310 Shares 6828 views

Zapalenie jelit u psów

Co to jest zapalenie jelit u psów? Co to jest wirusowe zapalenie jelit u psów, jak sobie z tym poradzić? Kwestie te są często zaniepokojony właścicieli zwierząt domowych. Wirusowe zapalenie jelit, takie jak wirusy powodujące parwowirusa, koronawirusa, wirusa zapalenia wątroby typu B i zarazy, a wiele innych infekcji mieszanej. Choroba charakteryzuje się silnym odwodnienia krwotocznego zapalenia jelit, zapalenie mięśnia sercowego, a nawet leukopenii. W odniesieniu do okresu inkubacji choroby trwa trochę mniej niż dziesięć dni. Należy zauważyć, że najczęściej cierpią z powodu zapalenia jelit szczeniąt od dwóch do szesnastu tygodni. W ogóle, wirusowe zapalenie jelit dotyczy wszystkich ras psów, zwierząt w każdym wieku. Ponadto, rottweilery istnieje szczególna predyspozycja do tego rodzaju choroby. Skażenie może nastąpić przez zakażone paszy, odchodami oralną lub w wodzie w bezpośrednim kontakcie z chorymi zwierząt.


Z takich poważnych chorób, takich jak zapalenie jelit u psów leczonych na własną rękę jest niemożliwe. Należy również zauważyć, że istnieje kilka rodzajów zapalenia jelit u psów. Jest to uważane za najbardziej typową formą choroby jelit, który płynie bardzo źle. Jej objawy to wymioty, które nie kończy się przez długi czas. Zwierzę często całkowicie porzuca jedzenie i wodę. W wirusowej jelit psa jest po prostu nie pić niczego przez trzy dni. Nie biorą żadnej mleka lub wody lub innych płynów. Powód tego leży w tym, że choroba ta atakuje grubego i cienkiego jelita. A to z kolei powoduje bardzo silny i ostry ból.

Zapalenie jelit u psów towarzyszy biegunka, która pojawia się u zwierzęcia, w jednym – trzy dni po wystąpieniu wymiotów. Biegunka może trwać dłużej niż pięć dni. Odchody zawierają dużo śluzu i krwi żyły. Cechują się cuchnący zapach. Wszystkie z tych objawów, szczególnie w pierwszych dniach właścicieli zmuszając do specjalisty. topienie psa przed naszymi oczami. Biegunka i odwodnienie uporczywe wymioty przyczyną szczególnie zwierzęcia, więc chore psy charakteryzuje wychudzenie, osłabienie, płuc i niewydolności krążenia.

Jeśli chodzi o temperaturę ciała zwierząt w trakcie choroby, a następnie wznosi się do czterdziestu jeden stopni. Taka wartość może posiadać więcej niż trzy dni. Potem wróciła do normy, spada do trzydziestu siedmiu stopni. W tym przypadku, właściciele mogą myśleć, że choroba cofnęła. Jednak tak nie jest. Obniżenie temperatury wskazuje ewentualnego przyszłego zgonów. Jeśli wybierzesz odpowiednie leczenie, prawdopodobieństwo odzyskania psa rośnie. Jednakże, szczenięta, chory jelit, często umierają.

Ważne jest, aby wiedzieć, co nazywamy weterynarz w domu powinny znajdować się pierwszych objawów ostrzegawczych. Tylko w tym przypadku, z dużym prawdopodobieństwem, by móc zapisać zwierzaka. Zapalenie jelit u psów leczonych z użyciem surowic i rozwiązań rehydron enterodeza, leki przeciwwymiotne, leki przeciwbólowe i wiele innych hiperimmunizowaną. Należy zauważyć, że utwardzone dorosłe psy w przyszłości odporności choroby powstaje.

Aby zapobiec chorobie jelit szczenięta powinny być szczepione w wieku półtora – dwa miesiące. Jeśli szczeniak został wzięty z samicy, które nie zostało zaszczepione przeciwko jelit, trzeba zacząć wprowadzać mu hiperimmunizowaną surowicy. Dopiero po dwóch tygodniach można szczepić psa. Aby to zrobić, często używają Geksadog, Eurikan, Geksakanivak, Nobivac z innymi szczepionkami. Drugie szczepienie odbywa się tylko po zmianie zębów, czyli w wieku około sześciu – ośmiu miesięcy. Dodatkowo, zwierzę powinno być szczepione corocznie. Tylko terminowe szczepienia pomogą zachować żywotność swojego zwierzaka. Należy o tym pamiętać.