475 Shares 3218 views

Jak odciąć róg wanny krok po kroku instrukcje ze zdjęciami

Więc zrobiliśmy kosztowny remont w łazience. Fabrycznie nowe lśniące powierzchnie niklowane hydraulika, śnieżnobiały kąpiel starannie oprawione ze wszystkich stron pięknymi płytkami. Wszystko wydaje się idealne, ale czegoś jeszcze brakuje. Może zapomniał założyć specjalną ramkę w miejscach, gdzie kąpiel w kontakcie z płytki?

Pierwiastek ten wpływa nie tylko estetyczny wygląd. Takie wykończenie, to dokonywane odpowiednio, jeśli wszystkie szczelnie zamyka lukę między wanną i ścian, co zapobiega wnikaniu wilgoci.

Ten artykuł jest szczegółowe instrukcje wyjaśniające w jaki sposób odciąć róg krok po kroku do kąpieli (ze zdjęciami), aby wyciąć krawędzie dobrze zadokowany z siebie bez tworzenia luk nieprzyjemne.

Wybierz typ elementu

Najpierw spróbujmy zrozumieć, jakie są narożniki wykończeniowe kąpiel. Pomimo szerokości granic selekcji można podzielić na cztery podstawowe typy. Niezależnie od obszaru, który wybierzesz, będzie to jeden z następujących typów.

Wykończenia kąpieli są:

  • z tworzywa sztucznego;
  • ceramiczne;
  • VIP jakości;
  • taśma.

narożniki plastikowe lekkie, łatwe do ich obsługi, można ciąć nawet biurowego nóż. I są one tańsze niż, na przykład, elementy ceramiczne. Te ostatnie mają wysoką cenę, a są one trudniejsze do cięcia, ale pojawienie się takich krawężników usprawiedliwiać tych niedogodności z nawiązką.

VIP jakości narożniki wykonane są z marmuru, granitu lub innego materiału naturalnego. Są one znacznie droższe niż reszta, a kapryśny w obróbce, ale wyglądają bardzo solidnie i luksusowe.

Granice taśmowe są przyklejone na górnej części płytki. Mogą być cięte z każdym narzędziem.

Aby zrozumieć, jak prawidłowo odciąć róg kąpieli, trzeba zdecydować, którą opcję wybrać, ponieważ każdy materiał posiada unikalne właściwości fizyczne, takie jak wytrzymałość, kruchość.

Zmierzyć ścianki przyległej do kąpieli

Jak odciąć róg i ustawić się w wannie? Aby dowiedzieć się dokładnie całkowitą długość niezbędnych materiałów, które będą potrzebne, aby zakończyć kąpiel ze wszystkich stron, trzeba wziąć taśmę mierniczą. Pomiar waga musi być stosowane aż do powierzchni wzdłuż linii styku wanny i płytek.

Musimy zmierzyć trzy sąsiadujące ze sobą ściany boczne. Uzyskane liczby są dodawane, dzielone przez standardową długość rogu. Można go znaleźć w sklepie, w którym masz zamiar zakupu materiałów. Otrzymany po dzieląc wynik powinien być zaokrąglone.

Do wymaganej liczby części można dodać kolejne dwa lub trzy w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak cięcia. Marża ta jest szczególnie przydatna, jeśli wybrało jako rogach krawężniki kąpieli ceramicznych lub marmuru, gdyż podczas cięcia elementów bez pewnego doświadczenia podobnej pracy może być rozdrobnione.

Wszystkie pomiary niezbędne do wytworzenia przed odciąć róg kąpieli, ponieważ, jak to się mówi, „środek siedem razy, cięte raz.”

Mierzenia odcinków o pożądanej długości

Nie mniej ważne jest, aby zmierzyć kąty.

Najpierw należy wybrać długość segmentu. Aby to zrobić, można użyć taśmy mierniczej, linijki lub budowę „centymetr”. Jeśli zdecydujesz się wykorzystać krawędzie z tworzywa sztucznego, jest możliwe do zmierzenia ściśle określonych odległościach, do cięcia materiału jest dość łatwe. W przypadku narożników ceramicznych lub marmuru konieczne zostawić trochę więcej miejsca, to znaczy, aby dodać do długości każdego segmentu dwóch centymetrów. Zapasy te będą przydatne dla Ciebie, że to było za to chwycić szczypiec podczas zerwania nadmiar nacięte wzdłuż linii.

Znaki w odpowiednich miejscach mogą mieć specjalny kącik markera budowlanego. Rysowali je etykiety są łatwo usuwane z chusteczkami z alkoholem.

Przyłączenia naroża, to wtedy, za pomocą specjalnych narzędzi, które tworzą odpowiedni kąt 45 ° lub 90 °. Następny będzie omawiany sposób odciąć róg wanny. Zdjęcia pomoże Ci zrozumieć wszystkie etapy tego procesu.

Uwaga cięcia przy line przez stuslo

Ważne jest, aby pamiętać, że w miejscu, w którym zostaną one połączone dwa narożniki, należy wykonać cięcie pod kątem 45 °. Jeśli zaznaczysz w oku – najprawdopodobniej nie będzie się bardzo ostrożnie. Ale jakich narzędzi użyć, aby uzyskać czyste cięcie i odpowiadających żądanym kątem?

Do tych celów można użyć dość proste narzędzie. Jeśli nie wiesz, jak odciąć róg wanny do narożach przycięte elementy zbieżne, wykorzystanie do budowania układów precyzja ukośnych pudełko.

Ten element jest krótki pręt z rowkiem w jednym z podłużnych brzegów skrzyżowane szczeliny, które mogą być umieszczone ostrze do metalu. Podłużna wnęka powinna inwestować rożny. Rowki, jak wspomniano powyżej, umieszczone pod różnymi kątami. Po zainwestowała piłę w odpowiednim gnieździe, można wyciąć na ziemię jak najdokładniej.

Korzystanie z skos oznaczyć narożniki

Malka nazywa innego urządzenia pomiarowego. Kanalizacja i stolarka jest używany do oznaczania niczego pod pewnymi kątami. Zastosowanie takich urządzeń pomiarowych pomoże Ci nie popełniać błędów, zanim odciąć róg wanny. Instrukcje dotyczące korzystania z skos dość proste do czynienia z tym nawet początkujący budowniczy.

Skos jest konstrukcja dwóch przewodów połączonych złączem zaciskowym. W niektórych modelach, narzędzie oferuje więcej stopni wybierania przypominający kątomierz. Malka jest bardzo łatwy w użyciu. Bardziej masywnego linii stosowanego obszaru, drugi pasek otrzymuje żądany kąt i jest używane jako odniesienie, stosując znaku we właściwym miejscu.

Jak wyciąć plastikową ziemię

Jednym z najbardziej popularnych rogu krawężnik jest wykonana z tworzywa sztucznego. Nie jest to zaskakujące, ponieważ materiał ten jest znacznie łatwiejsze w obróbce niż ceramika. To kosztuje zbyt tańsze, to wygląda dobrze. Ponadto sklep oferuje szeroką gamę tych granicach.

Jak odciąć róg kąpieli, jeśli jest wykonany z tworzywa sztucznego? Ten materiał jest tak giętki i mało wymagające w aplikacji, które mogą być cięte w prawie każdym narzędziem. Jest idealny do tego zadania wspólnego piła do metalu. Można również użyć prostego piły, ale jest wysoce rozcieńczone zęby tworzyć zbyt grubą linię cięcia.

Również plastikowy narożnik można wyciąć z młynka nóż lub budynku. Niektórzy eksperci użyć do tego celu, Red-hot nóż ostrze piśmiennych. Ta metoda jest bardziej czasochłonne, ale wynik jest biżuteria, zwłaszcza gdy sekcje są prawidłowo przetwarzane.

Jak poradzić sobie z obciętej krawędzi plastikowego rogu

Gdy odpowiednia długość obrzeży plastikowych są gotowe, muszą dać estetyczny wygląd. To może być i robić. Jeśli kąty plastry są dobrane prawidłowo, to wszystko będzie wyglądać bardzo dobrze w końcu. Ale jeśli duch perfekcjonizmu w tobie buntuje się przeciwko nim, można usunąć zadziory i nicki ze stron produktu za pomocą płótna ściernego lub natfilya. To daje zmontowaną strukturę części estetyczny wygląd.

Można użyć zwykłego pliku. Weź lewą ręką jednego z segmentów, a prawo – narzędzie. Starannie przeprowadzić plik wzdłuż krawędzi końca, starając się utrzymać go w jednym kierunku. Ściernego stosowany w taki sam sposób. Oprócz powyższego, możliwe jest, aby używać żadnych narzędzi do czyszczenia i polerowania powierzchni.

Jak wyciąć ceramiczne rożny

Ceramika jest cięte w taki sam sposób jak szkło. Można stosować szlifierek. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni napęd. Jest to najlepiej pasuje krąg z powłoką diamentową. Jeżeli szlifierka nie jest w zasięgu ręki, można spróbować następującej metody. Małe wpisuje się w polu ukośnica, wstawione do linii rowka. Wzdłuż niego ostro i dobitnie steklorezom linia jest rysowana. Następnie należy umieścić na powierzchni tabeli, położył miękką ściereczką i zastosować ostry cios w linii cięcia. Jeśli niepotrzebna część przerwał nie całkowicie, może to być starannie dolman szczypce.

Metoda ta wymaga doświadczenia w cięcia płytek lub szkła, więc jeśli nie masz żadnych dodatkowych elementów, które można eksperymentować, to lepiej użyć innej metody.

Teraz, że masz pomysł, jak odciąć róg wanny, gdyby ceramiczne, można podjąć decyzję, jest to niezbędne do korzystania z tego rodzaju granicy lub nie.

Jak proces kończy

Ostatnim krokiem, który należy uczynić – przetwarzać narożników w miejscach przecina pasek ściernym. Można stosować szlifierek, wyznaczając jej szczególną tarczy szlifierskiej. Można użyć papieru ściernego elektryczny. Najważniejsze – nie przesadzaj z wielkością aspektach. nie powinni spieszyć się do oczu, tylko pozbyć granice krawędziowe guzków.

Tak, teraz wiesz jak można odciąć róg kąpieli, z dowolnego materiału może być wykonana. Idź do niego, i będzie sukces!