702 Shares 8472 views

Jak zwinąć kij: praktyczne zalecenia

Dostępność niezawodnego sprzętu jest kluczem do sukcesu w różnych dyscyplinach sportowych. Hokej nie jest wyjątkiem. Do hobby przyniósł tylko przyjemność, trzeba zrozumieć, jak zwijać drążek wokół haka i uchwytu w miejscu uchwycenia.


Narzędzia i materiały

Zanim dowiesz się, jak właściwie owinąć drążek, musisz zebrać niezbędne materiały. Aby wykonać tę pracę, musisz:

  • Taśma na bazie tkaniny;
  • Ostry nóż lub nożyczki;
  • Specjalistyczny wosk do tarcia kijów lub zwykłego wosku świecy.

Wstążka kolorowa

Jak na ironię, przy wyborze taśmy do zwijania kijka hokejowego jego odcień nie jest ostatnią wartością. Użycie materiału o odpowiednim kolorze sprawia, że powłoka sportowa jest wyraźniejsza dla towarzyszy. W rezultacie okazuje się, że znacznie łatwiej jest rozpoznać poszczególne kluby w tłumie, co pozwala im wydawać transfery w czasie.

Profesjonalni gracze, którzy są dobrze zorientowani w tym, jak zaciągnąć kij do korzystania z czarnej wstążki, gdy trzeba zmasować podkładkę. Tak więc przeciwnicy uważają, że trudno jest śledzić wiodącego gracza hokejowego.

Podczas treningu sportowcy często używają lasek, których haczyki owinięte są białymi wstążkami. To zupełnie naturalne, że w tym przypadku krążek nie łączy się z tłem i jest bardziej wygodny dla gracza hokejowego, który go prowadzi.

Jeśli istnieje potrzeba oddzielenia ról w witrynie w zależności od koloru stroju, logiczne jest użycie uzwojenia o różnych odcieniach. Umożliwia to partnerom szybką identyfikację właściwego gracza na boisku.

Kończące sadzonki

Aby dowiedzieć się, jak owinąć drążek, warto zacząć od uchwytu. Przede wszystkim należy umieścić pocisk sportowy w pozycji pionowej, tak aby końcówka była na linii oczu. Jeśli klub znajduje się powyżej określonego poziomu, warto zauważyć nadmiar.

Z żebrowania, taśma nie jest skręcona o około 30-40 cm, po czym jej końcówka jest zamocowana na końcu uchwytu kijka. Taśma jest nawinięta na trzonie z zachowaniem pomiędzy zwójami wolnej przestrzeni około 3-5 cm, a następnie owija drugą warstwę taśmy do wierzchołka kijka, wypełniając poprzednio puste szczeliny.

W sumie wystarczy owinąć około 15 cm sadzonek. Wykonana praca zapewni bardziej ścisły uchwyt podczas gry. Z utratą podbicia takiego kijka będzie dużo łatwiejsze.

Jak zwinąć drążek w obszarze haka?

Możesz zahaczyć haczyk, poczynając od pięty lub palca produktu, w oparciu o osobistą wygoda. Zalecamy dokręcenie taśmy tak mocno, jak to możliwe. W celu zapewnienia długiej obsługi uzwojenia, wystarczy przykleić krawędź kijka z dodatkową warstwą torebki, która styka się z lodem podczas przebiegu prania.

Próbując dowiedzieć się, jak prawidłowo nacisnąć drążek hokejowy, nie przechodzić, aby zakrywać pionową część haka. Takie działania są nie tylko pozbawione znaczenia praktycznego, ale także zwiększają ogólną wagę klubu. Aby poprawić przyczepność podkładki, wystarczy owinąć haczyk w jednej warstwie.