129 Shares 3812 views

demontaż pasa CVT i cechy konstrukcyjne

Staje się coraz bardziej powszechne staje się dzisiaj o zmiennej prędkości. Pomimo faktu, że zaczął być używany przez długi czas, teraz są one mile widziane. Podobnie jak wszystkie urządzenia, są one podatne na pękanie.

Szczególną uwagę należy zwrócić na osobliwości, które należy rozważyć zastąpienie pas CVT. Ich rozmiary zależą od przeznaczenia produktu. Największą układ rozkładu nabyte w ciągu 20 mm wysokości i szerokości i 45 mm, odpowiednio.

Co trzeba wiedzieć

Produkowane prace terminowo przy pomocy specjalnych narzędzi. Pas z dużym pokolenia nie będą prawidłowo przekazywać moment obrotowy kół, dzięki czemu moc jest tracona. Wymiana zalecana jest w specjalistycznych warsztatach okazały specjalistów, ale nie jest to możliwe, można to zrobić samemu.

pas CVT: projektowanie

Ta konstrukcja taśmy stalowe pokryto klinów. Średnio wymiana paska odbywa się co 200-250 tys km. Nieprzestrzeganie tych zasad może spowodować uszkodzenie wynikające z powodu zmęczenia metalu. Materiał ten jest rozciągnięty, a odległość pomiędzy płytami wzrasta, co prowadzi do uszkodzenia. W tym przypadku pojazdu ciągnącego, jest niepożądana, ponieważ elementy rozlane pas może uszkodzić inne elementy, takie jak koła pasowe lub przekładnie.

Efekty ostre nawet awaria może doprowadzić do czujnika prędkości, jeśli nie powiedzie się podczas szybkiego ruchu i elektronicznej jednostki sterującej przeniesie pasowe w sytuacji awaryjnej. W tym przypadku, zmienna prędkość taśmy może zarówno być odkształcone lub uszkodzone. Jeżeli samochód porusza się ze średnią prędkością, obciążenie na pasie będzie minimalny. Ponieważ czujnik jest wykonany na zasadzie Sali takie sytuacje występują rzadko. Przy zakupie używanego samochodu zaleca się zmienić czujnik w pierwszej kolejności. To nie będzie trudne, gdyż jest on zamontowany w górnej części obudowy. Pasy CVT jak skutery mogą być uszkodzone i przy niskiej prędkości, na przykład podczas uderzenia w krawężnik podczas cofania.

Prowadzenia prac

Zastąpić pasa, muszą szok śrubokręt, wiele zacisków, młotek, klucze, oczyszczenia powierzchni pulpitu i kilka pustych pojemników do przechowywania drobnych części usunięte. Zbiorniki powinny być umieszczone w dogodny sposób, jak usuwanie części i szczególnych chwil zapisywać czy zrobić zdjęcie. Wszystko to zmniejsza ryzyko błędu w montażu wariatora, jak orientować się w projektowaniu jeden dzień, i rozpocząć montaż dopiero po tygodniu.

Aby rozpocząć odkręceniu śrub nakrętek rozrządu, powinna wynosić co najmniej sześć, a następnie usuwa się samo wieczko. Helical biegów jest usuwany, wszystkie wycofane części składają się na przygotowanym pojemniku, a następnie kolejno na polu i dostać część obudowy wraz z wałem. Dalsze poluzowanie śrub wykonanych na obwodzie młotkiem łagodnie naciskając pokrywę i ostrożnie wycofany. Nie zapominaj także o biegu. Delikatnie odkręcić pompę łącznika, i wyciągnął z kół zębatych łańcuch. Teraz, pokrywa pompy można łatwo usunąć, to musi potrwać wał i ostrożnie wyciągnąć w górę.

Ponowny montaż nie jest problemem. Demontaż boku CVT okna jest zakończona, należy odłożyć go na bok i zacząć odkręcając pokrywę. Mocuje się je na tyle ciasno, więc to musi być pokonane, wymagałoby to zwykły śrubokręt. Po zdjęciu pokrywy otwarcie głównych elementów: dwóch przekładni bezstopniowej wału i zmiennej prędkości taśmy. Za pomocą zacisków (najlepszym rozwiązaniem byłoby plastik) pas jest skompresowany, to zapobiec jego zniszczeniu przez dalszego analizowania. Pas jest wyciągnięta wraz z kołami o wariatora, a potrzebą zapewnienia, że w celu otwarcia otworu nie ma żadnych dodatków. Następnie usuwa się z kół pasowych. Możemy wymienić tylko zmiennej prędkości taśmy do następnego i spędzić ponowny montaż wszystkich części.

funkcje

Warto zwrócić uwagę na użytych materiałów. Chodzi o to, że zwykły gumowany pas z tkaniny, która jest używana do klimatyzatora lub generatora nie nadaje się do tej pracy, gdyż charakteryzuje się szybkim zużyciem.

Pasy CVT skuter posiadające specjalną strukturę, pozbawiony tych wad. W wariatory samochodowych stosuje się również w szerokim łańcucha metalowego pasa składający się z płytkami. Ze swojej smarowania zaleca się użycie specjalnego płynu, który nie pozwala na poślizg łańcucha.