604 Shares 3866 views

Dlaczego nie ma sygnału na monitor z kartą graficzną

Brak sygnału na monitorze. Szukamy problemu


Czasami użytkownik ma do czynienia z takim problemem jak nie ma sygnału pochodzącego z karty graficznej do monitora. Mówiąc najprościej, ekran monitora w takich sytuacjach, nie chce być uwzględnione. Przyczyny tego mogą być ustawione. Przede wszystkim podejrzenia padają na karcie graficznej, a nie bez gleby, bo to od niego, poprzez przewód sygnał wędruje do monitora. Ale to nie zawsze tak jest. Gdy nie ma sygnału na monitorze może być kilka problemów.

Przyczyny tego problemu jest całkiem sporo, i aby je zdefiniować, może upłynąć dużo czasu i wysiłku. Aby zacząć analizować wszystko, co stało się z komputera osobistego w najbliższej przyszłości, bo gdy nie ma sygnału na monitorze, to poprzedzone było coś. Skoki były widoczne czy temperatury karty graficznej, i jak zachowywał się chłodniej. Czy karta graficzna wyciąga (być może po włożeniu jej z powrotem, ty go ustawić nie mocno). Również należy pamiętać, że to nie może być tylko w karcie graficznej, ale także w innych częściach komputera osobistego. Przed rozpoczęciem testów, sprawdzić komputer (czyli wszystkie karty: płyta główna, karta graficzna, listwy RAM). Mogą one powodować pieczenie lub pęcherzy kondensatorów. Jeśli wygląda całość, przejść bezpośrednio do problemu wyszukiwania i pomyśleć, dlaczego nie ma sygnału na monitorze.

Przede wszystkim należy zbadać zasilanie. Jeśli karta została zastąpiona niedawno, należy upewnić się, że zasilanie wystarczająco mocy, aby upewnić się, że zasilanie karty graficznej, w takich przypadkach nie ma sygnału na monitorze i brak przebiega chłodniej. Po zdefiniowaniu zasilanie, przejdź do pamięci głównej. Jeśli komputer ma więcej niż jeden paski z pamięcią, to trzeba spróbować uruchomić z każdego z nich oddzielnie. Dzięki zakończeniu RAM, przechodzimy do płyty głównej. Trzeba wyciągnąć kartę graficzną i spróbuj uruchomić komputer bez niego. Jeśli nic się nie dzieje, można wyciągnąć i pamięć. Płyta powinna zacząć panikować i wydawać inny dźwięk podczas tych testów brak sygnału na monitorze, więc nie zwracasz na to uwagi. Ale nie zawsze jest to rekord w stu procentach. To była kolej na monitorze. Aby sprawdzić, czy jest on uruchomiony, uruchom komputer, włącz głośniki i oczekują systemu operacyjnego. Jeżeli słychać dźwięk powitalny, sprawa na monitorze.

Po spędzeniu wszystkie te testy, wymagane jest, aby przejść do bardziej drastycznych środków. Po pierwsze, musimy drugą kartę, oczywiście działa. Jeśli masz stary – dobrze, jeśli jest tylko jedna, gotowi pomóc w testach – to też nie jest zły. Teraz wystarczy zainstalować kartę graficzną i czekać na wyniki. Z kartą graficzną roboczych dużym prawdopodobieństwem pozwala uruchomić komputer, ale jeśli sprawa jest coś innego, to wszystko pozostanie tak samo, jak wcześniej. Jeśli nie było druga opcja nie być zdenerwowany, ale jesteśmy o krok bliżej do rozwiązania problemu. Prawda jest ich własna robi coś nieprawdopodobnego być uzasadnione, gdyż wymaga pełnego skanowania komputera, a lepiej jest zwrócić się do specjalistów.

Rozważmy teraz przypadek, gdy okazało się, że nie działa, jest karta graficzna. Oczywiście, to jest świetne, jeśli jest na gwarancji (zanim go nosić do serwisu, należy sprawdzić ewentualne wady). Dobrze, jeśli zabrał kartę i dostałem nowy. Ale zdarza się, że komputer ma starą kartę, która obecnie nie jest możliwe, aby zmienić i prowadzić serwis naprawa jest niepraktyczne. W takich przypadkach można spróbować zrobić na własną rękę i skorzystać z tej niekonwencjonalnej metody jako ciepłego (lub nawet prozharka) karty. W tym artykule nie będę omawiać wszystkie szczegóły tego wydarzenia, ale powiem od razu, że w ten sposób można przedłużyć żywotność karty graficznej na okres dwóch tygodni do kilku lat.