539 Shares 7369 views

Jak zainstalować domu WiFi dla „paru kliknięć”

Teraz generacja komputerów otrzymują z niewiarygodną prędkością: rozwiązania techniczne, które wczoraj przewidział świetlaną przyszłość, są dziś na uboczu postępu, bezpiecznie zapomnianych przez wszystkich. A niektóre nowości, wykonalność co było wątpliwości, społeczności komputerowej, po trochę czas się niezwykle popularne, poruszając się w kategorii Must Have (powinny być na każdym, niezastąpiony). Były to pamięć Rambus raz bezskutecznie promowaną przez firmę Intel, jak również złącze dla kart rozszerzeń zainstalowanych na płycie głównej i jest zaprojektowany w rzeczywistości, dla programowych i sprzętowych modemów. Przykładem decyzji drugiej grupy może służyć jako standard komunikacji bezprzewodowej Wi-Fi.

Teraz mogę znaleźć informacje na temat może być bardzo proste, ale w jaki sposób zainstalować bezprzewodowy dostęp do Internetu w domu, często milczą. Widocznie uważa się, że automatyczna konfiguracja ogranicza konieczność interwencji użytkownika do minimum. Jest to częściowo prawda. Z drugiej strony, nie wiedząc, jak skonfigurować WiFi w domu, to jest możliwe, aby spotkać się z wieloma problemami. Niuanse są zawsze ważne. Zwłaszcza jeśli masz do wyboru routera do domu.

Globalna sieć z dostępem do problematycznej

Każdy rozumie, że brak internetu poważnie ogranicza zdolność komputera do wyszukiwania i dostarczania informacji, więc teraz trudno jest znaleźć osobę, która ma komputer w domu nie był podłączony do sieci globalnej. Tym bardziej, że operatorzy oferują bardziej atrakcyjną propozycją kosztów. W rezultacie, większość programu jest realizowany, gdy typ „skrętka” kabel bezpośrednio do domu i podłączyć do portu Ethernet komputera. Wszystko działa dobrze tak długo, jak nie ma potrzeby, aby zapewnić dostęp do innego systemu komputerowego (dwa komputery w domu – nie jest to nowość). Jak można to zrobić?

Opcje

Istnieje kilka opcji, aby dostęp do sieci z wieloma komputerami:

  • Maszyna №1 (Internet) połączony z drugim skrętki i jest to „rassharivat” akcji. Wadą jest to, że wymaga dwóch kart sieciowych, a po wyłączeniu №1 otwartych stron na №2 nie będzie działać;
  • Kabel ISP jest podłączony do przełącznika, które również stanowią „ogony» interfejsów Ethernet na obu maszynach. Jednak rozwiązanie to nie zawsze działa, ponieważ wielu dostawców umożliwić dostęp z komputera hosta, sprawdzając tylko MAC adres karty sieciowej ;
  • wybrać najlepszą routera do domu i zorganizować niezależny dostęp z wielu urządzeń.

Jak zainstalować domu WiFi

Router – urządzenie, które zarządza pakiety danych. To może komunikować się z komputerem za pomocą skrętki lub fal radiowych (WiFi). Drugi pozwala nie tylko porzucić przewody w domu, ale także zapewnić dostęp ze wszystkich urządzeń mobilnych w promieniu kilkuset metrów (paszport), co jest bardzo wygodne.

Tak, jak skonfigurować WiFi w domu? Przede wszystkim upewnij się, że wszystkie urządzenia, które trzeba zapewnić dostęp do sieci, istnieje bezprzewodowy radiowy. W dzisiejszym laptopy i telefony komórkowe są obecne, ale na PC będą musiały kupić kartę rozszerzeń. Następnie musisz zdecydować, czy współdzielenie dostępu do popularnego rozwiązania IPTV jest potrzebne. Jeśli tak, to skonfigurować router WAN musi być obecny produktów podwójnego PPPoE oraz Multicast. Kiedy wiążą dostawcę do adresu MAC w konfiguracji routera , aby być funkcją Clone MAC. Polecam jakąkolwiek bezcelowe producent firma – jest to osobisty wybór użytkownika. Warto też zwrócić uwagę na poparcie standardów IEEE – oni muszą pasować lub być kompatybilne. Typ radia można znaleźć w paszporcie do urządzenia lub na stronie internetowej producenta.

połączenie

Tak, router WiFi jest zakupiony. Skrętka od dostawcy łączy się złącza WAN. Na wszystkie inne maszyny to radio (trzeba zainstalować sterownik i korzystać z urządzenia). Po tym, być może trzeba otworzyć okno konfiguracji (zwykle pojawia się sama) sieci na każdym komputerze i sprawdzenie wykorzystania wykrytych punktów dostępowych. To wszystko. Jeśli włączony jest tryb DHCP routera (najczęściej jest to przypadek), a następnie można przystąpić do przeglądu zasobów internetowych. Jeśli masz problemy, trzeba skorzystać z napędem automatycznym montażu dołączoną do routera.