667 Shares 3562 views

Tabletki z robakami do psów przed zaszczepieniem. Tabletki robaków dla efektów ubocznych psy

właściciel psa może zawsze wie, kiedy jego czworonożny przyjaciel chce się z nim bawić lub głodny. Ale jak zrozumieć to, co zwierzę jest chore lub coś go trapi? Po tym wszystkim, gdy pies jest zainfekowany przez robaki, objawy mogą nie być widoczne.

Metody infekcji

Zwierzęta zakażone robakami głównie jeden sposób – przez lizanie obiektów, wody pitnej i jedzenia żywności, które są zanieczyszczone. Jaja robaków są wszędzie: na podłodze do chodzenia na trawie, na podeszwie buta, a w kale, które są jak zwierzęta wąchania.

Pies na ryzyko w każdej chwili dostać robaków, zwłaszcza bardziej prawdopodobne „złapać” pasożytów wewnętrznych w okresie letnim, to jest w ciepłym ich jaja są wszędzie. Nawet pchły są nosicielami robakami. Dodatkowo zainfekowane zwierzę może robaki, będąc jeszcze w łonie matki. Dlatego konieczne jest tabletka z robakami dla psów.

Zakażenie glisty odbywa się poprzez wpisanie w paszczę przedmiotów lub żywności skażonej odchodami zakażonych zwierząt z chorobą. Tasiemce dostać się do organizmu psa poprzez spożywanie produktów mięsnych zakażonych zarazków tych pasożytów.

Oczywiście, w pełni chronić psa przed narażeniem na potencjalnie niebezpiecznych obiektów jest niemożliwe, ale można zmniejszyć ryzyko infekcji. Jeśli nie karmić psa surowe ryby rzeki i nie pozwolić jej jeść resztki i pić wodę z kałuż, szanse, że zwierzę jest zakażone robakami, są znacznie ograniczone. Dla zapobiegania jest lepiej dać tabletkę z robakami do psów.

objawy robaków

Są pewne objawy, które mogą być zrozumiałe, że pies jest pilna potrzeba odrobaczanie:

 1. Zwierzę „jeździ” na papieża.
 2. Czkawka po jedzeniu.
 3. Trudności w połykaniu.
 4. Zapalenie skóry lub innego rodzaju choroby skóry.
 5. Brak apetytu bez wyraźnego powodu.
 6. Niestabilna krzesło.
 7. Wymioty.
 8. Zwiększony apetyt ze zmniejszeniem masy ciała.
 9. Pogorszenie stanu ogólnego.

Przy silnie porażone robaków w odchodach psa widać „segmenty” żywych lub martwych ptaków lub jaja robaków jelitowych. Czasami z silnym zakażenia zwierzęcia wymiotuje robaki.

Leczenie i profilaktyka

psy traktowane robaków jest zredukowana do przyjmowania niektórych leków. Jeżeli stan zwierzęcia ciężka, należy być bardzo ostrożnym.

Przy silnym choroby jelit może być dla drużyny robaków. Jeśli sam pies nie może się ich pozbyć, konieczne jest, aby zrobić lewatywę lub podać środek przeczyszczający, aby pomóc oczyścić organizm.

Jest inna nieprzyjemna chwila. Niektóre rodzaje robaków przed wyprostował jego śmierć. Dla małego szczeniaka jest zabójcze. W jelicie martwe pasożyty są podobne do igły, co prowadzi do krwawienia i pies umarł. Jeśli robaki jest wiele, są one wplecione w piłkę, która obejmuje jelita, zatykając je. W tym przypadku musimy pomocy weterynarza. W pozostałych przypadkach, pomoc Tabletki przeciw robaki dla psów.

Jak zrobić narkotyki

Bardzo ważne jest, że pies w czasie trwania cyklu był zdrowy. Głównie pet traktuje przeciwko pchłom, ponieważ są one nosicielami robakami. Następnie są leczeni przez pasożyty. Tylko zdrowe psy dać tabletki antyhistaminowe z robakami do psów. Przed szczepieniem zwierzę nie musi być pchły i robaki.

2-3 dni przed wykorzystaniem antypasoytniczym leku w kłębie psa ukłucie oznacza „gomov”. Tabletki zapewnić kilka godzin przed posiłkiem, nawet po 5 godzinach – lek „ENTEROSGEL”. Aby nie zniszczyć wątrobę, to lepiej dać ciekłą parafinę zamiast słonecznika. Po tych procedurach zapewnić probiotyku. Sweep powtarza się dwa tygodnie później. Należy pamiętać, że zdrowie samego zwierzęcia jest bardzo ważne tabletka z robakami dla psów. Instrukcje dla otrzymania leku byłoby pomóc właścicielowi zwierzęcia.

Zapobieganie robaki

Aby nie narażać psa, konieczne jest przeprowadzanie regularnej konserwacji prewencyjnej. Dziś Farmakologia oferuje różnorodne leki o szerokim spektrum działania, pracując na różnych gatunków pasożytów. Są one dostępne w różnych postaciach dawkowania – tabletki i zawiesiny. Jest niezwykle ważne, aby przestrzegać dawkowania, która zależy od wagi psa. Środki z robakami wydzielają niewielką ilość pożywienia. Pełni możliwe do karmienia zwierząt domowych, po 2 godz.

Tabletki z robakami do psów można podzielić na grupy:

 1. Leki, które są podawane doustnie. Obejmuje proszków, zawiesin i tabletek.
 2. Iniekcyjne.
 3. Krople na kłębie.

Najbardziej popularny tablet z robakami do psów "PŘÁTEL", "Album", "Kanikvantel", "DRONTAL", "Dirofen" i "Envayr". Ale jeśli przeanalizujemy każdy preparat, wszystkie one mają swoje plusy i minusy, więc po wybraniu należy kierować fizjologicznych cech organizmu psa i od gatunku pasożyta, który jest ona zakażonych. Preparaty uwalnianiu w postaci tabletek lub zawiesiny, aby właściciel psa był w stanie wybrać najbardziej dogodną opcję dla swojego zwierzaka. Ważne jest, że zwierzę jedli pigułkę. Farmaceutów przeszkadza o tym, uwalniając leki o smak i zapach produktów mięsnych.

skutki uboczne

kompozycje przeciwrobacze mogą zawierać nie tylko składnik czynny, którego działanie jest skierowane przeciwko niektórych gatunków pasożytów, a także inne substancje czynne o złożonej wpływ na robaków. Bardzo często zwierzęta są zakażone przez kilka gatunków robaków. W tym przypadku lepiej wybrać pigułki, które działają na wszystkie rodzaje robaków i ich stadium rozwoju. Trzeba uważnie przestudiować instrukcje do leków, ponieważ niektóre z nich mogą być toksyczne i prowadzić do zatrucia organizmu psa.

Ponadto, tabletki od robaków psów może powodować działania niepożądane z powodu przedawkowania, indywidualnej nietolerancji i używania podrobionych leków. należy podać środek psa chłonnej w przypadku choroby po zażyciu tabletki. Jeśli zwierzę zaczęło wymioty, drżenie mięśni, ospałość, biegunka lub trudności w oddychaniu, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem weterynarii. Ale z właściwej dawki leków przeciwko robakom powodować działania niepożądane.

tabletki pŘÁTEL

Lek „PŘÁTEL” zawiera w swoim składzie dwóch substancji czynnych: pirantelaembonat i prazykwantel. Akcja pierwszego aktywnego składnika na podstawie wzbudzenia na glisty neuroprzekaźników prowadzących do śmierci. Po pierwsze pasożytów dawki są wyprowadzane przez jelita. Lek należy podawać zwierzęciu 3-4 razy w roku na profilaktykę. Drugi materiał różni się szybka akcja, rozebrać pasożyty giną natychmiast. Oddziaływanie substancji czynnej z fosfolipidów i białka rozpoczyna się w pierwszych sekundach kontaktu z robaków leku. Tasiemce sparaliżowane zewnętrzną osłonę, która powoduje śmierć. Tabletki z robakami do psów „PŘÁTEL” okrągły kształt z nacięciem krzyżowym światłem żółtym. Nie jest zalecane, aby dać tabletki dla kobiet w ciąży i chorych zwierząt, jak również do korzystania z leków na leki zawierające piperazyny.

Lek „DRONTAL”

Tabletki z robakami do psów „DRONTAL Plus” mają wpływ na przeciw robakom rundy i tasiemce. Mechanizm działania leków opiera się na uszkodzenie tkanki mięśniowej i membrany, jak i hamowanie aktywności enzymów pasożyta, prowadząc do śmierci robaków. Lek ten ma niską toksyczność, nie ma embriotoksyczne, teratogennych i właściwości uczulających u zwierząt ciepłokrwistych. Tabletki „DRONTAL plus” są przeznaczone do celów terapeutycznych i profilaktycznych psów odrobaczanie w tsestozah i nicieni. Psów podawano lek w ilości od 0, 66 g (1 tabletka) do 10 kg swojej wagi z małą ilością pokarmu w żywieniu ranka.

Lek "Kanikvantel Plus"

Tabletki te podawano doustnie z żywnością po zmieszaniu robaczyc zwierząt spowodowane płaskie i nicieni. Ponieważ zakażenia u szczeniąt może być trzy tygodnie od urodzenia, tabletki od robaków psów „Kanikvantel Plus” powinien zacząć dawać do tego wieku. Po infekcji, Ascaris, aby zakończyć odrobaczanie wystarczającej do jednorazowego użytku. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do młodych psów. Aby zmniejszyć ryzyko zakażenia człowieka, które są ściśle ze sobą w kontakcie ze zwierzęciem, należy powtórzyć procedurę w ciągu 2-3 tygodni. Lek jest przeciwwskazany dla psów w ciąży.

Lek „album”

Z użyciem tego preparatu przeprowadza się do leczenia i profilaktyki wielu chorób: dipilidioz, bothriocephaliasis, toksokarozy i innych. Tabletki dla psów robaki „Album” zawierać składnik aktywny jest albendazolu, który działa jako funkcja niszczyciel mikrotubulami i metabolizm węglowodanów daje robaków. Taki mechanizm działania leku prowadzi do śmierci i usunięciu robaków z organizmu zwierzęcego. Tabletki są aktywne wobec dojrzałych i niedojrzałych przywry, nicienie i tasiemców.

Lek stosowany wewnątrz raz podczas karmienia rano z małą ilością pokarmu. Podaje się go w ilości od 0, 66 5 g na kg masy psa. Ponadto dwa tygodnie przed szczepieniem i dać te tabletki z robakami do psów. Przed szczepieniem nie wymaga diety sprzed głodu lub stosowanie środków przeczyszczających.

Nie zaleca się podać lek psom ciąży i matek karmiących. Tabletki „album z” wielkich zwierząt są przewożone, jeśli postępuj zgodnie z instrukcjami na temat ich stosowania. oni również nie mają hepatotoksyczne, embriotoksyczne i teratogenne właściwości.

Lek „Dirofen”

Tabletki z robakami dla psów „Dirofen” wykazują działanie przeciw robakom na wszystkich etapach rozwoju taśmy i okrągłymi robakami. Fenbendazolu pyrantel, w preparacie zakłócać funkcje mikrotubuli paraliżujący mięśnie i zakłócać metabolizm węglowodanów robaków, co prowadzi do ich zniszczenia i przyczynia się do usunięcia z organizmu zwierzęcego. Oznacza „Dirofen” przewidziana nie tylko do leczenia, ale także zapobiegania robaki u psów. Nie zaleca się stosować leku wychudzone i chore zwierzęta, psy, którzy są na trzy tygodnie, a psy w ciąży.

Konieczne jest, aby dać zwierzęciu pigułkę w porannym karmieniu z małą ilością pokarmu. Jeśli pies odmówi tabletka jest umieszczana na części języka za pomocą strzykawki lub podawane w postaci zawiesiny. Dla profilaktyki pożądane, aby powtórzyć procedurę po 3 miesiącach.

Tabletki „Envayr”

Lek ten ma szerokie spektrum działania w tasiemców i nicieni, trihurozah glistnicy. Nie zaleca się stosowania tabletek z robakami do psów „Envayr” zarówno z piperazyny, jak również kobiet w ciąży i słabych psów. Odrobaczanie przeprowadza się co 3-4 miesiące w porannym karmieniu z małą ilością pokarmu. Pod warunkiem, szybkość dawkowania 1 tabletka na 10,6 kg masy ciała zwierzęcia. Przedawkowanie może powodować biegunkę i wymioty psa, bo ataksja i utrata apetytu.

Możemy zapobiec infekcji robaków z psem

Zakażonych robakom zwierzę jest niebezpieczeństwo dla całej rodziny. Fakt, że zwierzę ma wspólnego z ludzkimi pasożytniczych robaków – robaczycy. Dlatego zarówno dorośli jak i dzieci mogą zarazić się tasiemca i roundworm. Aby tego uniknąć, należy regularnie przeprowadzać zapobieganie zwierzęcia za pomocą powyższych leków. Dla osób na rynku farmaceutycznym, gdyż istnieje wiele leków profilaktycznych.

Program zapobiegania robaki

W celu zmniejszenia ryzyka zakażenia robakami, należy:

 1. Utrzymać psa czyste, dobrej jakości żywności do paszy i nie pozwól jeść kale ludzi i zwierząt.
 2. Podziemny pcheł i larw.
 3. Leczeniu dorosłych zwierząt co trzy miesiące.
 4. Dwa tygodnie przed hodowli przeciw robakom psa.
 5. Degelmintizirovat szczenięta trzy tygodnie życia i wcześniejszego szczepienia.
 6. Podając psu leków o szerokim spektrum działania, okresowo zmienny pomiędzy nimi.

Jeśli zwierzę jest już zainfekowany robakami, należy dać mu tabletkę z robakami dla psów. Skutki uboczne nie występują, jeśli przestrzegać podanych instrukcji.

Jak często przeciwrobacze pies

Lek przeciw robakom – toksyczny środek, wpływa nie tylko na szkodniki, ale także zwierzęcego. Dlatego bardzo ważne jest, aby przestrzegać dawkowania. Jeśli traktujesz zarażonego psa raz na miesiąc, nie można zniszczyć wszystkie robaki całkowicie. Dowodzi to faktu, że szczenięta rodzą zainfekowany robaki mają proglistogonennoy należycie psy. Więc robaki u zwierząt są zawsze obecne. Nie ma potrzeby „trucizny” narkotyków psem w nadziei, że robaki nigdy nie będzie. Ale tutaj jest ograniczenie ich liczby minimalnej, bez szkody dla zwierzęcia, być może. Nie zapominajcie, że dla różnych rodzajów robaków są pewne leki.

Wskazane jest, aby używać tabletki szerokie spektrum przed hodowli i po szczepieniu. W pozostałych przypadkach lepiej jest być badane w celu dokładnego rozpoznania. Jeśli robaki są obecne, konieczne jest, aby dowiedzieć się, co to jest, i tylko na wynikach analizy powinien kupić leki na odrobaczanie.

Leczenie robaki w zwierzęciu musi odbywać się pod ścisłym nadzorem lekarza weterynarii, ponieważ zatruciu jego ciała może być bardzo dotkliwe. Jeśli właściciel traktuje psa we własnym zakresie, ale na zaleceniach specjalisty jest konieczna do monitorowania stanu zdrowia zwierzęcia.

Należy pamiętać, że nie można zaniedbywać profilaktyki, ponieważ robaki są groźne nie tylko dla zwierząt, ale wszystkie gospodarstwa domowe. Jeśli w domu, do domu psa, są dzieci, trzeba być podwójnie czujni, a za naruszenie normalnego zachowania zwierzęcia lub omdlenia, należy skontaktować się z lekarzem.