727 Shares 4536 views

Mgła na „Gazela”: opis, rodzaje, schematem i opinie

Mgła na „Gazela” nie jest ustawiony dla urody, ale ze względu na konieczność poprawy widoczności na drodze podczas mgły lub deszczu i śniegu. Jednak niektóre modele nie są wyposażone w nich przez producenta. Aby dowiedzieć się, jak prawidłowo wybrać, zainstalować i podłączyć światła, i zostaną omówione poniżej.

O Lampy przeciwmgielne

Konwencjonalne reflektory we mgle, deszczu, obfite opady śniegu zapewniają niewielkie korzyści z nich, przestrzeń nie jest widoczne urządzenie jest ograniczone do białawą mgłę, szczególnie w trybie odległej. Dzieje się tak ze względu na odbicie światła od kropelkach mgły, deszczu, płatki śniegu.

W takiej sytuacji jest niezbędnym narzędziem jednostka światła przeciwmgielne (PTF), instalacja, która na każdym samochodzie będzie równomiernie oświetlają drogę i unikać niebezpiecznych sytuacji.

Ale ważne jest, aby nie zapominać, że na reflektor niezgody, i dowiedzieć się czegoś o tym nie przeszkadza każdy kierowca.

Dobre właściwości mają rosyjskie świateł przeciwmgielnych wytwarzanych w przedsiębiorstwach „Bosch-Ryazan”, „Avtosvet”. Jest budżecie Koszt – kolejny plus tego rodzaju produktów.

Firm azjatyckich reflektory Al Khateeb i SACA bardziej atrakcyjne w ich wyglądzie, ale ich koszty są dwukrotnie wyższe niż rosyjski, a wiele władzy często prowadzi do przegrzania i deformacji elementów z tworzyw sztucznych.

Najlepsze obiektywy jakość przeciwmgielne są uważane za instrumenty niemieckiej firmy Hella, ale to zabawa ze względu na koszty nie mogą być dostępne dla każdego kierowcy.

Przy zakupie w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na pojawienie się światła (set): „mgłę” ma znacznik w postaci litery „B”. Dodatkowo sprawdzić szczelność pomiędzy dyfuzorem i reflektor (obudowy). Naruszenie szczelności tego związku zmniejsza żywotność świateł.

Formy „protivotumanok”

Według wykonaniu mgły na „Gazela” są podzielone na prostokątne, kwadratowe i owalne, ale kształt ciała nie odgrywa szczególną rolę i nie daje żadnych szczególnych korzyści z jednego nad drugim.

„Mgła” może zmieniać się w układach optycznych. Poprzez zastosowanie różnych opcji, aby rozwiązać kwestię różnym stopniu optymalnym stosunkiem maksymalnej wydajności świetlnej i minimalnej mocy zużywanej w swoim oprogramowaniu.

Najszerzej stosowane lampy z reflektorem parabolicznym. W takim układzie, miejsce montażu lampy wyrównane z punktu centralnego, który umożliwia tworzenie się strumienia świetlnego w postaci poziomych pasów. Szczególny format ogranicza tendencję propagacji. Zakres wydajności 27%.

Wyższa wydajność (do 45%) mają mgły nieregularnym kształcie reflektora. Konstrukcja pozwala na zastosowanie znaczącej ilości światła, zwiększając zakres jego dystrybucji. Jednakże, światła z tym układem optycznym są drogie i nie otrzymali jeszcze szerokiej dystrybucji.

Wybór lokalizacji reflektory

Ważnym punktem w konfiguracji każdego samochodu jest instalacja świateł przeciwmgielnych. „Gazela” pod tym względem nie jest wyjątkiem, biorąc pod uwagę charakter komercyjny jego działania w każdych warunkach pogodowych.

Istnieją dwie wersje reflektorów w „Gazela”: na zderzaku i dach. Tradycyjnie stosowane w pierwszej kolejności.

Druga opcja jest prawie zgodny z przepisami ruchu drogowego, a dokument ten określa ograniczenia dotyczące umieszczania pojazdu nie jest zapewniana przez sprzęt oświetleniowy. Zakres ustawień dach jest dozwolona tylko w przypadku korzystania z pojazdu w trudnych warunkach: nawierzchnia drogi żwirowe, teren.

Pierwsza opcja ma również swoje ograniczenia: Ustaw światła przeciwmgielne na „Gazela” może być wyższa niż w normalnym zakresie, wymiary samochodu nie zostały naruszone więcej niż 400 mm, a odległość od reflektorów do chodnika nie może być mniejsza niż 250 mm.

przepisy dotyczące instalacji

Mgła na „Gazela” są ustawione z obowiązkowym rachunku przepływu prądu. Użyj PTF, jeśli liczba ta przekracza pojemność głównego źródła światła.

Światła mają być zainstalowane symetrycznie względem osi pojazdu.

Jeśli roślina jest już dostarczone i są oznaczone na miejsce montażu zderzaka „protivotumanok”, należy stosować się do zaleceń producenta i zainstalować światła w tych dziedzinach.

Po zamocowaniu PTF koniecznie sprawdzona dokładność ich regulacji. Pożądane jest, aby mieć to zrobione w warsztacie przez wykwalifikowanego elektryka. Ten krok jest chyba najważniejszym z poprzednimi, ponieważ decyduje o jakości lamp przeciwmgielnych. Tylko w tym przypadku będą one przydatne urządzenia.

Połączenie „protivotumanok”

Po zostaną zainstalowane mgła na „Gazela”, wymaga, aby ich podłączenie do sieci energetycznej. Ta praca wymaga pewnej wiedzy, w przeciwnym razie przepisy nie tylko energii elektrycznej, ale także bezpieczeństwa pożarowego może być osłabiona. Aby prawidłowo wykonać ten krok, wymaga okablowania lampy przeciwmgielne schemat ( „Gazelle” ma być wyposażony w sieć obwód pokładzie).

Przede wszystkim należy sprawdzić proporcjonalność przekrojów przewodów sieci pokładowej i łączenie przewodów z reflektorami. Minimalną dopuszczalną przekrój poprzeczny 0,75 mm. Jeśli korzystasz z drutu mniejszy przekrój, to będzie się nagrzewać, a następnie ogień.

Jest to obowiązkowe wykonywane baterię off-board. Taki środek konieczne w przypadku błędnego PTF połączenia i zwarcia w obwodzie.

Jeśli zestaw reflektorów dostarczonych przez ich włączenia przekaźnika należy zakupić i zainstalować jako zwykłego przycisku nie może zapewnić normalne funkcjonowanie PTF do dużego prądu zasilania i spalenie jej kontaktów.

Moc jest dostarczana tylko przez PTF przydzielone bezpieczników, inaczej światła awaryjne i okablowanie spowoduje wyłączenie wszystkich elektrycznych na pokładzie „Gazela”.

Reflektory mogą być uznane za w pełni ustalone, jeśli po zakończeniu montażu i podłączeniu akumulatora wszystkich urządzeń pojazdu, w tym oświetlenia, pracować normalnie.

regulacja

Po zakończeniu instalacji światła przeciwmgielne, „Gazelle” pchany na poziomej platformie dla ich regulacji. Za wysoką jakość tej pracy:

  • doprowadzić do normalnego ciśnienia w oponach;
  • całkowicie napełnić zbiornik paliwa;
  • załadować samochód aż do normalnego stanu;
  • na pionowym ekranu (10 m, położony od urządzenia) są oznaczone poprzez pionowe (auto osi) oraz dwie równoległe linie (Top – zakres odległości od środka do powierzchni terenu, dolna – 100 mm).

Każda lampa oddzielnie regulowane w zależności od linii znaczników na ekranie.

PTF dla „Gazelle” serii, „biznes” i „Dalej”

Problem bezpiecznej jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych, tworzy pytanie: „Jakie są światła przeciwmgielne (” Gazel-Business „- samochód) na zakup, czy opcja zainstalować PTF przeznaczony do innych maszyn jest możliwe?”

Trudność polega na zapewnieniu podkładki specjalnie dla tego samochodu. Błąd w wyborze może być kosztowny dla właściciela „gazela-biznesu.” Według większości kierowców i specjalistów samochodowych, najlepszym rozwiązaniem może być „mgłę” „Lada-Priora”, mimo że montaż będzie jeszcze udoskonalić: potrzebujemy adaptera.

światła przeciwmgielne na „Gazel-next” zainstalowane, sterownik nie będzie stwarzać problemy, takie jak te znajdujące się w „Gazel-biznesu.”

Model ten jest wyposażony w mgle, producent.

Umieścić pakowane? opinia kierowcy

Sądząc po opiniach, kierowcy jednogłośnie instalację „protivotumanok”. Pytanie tylko, co umieścić na światłach „Gazela”. Przemysł motoryzacyjny dopiero teraz „dojrzała”, aby je zainstalować, a pierwsze modele tego odmówiono. Dlatego większość wszystkich kierowców jest problemem, w wyspecjalizowanych forach.

Również kierowcy uważają, że lepiej jest użyć Yellow „mgłę”, gdy nie jest to konieczne do skąpić na dobrą PTF.

Zalecany do przeciwmgielnych lamp "Osram APL" Snow – "Night Breaker" lub "Bosch".