406 Shares 1859 views

Jak zrobić baldachim nad drzwiami własnymi rękami?

Nawet jeśli przednie drzwi są wykonane z wysokiej jakości materiałów, to jeszcze musi być chronione, który zapewnia cień. Materiały są stale pod wpływem światła słonecznego i deszczu zepsuć szybciej. Zadaszenie nad drzwiami życia przedłuży żywotność metalu lub drewna, a także zachować wygląd ganku.

planowanie

Przy planowaniu należy wziąć pod uwagę wielkość projektu i jakie materiały eksploatacyjne do stosowania w procesie pracy. Ważne jest, aby pamiętać, że baldachim, baldachim nad drzwiami powinny być wykonane z takich cech konstrukcyjnych, tak że drzwi mogą być na tyle szeroki, aby ujawnić, bez obawy o to, co będzie wyciąć z elementami wsparcia lub baldachim. Tak więc, osłona musi być szerszy od drzwi wejściowych 40 cm lub więcej.

Wybór materiału

Zadaszenie nad drzwiami mogą być oparte na różnych materiałach, ale przed ich zakupem należy rozważyć co wykańczania oraz dachowych zostały wykorzystane podczas budowy. Zalecana osłona przeciwsłoneczna z tego samego materiału, który został użyty w regeneracji dachu, jest to szczególnie prawdziwe miejsce baldachim pod rampę, a nie na części szczytowej.

Stalowa rama do daszka

Osłona powyżej drzwi mogą być wykonane w oparciu o metalową ramą. W celu przeprowadzenia manipulacje konieczne przygotowanie rury stalowej, farby do powierzchni metalowych, jak również do podkładu. Jako elementy mocujące mogą być używane do metalowych śrub. W arsenale prawie każdy majsterkowicz może znaleźć wiertarka, śrubokręt i bułgarski. Potrzebuje spawarkę i poncz. Struktura ramowa może być utworzona z prostych lub obrabianych elementów, które pozwalają, aby łukowaty kształt czaszy. Jeśli zdecydujesz się skorzystać z drugą opcję, rura musi być przycięte do szerokości korony, pozostawiając niewielki margines na zakręcie. Zadaszenie nad drzwi z rąk powinny być wykonane na konkretnej technologii, która obejmuje układanie rur na płaskiej powierzchni, to było wygodne do pracy szlifierki. Za pomocą tego narzędzia, w odstępach co 40 cm jest konieczne by licznik nacięcia na całej długości rury.

Następnie można zginać, a jeśli to konieczne, numer gniazda może być szerszy. Raz będzie osiągnąć pożądany promień, umieszczenie szczelin połączenia powinny podjąć z pomocą zgrzewarki. Ta sama technologia jest wygięta druga rura, musi być zastosowana do pierwszego i do próby w celu zapewnienia, że elementy są całkowicie wyrównane. Teraz pan przetnie długość zworki wymagane, a następnie połączyć je ze wstępnie uformowanych półfabrykatów. Stosuje się w tym przypadku również metody spawania. Jeśli baldachim nad drzwiami planowane jest wystarczająco dużo zapas, zajęłoby mu spawać przystanki, które będą jechać z zewnętrznych kącikach do powierzchni ściany.

Zalecenia dotyczące pracy

Po zakończeniu prac spawalniczych powinny być czyste i gładkie spoiny uzyskuje się, to pomoże bułgarski. Powierzchnię metalu na bardziej estetyczny wygląd należy zagruntować, aby rozpocząć, a po baldachim nad drzwiami z ich rąk powinny być pomalowane w kolorze chcesz, jak na ramie. Mocowanie ostatecznej struktury powinna być na zewnątrz konstrukcji ściany, stosując długie kotwy. Do ich instalacji w rurze należy wywiercić otwory, aby móc wzmocnić element ściany. Alternatywnie, rurka może być przyspawana do płyt montażowych, które mają otwory dla elementów mocujących. Przed dokonaniem baldachim nad drzwiami, należy zastanowić się, jakie będą wykorzystywane materiał pokrycia. W końcowym etapie tylko wykonuje montaż górnego wykończenia.

Osłona wytwarzania oparte drewniane ramy

Jeśli nie jesteś przygotowany na to, że w trakcie prac konieczne będzie przygotowanie specjalnych narzędzi, możliwe jest, aby stworzyć ramkę drewna. Niektórzy mistrzowie domowe wybrać tę technologię również z tego powodu, że nie ma wystarczającego doświadczenia, aby pracować z metalu i spawarki. Drewniane zadaszenia nad drzwiami wejściowymi jest wystarczająco dużo światła, lub bardziej masywny. Ta ostatnia opcja wymaga ograniczniki instalacyjnym pogłębione w glebie. Początkowo, konieczne jest, aby odłożyć na pewnej wysokości linii horyzontalnej nad drzwiami. Na konieczne jest wywiercenie kilku otworów, a następnie z kotwami do mocowania belek drewnianych. Jego długość będzie określić szerokość przyszłej korony. Poniżej górnej belce tej samej technologii powinny wzmocnić dwa zorientowane pionowo drewna. Elementy, które są przymocowane do pionowej obrabianego muszą być cięte prostopadle do połączenia. Ważne jest uzupełnienie konstrukcji belki, które działa jako łożysko podporowe belki. Najpóźniej i będzie trzymać czaszę dachu.

Technologia pracy

Jeśli dokonujesz drewniane zadaszenia nad drzwiami wejściowymi, ważne jest, aby pamiętać, że gdy imponujący plac baldachim należy umieścić na skrzyni najlepszych belek. Dopiero po pokrycia dachowego może być ustalona. Jeżeli konstrukcja jest wystarczająco masywny, powyższy schemat pracy nie może być używany. System po prostu nie wytrzyma obciążenia. W tym przypadku konieczne jest zainstalowanie kolumny nośne. W tych miejscach, gdzie znajdują się wsparcie powinno wykopać dół. Ilość stojaków jest określona przez wielkość i strukturę wagowych. W celu przedłużenia żywotności elementów drewnianych, dolne końce powinny być traktowane z oleju smarowego. Następnie obrócić obrabiany z papy i zainstalowany w studzience uprzednio przygotowane. Ważne jest, aby utrzymać pion, więc jest zalecane, aby użyć pionu.

W następnym etapie, pusta przestrzeń jest wypełniona studzienek masy, a następnie całą strukturę pozostawia się do całkowitego zestalenia mieszaniny.

Niuanse pracy

Podczas gdy beton będzie usztywniać, powinny być zamocowane do ścian wsparcia, które będą zlokalizowane w przedniej części regałów. Ich górne końce powinny być wyższe niż górny koniec zewnętrznej słupów. Teraz wsparcie zewnętrzne mogą być połączone na górze. Na górnym końcu zewnętrznej i wewnętrznej znajdują się podpory belki. Teraz są wiercone przez. Ważne jest, aby zagłębić się w szafie i naprawić wszystkie długie śruby. Długość wiązki powinny być większe wrażenie niż odległość między podporami. Tylko w ten sposób będzie w stanie wygenerować zwis.

praca końcowa

Przed dokonaniem baldachim nad drzwiami własnymi rękami, konieczne jest, aby ocenić ich możliwości. Jeśli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności, konieczne jest, aby zrezygnować z korzystania z metalowej ramie, nawet pomimo faktu, że masz w arsenale spawarki. Wynika to z faktu, że praca z tarcicy może nawet początkującym. W końcowym etapie produkcji osłonę na podstawie drewnianej ramy muszą być układane na belkach płatwi. Elementy systemu przybity, tylko po to zaleca się położyć pokrycia dachowego. Jeśli istnieje potrzeba, na obwodzie stelaża można podłączyć na dole na poziomie 100 cm od ziemi. Otrzymany rama może być obrobiony lub pikieta panele ogrodzenia.

Osłona metalowa alternatywny

Jeśli jesteś podnieść kwestię jak zrobić baldachim nad drzwiami własnymi rękami, może być wykorzystany do tego metalowych narożników, barów, a także pas gzymsu. Prace na kształtowanie metalu Zadaszenie jeden potrzeby oporową taśmy, jak i do rynny. Przygotowania rur profilowanych lub półpaśca. Ustalić strukturę w różnych etapach może mieć kotwy, śruby i wkrętów samogwintujących. Poprzez pomiar etap drzwi do miejsca, które powinny być chronione, można uzyskać długość konstrukcji. Baldachim może mieć nachylenie, które wynosi 20 °. W następnym kroku trzeba skróty do żądanej wielkości. Długość krokwiach rogach jest równa wysokości rampy. Z tych części są wykonane rozporki i belki, które twardnieje na ścianie. Pomiędzy ramą elementy muszą być montowane przez spawanie.

metalowe daszki nad drzwi, zdjęcie które zostały przedstawione w artykule przez twardsze niż drewno, ale są bardziej wytrzymałe. Raz udało się utworzyć ramy, konieczne jest, aby naprawić go na ganku. Belka Pristennaja musi być wzmocniony za pomocą śruby ze stali nierdzewnej z przodu. Natomiast do mocowania podpór należy stosować kotwy. Słupki pomogą kształtować system poszycie. Jeśli użyto do pokryć profilowanych, pomiędzy szynami należy zachować odstęp 30 cm.