621 Shares 6735 views

Dlaczego koty rodzą się z innymi oczami?

Od dawna uważa się, że kot z innymi oczami, aby przynieść szczęście do swoich właścicieli. Naukowcy od lat twierdzili, co spowodowało ten wyjątkowy i czasami szczerze przerażające widowisko. Niektórzy twierdzą, że ta mutacja genetyczna, inni byli przekonani, że to był jakiś rodzaj choroby. Dziś staramy się zrozumieć przyczyny tego zjawiska i dowiedzieć się, jakie rasy kotów jest ono właściwe.


Dlaczego jest to anomalia?

Wystarczy powiedzieć, że jest to wyjątkowy zjawisko występuje nie tylko u kotów, ale także u innych zwierząt, a nawet ludzi. Ma podstaw naukowych i jest znany jako heterochromii. Przyczyną różnicy koloru tęczówki jest uważany niedoboru melaniny, czy jego obecność w organizmie nienaturalnie dużych ilościach. Stężenie substancji oraz charakterystyka jego dystrybucji zależy od koloru, które będą malowane tęczówki. Innymi słowy, oko dotknięte heterochromia, poddawane hiper lub odbarwienia.

Najczęściej spotykany w naturze innymi oczami kotów, rasy zwierząt w tym przypadku nie odgrywa szczególną rolę. Heterochromia być całkowita lub częściowa. W pierwszym przypadku, jedno zwierzę okiem niebieskim, a drugą – złoty, zielony, żółty lub pomarańczowy.

Możemy wywołać chorobę heterochromia?

Wstępie, że kot z różnych oczy nie są uważane za chore, ponieważ zjawisko to nie ma wpływu na wizję zwierząt. Ta anomalia jest powszechne u osób białych i tricolor, a także tych, którzy w tym samym czasie cierpiał na poważną chorobę.

Eksperci zidentyfikować nabyte i wrodzone heterochromia. Pierwszy wynika z przedłużonego stosowania pewnych leków. Drugi jest spowodowane wyłącznie przez czynniki dziedziczne.

Biały kot z różnych oczy

zwierzęta rasy nie wpływa na wygląd heterochromii. W przypadku białych osobników tej anomalii jest ze względu na obecność w nich w bardzo niebezpiecznej dominującego genu Białej. W formie homozygotycznej, jest często przyczyną śmierci płodu.

Inną cechą wiąże się z koloru białego fartucha, jest to, że pod jego wpływem może być znaczące zmiany narządów wzroku i słuchu. Ponadto, wywiera silny wpływ na tworzenie się zawiązki kociego układu nerwowego.

Van koty z różnych oczy

Rasa została opracowana przez przypadek. Zwierzęta te mają silne semilonghair wydłużony korpus z doskonale rozwiniętej piersi i kształcie prostokątnym, lekko zwężająca się do tyłu w kierunku ogona. Charakterystyczną cechą dorosłych są uważane za silne kończyny. Ponadto, tylne nieco krótsza niż z przodu.

Ważyć te piękne wdzięku kot innymi oczami od 08:56 i pół kilograma. Mężczyźni są bardziej silne kości i dużych rozmiarach. Uważany seksualnie dojrzałych osobników, którzy osiągnęli wiek trzech. Przedstawiciele tej rasy są bardzo towarzyskie. Są one w stanie wyrazić swoje emocje i potrzeby. Pomimo faktu, że zwierzęta te są powiązane z wszystkimi członkami rodziny, oni przeznaczyć do siebie jednego hosta.

Turecki Angora

Te średnie zwierząt innych niż małe bez kości, ma elegancki wydłużony korpus z zaokrąglonymi krawędziami. Średnia waga dorosłego wynosi około pięciu kg.

Wśród przedstawicieli tej rasy znaleźć również kot z różnych oczy. Klinowata głowa zwierzęcia jest ozdobiona dużymi uszami wyprostowany, pokryte miękkim włosiem. Turecki Angora ciało jest pokryte białym jedwabiste włosy, śmietana, czarny, niebieski lub czerwony. Poprzez krzyżowanie osobników nie wolno Himalayan, liliowy i czekoladowy kolor.

Szczególnie popularne są białe Angora kotów z innym kolorem oczu. Zazwyczaj są one sprzedawane po wyższej cenie. Osoby kupili w profesjonalnej hodowli, nie mają chorób dziedzicznych i może żyć co najmniej osiemnastu lat.

Podstawą Turecki Angora specjalnej diecie powinno być jedzenie super-premium. Grooming zredukowana do regularnego czesania za pomocą pędzla. To wystarczy, aby powtórzyć tę procedurę raz w tygodniu. Również przedstawiciele rasy wymagają regularnego czyszczenia uszu, przycinanie pazurów i przecierając oczy.

To raczej figlarny koty charakteryzujące się aktywnym temperamencie. Kochają do ćwiczeń i miłość jest w centrum uwagi wszystkich. Aby zwierzę nie nudzić podczas długiej nieobecności, pożądane jest, aby zarysowania, specjalne symulatory, interaktywne zabawki i inne akcesoria, które pozwalają zwierzę wyrzucić nagromadzoną energię. Ponadto, Turkish Angora wielki uczeń. Ona jest tak mądry, że jest w stanie nauczyć się nie zbyt trudne kilka sztuczek.