687 Shares 9739 views

Karta graficzna Geforce GTS 450: dane techniczne, opinie

Wszyscy użytkownicy od dawna stosowane do idei, że niskie koszty opcji z kart graficznych firmy NVIDIA – to odrzucenie droższym segmencie dotyczącym klasy masztowego. Jednak taki los nie dotyczy wszystkich kart graficznych, istnieją urządzenia, które są celowo zaprojektowane dla taniego niszy. Na przykład, GF GTS 450, charakterystyka punktu na fakt, że to urządzenie jest całkowicie niezależne.

oczekuje wymiana

Jeżeli badamy ewolucję producenta karty graficznej, aby oglądnąć nVidia, można zauważyć, że od kilku lat Geforce GTS 250 pozostał bez następcy. Po serii 260 zostały zastąpione przez bardziej wydajne modelu 460, dla porównania. Naturalnie, gdy rynek oczekiwał wygląd Geforce GTS 450, muszą być zgodne z charakterystyką jego lineup, ale mają lepsze osiągi.

Oto tylko producent wszedł nieuczciwe wobec kupujących, gdy rozpoczął się mecz z rebrandingu karty graficznej GeForce 8800 i 9800, zmieniając ich proces produkcyjny poprzez zmianę częstotliwości pracy i podejmowania odpowiedniego oznakowania (GT, GTS, GTX, GTX +). W rzeczywistości, od kilku lat producent wprowadził na rynek kilka odmian tej samej karcie. Wielu użytkowników, którzy rozumieją cechy karty graficznej, były nie mniej zaskoczony po wejściu na rynek GeForce GTS 450, który w rzeczywistości był tylko ulepszona wersja GeForce 8800 GT, ale z własnym krysztale.

parametry techniczne

procesor graficzny GF106, należące do architektury nVidia Fermi został zaprojektowany specjalnie dla nowej linii produktów tanich urządzeń GeForce GTS 450. Dane techniczne tego urządzenia różnią się prawie połowa starszych modeli GeForce GTX 460:

  • GPU 192 obsługuje uniwersalny procesor 24 i 32 jednostki ROP tekstury;
  • Rdzeń fabrycznie jest taktowany 783 MHz;
  • do pracy z pamięcią jest obecny trzy -bitowa kontroler 64, ale jeden z nich jest wyłączony, więc opona z głębi bitowej wideo 128 bitów.

Wydaje się, że modele gry Geforce 8800 jest bardzo pozytywny wpływ na wyniki finansowe producenta, ponieważ model GeForce GTS 450 pojawił się także zbyt wielu modyfikacji. zalane one rynek i podjęły wszelkie nisze cen na sklepowych półkach aż najlepszych urządzeń.

modyfikacje

Przede wszystkim mówimy o rodzaju karty pamięci, która Geforce GTS 450. Cechy GDDR3 i GDDR5 różnią się szybkością transmisji danych, która jest prawie dwukrotnie wyższa dla bardziej zaawansowanych technologicznie typu. Ale cena urządzenia z różnymi rodzajami pamięci różni się nieznacznie. A jeśli pamiętać, że producent celowo zablokował prace jednego sterownika 64-bitowego, to wszystko staje się jasne, w jakim celu to jest zrobione. Więc na rynku pojawił się zmodernizowany Geforce GTS 450 adapter, szerokość magistrali 192 bitów i objętości 1536 MB na pokładzie.

A jeśli robimy test i porównać wszystkie modyfikacje między nimi i najbliższych konkurentów w zakresie cen, możliwe jest śledzenie tendencji. Najwyższa karta graficzna scenicznych z całego Geforce GTS 450 lineup ma taką samą wydajność jak okrojoną wersją Top Model GTX 460 768 MB.

złoty środek

Stosunek „cena-jakość” lidera rynku rosyjskim było Specyfikacja produktu Asus GeForce GTS 450. mało realne wydaje się atrakcyjne graczom, ale cena jest w stanie przyciągnąć uwagę wielu nabywców. Tutaj film znany tajwański producent tylko nieznacznie zwiększyło częstotliwość rdzenia GPU, a wszystkie inne cechy nie różnią się od podanej producenta parametry nVidia. Nawet system chłodzenia, które są fabrycznie wygląda niestety, nie została poprawiona.

Gdy stało się znane, ASUS producent wydała kolejne urządzenie bazuje na GeForce GTS 450 na niektórych rynkach zagranicznych. Karta graficzna umieszczona jako urządzenie do pracy biurowej. Główne funkcje to GDDR3 pamięci video, procesora graficznego i niskiej częstotliwości pasywnego chłodzenia. Znajdź interesująca karta graficzna jest całkiem realne do zagranicznych sklepach internetowych.

Przez dwa zające

Podwójne standardy, stosować się do marketingu firmy i Palit. Ich dziełem jest reprezentowana w kilku wersjach mających na różnych nisz cen. Drogie urządzenie jest zbudowane na podstawie GDDR5 i zwiększył taktowanie rdzenia i pamięci, a instancja budżet korzysta z wiórów GDDR3. Ale tanie urządzenia są dostępne w różnej ilości pamięci wideo na pokładzie – opcje są 1 GB i 2 GB. , Wielu ekspertów twierdzi jednak, że wzrost wydajności w grach ilości pamięci nie ma wpływu, a nazywany jest lepsza modyfikacja chwytem marketingowym.

Cała reszta GeForce GTS 450 Palit charakterystyki są identyczne. Nawet układ logiczny, który powinien być bardziej wydajny dla kosztowne urządzenie nie markowych miedzi lub aluminium rury chłodzącej. To jest bardzo dziwne, biorąc pod uwagę fakt, że producent wzrosła o 10% nominalnej częstotliwości rdzenia graficznego.

instancja gra

Ale firma Gigabyte wprowadziła na rynek swoją własną wizję tego, jak powinny wyglądać graficznej karty graficznej GeForce GTS 450 1GB. Charakterystyka urządzenia mają małą fabrykę podkręcania na rdzeniu, który stanowi część konkurencji zalety wideo. Jednak główną cechą leży w autorski system chłodzenia o nazwie Windforce 2X, który ma swój własny radiator z dwoma rurami do odprowadzania ciepła. Naturalnie, istnieją dwa potężne wentylatory, ich prędkość kontroluje wbudowany kontroler karty graficznej.

Sądząc po licznych opinie właścicieli mediów, w profesjonalny system chłodzenia karty graficznej łatwo mogą zostać poddane kontroli przyspieszenia i nie jest odłączona od banalnego przegrzania. Tak więc, empirycznie, dzięki syntetycznych badań i programów przetaktowywania użytkowym nVidia Inspektor, zwiększenie wydajności o 15 procent odnotowano.

Jeśli wierzyć opinie

Testy syntetyczne i przeglądy urządzeń w mediach pozwala nam badać właściwości i wyświetlić listę najbliższego konkurenta w tabeli wyników. Ale to nadal nie jest wystarczająca dla wielu potencjalnych klientów, ponieważ większość opinii jest sponsorem, ze względu na firmy do promowania swoich produktów. Dlatego nie ma opinii właścicieli nie można zrobić tutaj.

Te zalety to niski koszt karty wideo na rynku, dla klasy urządzeń do gier. Prosty system chłodzenia znacząco wpływa na wysokość Video – w tej wersji można go zainstalować nawet w przypadku midi tower. W fabryce ustawienie układu chłodzenia jest bardzo cicha praca, nawet przy maksymalnym obciążeniu, co jest bardzo miłe wszyscy fani gier w nocy.

Wadą jest wydajność. Wyjątkowo bitowej magistrali pamięci 128 na GeForce GTS 450 funkcji będzie zbyt niska w porównaniu do konkurencji w tej cenie, ale autobus 192 lub 256 bitów. Dla karty graficznej z wykorzystaniem pamięci wideo typu GDDR3, całkowicie niezrozumiałe wspierać DirectX 11 i NVIDIA PhysX, z których żadna wydajność może być mowy.

Konkludując

Sądząc po licznych opinii, to nie ma sensu, aby znaleźć usterkę karty graficznej opartej na specyfikacji początkowo dostępnych do użytku w klasie budżetowej, odpowiednio GeForce GTS 450. produktu, a cena jest bardzo niska. Kto chce mieć mocniejszy urządzenie pośrednie 460 może nabywać serii, który jest jeden i pół razy droższe niż pracowników państwowych. Ale jeżeli celem klienta jest kryterium „cena-jakość”, model 450 jest tylko jeden pożądany złoty środek. Dodatkowo, jako bonus, kupujący otrzyma spokojną i bardzo małe urządzenie, które nie będzie powodować żadnych niedogodności w uchwycie pracy oraz w procesie montażu.