272 Shares 9495 views

Łóżka łazienkowe: wiele opcji

W zdecydowanej większości przypadków łazienka nie ma dużej powierzchni, ale powołanie takiego pokoju wymaga umieszczenia w nim wielu różnych małych rzeczy. Większość wolnego miejsca zajmuje pralka, kosz do prania i instalacja wodna i nie ma już miejsca na klatkę piersiową lub szafkę.

Niezależnie od półek w łazience, nie tylko sprawiacie, że jest to wygodne i funkcjonalne, ale również unikalne w jego wnętrzu.

Ze wszystkich istniejących półek można wybrać opcję, która będzie najlepsza dla łazienki lub połączyć ją z kilku. Półkami do łazienki mogą być:

  • Narożnik lub ściana.
  • Szkło metalowe, drewniane lub plastikowe.
  • Pod kąpielą lub umywalką.
  • Zamknięte lub otwarte.
  • Zawieszone lub podłogowe.
  • Usuwalne lub nieruchome.

Nowoczesne materiały budowlane otwierają szerokie możliwości projektowania wnętrz łazienkowych. Po ustaleniu podczas naprawy miejsc, w których zostanie umieszczony system hydrauliczny, można również zaznaczyć miejsce stacjonarnej półki i wykonać jej ramę z płyty gipsowej, metalowej lub ceglanej, a następnie sąsiadują ze sobą ściany. Ta opcja ma następujące zalety:

  • Dzięki takim półkom możliwe jest wykorzystanie przestrzeni w wąskich niszach i otworach, w których zwykłe półki lub szafki nie pasują.
  • W przypadku zgodności z technologią wytwarzania takiego półki, będzie ona dość silna i nie będzie narażona na wilgoć.
  • W wyniku naturalnego wejścia do wnętrza pomieszczenia staje się jego osobliwą kontynuacją.

W przypadku umieszczenia na półkach wielu małych przedmiotów, łazienka będzie miała specyficzny chaos wizualny. Dlatego lepiej ukryć niektóre rzeczy higieny osobistej za drzwiami zamkniętych półek.

Rzadko naroża pozostają wolne w łazience. Aby je wypełnić, musisz używać półek narożnych do łazienki. Takie półki są doskonałym rozwiązaniem, ponieważ nie zajmują dużo miejsca i mogą być wykonane z dowolnego materiału.

Każde z tych materiałów, z których są wykonane półki do łazienki, ma swoje zalety. Tak więc plastik jest najtańszy, robi półki, nie wymaga specjalnej troski i nie zmienia koloru w czasie.

Szklane półki mają stylowy wygląd i dużą wytrzymałość. Zwykle są one mocowane w bezpiecznych miejscach, takich jak narożniki pomieszczenia, aby zapobiec przypadkowemu wypasaniu.

Wyroby wykonane z drewna nadają wnętrzu szczególne ciepło i komfort, nie wychodzą z mody i potwierdzają znakomity smak. Również półki do łazienki, wykonane z drewna, mogą mieć dowolną wielkość i kształt.

Teraz w modzie stopniowo wchodzić meble do łazienki, wykonane z chromowanego metalu. Półki wykonane z takiego materiału mają różne rozmiary i wzory, nowoczesny wygląd, a także dość wygodne.