – 250 g / kWh.
 5. Pojemność zbiornika – 135 litrów.
 6. wskaźnik wielkości – 2 m.
 7. Szerokość toru – 0,5 m.
 8. Ilość linków track – 69 szt.
 9. Etap poziomie – 15 cm.
 10. Prześwit – 50 cm.
 11. Waga – 12,8 ton.
 12. Szerokość – 2,5 m.
 13. Wysokość kabiny – 2,75 m.
 14. Długość – 6 m.
 15. Wyciągarka trakcji: 117.7 kN w pierwszej transmisji, 88,2 kN – dla drugiego.
 16. Obciążenia na pokładzie – 6 ton.
 17. Regularne obciążenie tarcza 14 Komlov m 3 do 18 m 3 wierzchołków.

modyfikacje

Przez 40 lat produkcji samochodu miał sporo wersjach, z których każda powinna teraz przyjrzeć się bliżej.

1. TT 4M. Ciągnik TT-M 4 jest przesunięty do lewej strony, pojedynczą kabiną trapezowej. Są one znacznie łatwiej pracować niż w podstawowej wersji. Kolejną różnicą – zmniejszony nacisk na podłoże. Na ogół, model z przedrostkiem „M” ma następujące parametry:

 • Moc silnika – 95,5 kW.
 • Nacisk na podłoże – 38 kPa.
 • Zużycie paliwa – 227 g / kWh.
 • wskaźnik wielkości – 2 m.
 • Prześwit – 53,7 cm.
 • jego waga – 14,4 ton.
 • Wymiary: 6 / 2,7 / 2,96 m.

2. TT 4 M-01. Jak wspomniano wcześniej, ta wersja nie posiada wyciągarkę i platform. Maszyna jest bieg. Wszystkich środków, to praktycznie nie różni się od wersji podstawowej. Jedyną różnicą jest to nacisk na podłoże (33 kPa); Masa (12,6 T); obowiązek (113,5 kN) i długość (5,927m).

3. TT-4M-04. Ten przykład wykonania charakteryzuje się obecnością popychacza hydraulicznego ciągnika. Ułatwia to procedura Hilling gotowe pakiety wyrównawcze tyłki i półfabrykatów dla platform załadowczych. Wersja różni się takie cechy:

 • Nacisk na podłoże – 39 kPa.
 • ciągnik masa – 14.945 ton.
 • Waga pchacz – 0,6 m.
 • Pojemność – 113,5 kN.
 • Wymiary: 7,03 / 2,65 / 0,9 m.

4. TT-4M-06. Urządzenie charakteryzuje się gidronaveski obecności. Może ponadto być stosowane w rolnictwie w tandemie ze wszystkich rodzajów instrumentów. Ciągnik TT-4M-06 wywiera nacisk na ziemi 37 kPa.

5. TT-4M-07. Inna wersja ciągnika, główną różnicą jest to, że w obecności lemiesza. Daje to jednostkę okazją nie tylko do transportu drzewa, ale również, aby wyczyścić stronie, dróg i podjazdów, aby wyposażyć miejsc parkingowych. Maszyna posiada nacisk na podłoże 42 kPa. Jego ciężar wynosi 15,7 m.

6. CT-4 M-15/16/17. Trzy modele z tej samej serii, z których każdy ma swoje własne cechy. Pierwszym z nich jest wykorzenić pniach i grabienie ich w stosy. Drugi dodatkowo wyposażony w mieszadło i może pęknąć zamrożonej ziemi. Trzeci ma wyposażenie klin korchevatelnoe kopać gruz i sprawiają, że drogi w głębokim śniegu.

wniosek

Dziś dowiedzieliśmy się, co ciągnik TT-4. Charakterystyka urządzenia, mnóstwo zmian i że został on wydany ponad czterdzieści lat, nadać mu bardziej wymowne ocenę niż najbardziej wyrafinowane przeglądu. Ale dobre opinie, model ten zdobył wiele. Jest to wszechstronny zrywkowy, jedną z zalet, które, nawiasem mówiąc, są dostępne i niedrogie części. TT-4 ciągnik będzie wiernie służyć robotników leśnych przez wiele lat, pomimo faktu, że jego produkcja jest przerwana.