692 Shares 4425 views

uszy spaniela: jak dbać? Możliwych chorób i ich leczenie

Spaniele – jest najpopularniejszym psa data polowania. Ten przyjazny obiekt jest gotowy, aby przejść wiele kilometrów obok gospodarza przez lasy i bagna, pomoże napędzać kaczka z pokrywą i wyciągnąć rannego zdobycz od jeziora. Zatem spaniel ma dobry stan zdrowia, co jest bardzo ważne, jeśli jesteś zapalonym myśliwym.


Jednak spaniel uszy potrzebują stałej opieki i uwagi. Jeśli zdecydujesz się na wybór tej rasy, a następnie przygotować waciki i nastawiać w codziennej kontroli. Urocze uszy jest swego rodzaju znakiem rozpoznawczym tej rasy, ale stworzyć dodatkowe problemy w zakresie pielęgniarstwa.

Profilaktyka – najlepsze lekarstwo

Spaniel uszy w pierwszej kolejności trzeba wietrzyć. wiszącym przyczynia się do akumulacji siarki i rozwoju różnych infekcji. Dodatkowym czynnikiem jest przerost włosy wewnątrz ucha. W ten sposób, pod warunkiem, idealne warunki do rozwoju patogennych zakażeń.

Dlatego zaleca uszy spaniela dokładnie golić lub tweeze wewnątrz. Jeśli zwierzę nie jest przyzwyczajony do takich procedur, możliwe jest, w skrajnych przypadkach, krótki klip na włosy nożyczkami.

wentylacja naturalna

Jest też inny środek zapobiegawczy dostępny. Spaniel uszu można podnieść powyżej głowicy ustalającej miękki uchwyt lub rezinochkoy włosy. Jest to szczególnie ważne podczas posiłku. Jeśli nie, po posiłku będzie musiał umyć zewnętrzną i wewnętrzną powierzchnię ucha, gdy jest prawdopodobne, że woda dostanie się do wnętrza ucha. Często prowadzi to do stanu zapalnego.

na spacerze

Pieszo przedstawiciele tej rasy kocham bardzo. Aktywny zabaw i ćwiczeń na świeżym powietrzu wzmacnia system odpornościowy, normalizuje pracę wszystkich narządów i układów. Uszy spaniel na spacer mocno zabrudzone. Pies działa, naciskając ciekawy nos do ziemi, a długie „obrazy” zawiesić się na ziemi, zbierając kurz i zarazki.

Jadąc do domu, każdy gospodarz będzie starał się oczyścić swoje zwierzę. Zwilżane, ale nie całkowicie przemyto ucho staje się doskonałym inkubatora dla bakterii. Dlatego też, przed wyjściem upewnij się, że aby naprawić uszy wysoko na głowie. Aby to zrobić, można wymyślić bandaż-obręczy z miękkiej gumy. Najprostszym rozwiązaniem byłoby kawałek nylonową pończochę. Jest szybki, tani i doskonale pomaga utrzymać uszy czyste.

rutynowa kontrola

Wspominaliśmy już, że należy regularnie sprawdzać całą jamę ucha. Wcześniej przygotować gaziki i napędy ciepłej wody. Umieścić swoje zwierzę na bok i przytulać, tak leżał spokojnie w trakcie procedury. Teraz całkowicie usunąć ucho lewą stronę i dokładnie sprawdzić.

Tak jak do czyszczenia uszu psa nie przedstawia żadnej trudności, odnoszą się do weterynarza, za każdym razem nie jest to konieczne. Oferujemy Państwu ogólny schemat, po którym możliwe jest utrzymanie ich stan idealny.

Kluczowe działania

Jeśli wnętrze jamy silnie porośnięte włosami, wziąć obcinacz do paznokci i vystrigite wszystkie długie włosy, otwór ucha. Teraz można ocenić obecność złóż siarki. Jeśli są one trochę blady różowy skóry, można w tym czasie zrobić bez specjalnego czyszczenia.

Jak czyścić uszy psa, jeśli widzisz, że siarka zgromadził dużo? W tym przypadku wziąć bawełnianą podkładkę, lekko zwilżyć go ciepłą wodą i dobry wycisnąć. Głębokość ucha nie musi wspiąć się na kij, zabrać tylko to, co jest widoczne. Jeśli w ciągu ostatnich kilku dni, można zauważyć, że pies drapie uszy, ma sens, aby połączyć specjalne krople. Jednakże, należy skonsultować się z lekarzem.

Powrót z polowania

Jeśli często spędzają czas w przyrodzie, uszy cocker spaniel potrzebują być bardziej ostrożny opieki i uwagi. Najważniejszą rzeczą, aby zapobiec przedostawaniu się wilgoci w przewodzie słuchowym, aby zminimalizować prawdopodobieństwo wystąpienia stanu zapalnego. Pies pracujący ma pływać w jeziorach i rzekach, aby zapewnić podnesenie grę. Jeśli podczas kąpieli w łazience, możemy podłączyć przewód słuchowy z waciki, pies myśliwski musi utrzymać doskonały słuch.

Aby chronić swoje uszy, zalecamy dokładnie golić wełny wewnątrz, a cała skóra smarowana olejem słonecznikowym. Pozwoli to zapobiec przedostawaniu się wody, ale nie gwarantuje 100% ochronę. Dlatego po zakończeniu polowania należy wykonać szereg procedur niezwłocznie:

 • Sprawdzić włosy i uszy dla pasożytów.
 • Drenażu jamy używając waciki.

praktyczne porady

Jako właściciel określić, kiedy interweniować, a kiedy stan ucha jest w pełni zgodne z normą? Pies myśliwski z długimi uszami – jest to bardzo piękne stworzenie, ale anatomia sugeruje, że właściciel musi mieć pewne umiejętności za opiekę i wiedzą, co robić w konkretnym przypadku.

 1. Otwarte ucho. Jeśli skóra jest różowa w środku i lekko ciepły, można na to i zakończyć rutynowej kontroli. Nie zapomnij chwalić swojego zwierzaka do ekspozycji.
 2. Obecność siarki bogaty brązowy kolor – jest okazją raz uzbrojony specjalnych tkanin bawełnianych lub pąków i wyjąć go z obudowy.
 3. Jeśli znajdziesz krwiopijne owady, to jest bardzo ważne, aby szybko je usunąć pęsetą. W okresie letnim, zwłaszcza jeśli regularnie spędzać czas w lesie, takie kontrole powinny być regularne.
 4. Jeśli pies trzęsie uszy, jest to niepokojący objaw. Po raz pierwszy, można wlać do ucha trochę specjalnym balsamem i dokonać schludny masować ucho. Następnie użyj waciki, aby usunąć nadmiar płynu. Jeśli za każdym razem po spaniu pies drżenie uszy lub drapanie łapę, należy skonsultować się z lekarzem. Być może przyczyną tego jest roztocza ucha.
 5. Znacznie gorzej, jeśli pies ma ból ucha. Łatwo jest zrozumieć, ponieważ zwierzę traci aktywność zaczyna bardziej niż kłamstwo niski przechyla głowę, jęcząc przy próbie zarysowania ucho lub dotknij go.
 6. choroby zapalne, zapalenie ucha – jest to bardzo poważne, ponieważ mogą dać komplikację w uchu wewnętrznym. W rezultacie, może być konieczne długotrwałe i kompleksowe leczenie. Dlatego też, jeśli ucho psa boli, NIE samoleczenia i natychmiast udać się do lekarza.

Technika czyszczenia

Mówiąc o tym, jak czyścić uszy spaniela jest, należy podkreślić, że jest to anatomiczne cechy rasy stwarzało pewne trudności. Na przykład, właściciele Pasterza Rottweiler lub niemieckim może być dożywotnia nie wiem, co to znaczy z tą procedurą. Że długie uszy krótkie nogami psy są najbardziej problematyczne. Jednak nie wszystko jest takie trudne, a przy odrobinie praktyki, można łatwo spełnić wszystkie procedury higieniczne.

 • Obchodzi uszami spaniel sugeruje regularności, więc pierwszą rzeczą, którą musisz nauczyć swojego zwierzaka, że jest to konieczne. Nie złapać zwierzę konkretnie, lepiej priurochte tę procedurę minut pieszczoty. Kiedy pies jest spokojny, otwórz konsolę i rzucić okiem.
 • Podczas czyszczenia należy rozmawiać z PET i chwalić go. Ma to kluczowe znaczenie dla przyszłości łatwiej rozpocząć inspekcję, a do tego trzeba higieny wiązało się z pozytywnymi emocjami.
 • Pierwszy wygrzewania Krążek i wsunąć go kilka razy na wewnętrznej powierzchni. Można teraz zamknąć uszy i wykonać masaż. Lekko można zagnieść ucho i cały brud i łatwo rozpuszczają siarkę.
 • Teraz można rozpocząć czyszczenie zlewu. Siarka jest zwykle łatwo usunąć za pomocą wacikiem. Zaprowadzić porządek w zakrętach jest możliwe za pomocą wacika. Psy są zwykle bardzo dobrze tolerowany masaż ponadto, że przynosi im wiele radości.
 • Jeśli pies jest duży, ma sens władać pałeczkami nie ucho. Wystarczy owinąć palec w pasie gazę, zanurzyć w specjalnym balsamem i czyszczenia zlewu. Resztki zabrudzeń można usunąć za pomocą specjalnej płyty.

pamiętać

Dla każdego ucha używany zestaw tarcz bawełnianych patyczków i klocków. Ponadto, najlepiej po leczeniu Zmień rozwiązania jedno ucho, w którym zwilżone koła i umyć ręce. Pozwoli to uniknąć przenoszenia infekcji z jednego ucha do drugiego, pod warunkiem, że jest.

Po zakończeniu procedury wymagane do wycierania na sucho z wewnętrzną powierzchnią ucha i otwarte powłoki do wyschnięcia. Aby to zrobić, to najlepiej używać pasma siatki. Wystarczy przesunąć go nad głową psa i podwinąć pod uszach.

Idealnym wariant jest stosowanie specjalnego po oczyszczeniu w proszku, który jest dobrze osusza powierzchnię i, usuwa wilgoć. Zamiast tego można użyć niewielką ilość skrobi. Ale upewnij się, że nie zasnąć w przewodzie słuchowym.

Obserwując reakcje psów

Jeśli zwierzę jest rozluźnione lub wykazuje oznaki radości, wtedy wszystko będzie dobrze. można delikatnie masować i czyszczenia zlewu i pozwolić mu chodzić. Ale jeśli pies drapie uszy i zaczyna się martwić, może to oznaczać wiele chorób, począwszy od roztoczy, a kończąc na stan zapalny.

Objawy są zazwyczaj aktywowane przez interwencję z zewnątrz. Więc jeśli Twój zwierzak pokręcił tylko uszy i spokojnie położył się na siedzeniu, to jest w porządku, potrząsnął resztki płynu lub wody. Jeśli zacznie drapać pazurami uszy, należy skontaktować się z weterynarzem.

Zastosowanie specjalnych środków

Celowo nie nazywam specjalne produkty do pielęgnacji uszu, a także w leczeniu zaburzeń słuchu. Faktem jest, że jeśli pies jest zdrowy, uszy suche i różowy, bezwonny, nie są one przepływającej cieczy, stosowanie jakichkolwiek środków nie ma sensu. Wycierania siarki i pył może być prosty wacik zwilżony wodą.

środki Folk (nadtlenek wodoru, nadmanganian potasu, itd.) można spalić śluzu i powodować więcej problemów. Jeśli one nie pomogą poważne choroby i zapobiegania bezużyteczny, więc ich używania – duży problem.

Specjalne leki weterynaryjne do zwalczania roztoczy ucha, jak również do leczenia infekcji ucha i zapalenie rozprawie powoływany jest przez lekarza prowadzącego. Używanie ich swobody jest dopuszczalne tylko w sytuacjach awaryjnych, kiedy weterynarz nie jest dostępny, a zwierzę cierpi znacznie od bólu. We wszystkich innych przypadkach, należy najpierw określić przyczynę choroby, a następnie dostać się do lekarza na wizytę.

swędzenie ucha

mange uszu u psów lub otodekoz – częstą chorobą, która jest spowodowana przez bardzo nieprzyjemne i szkodliwe pasożyty. Oni osiedlić się na wewnętrznej powierzchni przewodu słuchowego i ucha. żywią się krew i cząstek naskórka. Kilka roztocza złapany w uchu psa, powodując jedynie niewielki świąd. Ale kolonia rośnie, zwierzę zaczyna kręcić głową, pocierając głowę na rogach, paznokcie drapanie uszu, rozrywając ich krew. W obszarze uszu stopniowo przechodząc nie utworzone ran i owrzodzeń.

Rozszerzone formy choroby prowadzi do uszkodzenia błony bębenkowej, zapalenie opon mózgowych (zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego i błon) pajęczynówki (zapalenie mózgu, elastyczną membranę pajęczynówki). Przed rozpoczęciem leczenia psa, trzeba dokonać prawidłowej diagnozy. Jeśli problemem jest wyłącznie roztocza ucha, to można rozwiązać za pomocą specjalnych kropli „Otibiovin”, „Mastiet forte”, „Tera-delta”, „Aurikan” lub „Otovedin”.

Zapalenie ucha u psów

Jak już powiedzieliśmy, roztocza ucha może prowadzić do rozwoju stanu zapalnego w uszach, czyli do zapalenia ucha. Jednak zapalenie może prowadzić do zarastania ujścia przewodu słuchowego. To wymaga interwencji chirurgicznej, w tym przypadku leki nie pomagają.

Alergiczne zapalenie ucha – jest to kolejna wspólna sprawa. Są rasy, które są bardziej podatne na alergie, ale może się zdarzyć z każdym psem. W tym przypadku, usuwa weterynarii zapalenie antybiotykami i przepisać leki przeciwhistaminowe.

Nowotworu przewodu słuchowego – jeszcze jeden powód, zapalenia. Ale ta lista się nie kończy. Przyczyną zapalenia ucha może być ciało obce z wejściem do ucha lub zaburzenia równowagi hormonalnej, wnikaniem wody w uchu.