480 Shares 3744 views

Shelton Gerbert: Biografia i bibliografia

Założyciele różnych nauk o zdrowym stylu życia, szczyt aktywności, który był w połowie XX wieku, nadal wywołują prawdziwą zainteresowanie publiczności. A nawet sprzeczne ich biografie, głosił kontrowersyjne poglądy, krytykę tradycyjnej medycyny nie uniemożliwia uwagi i prawdziwą ciekawość ze strony publiczności. Jeden z tych kaznodziejów zdrowia był Herbert Shelton. Pomimo faktu, że mężczyzna opuścił świat żywych przez ponad trzydzieści lat temu, jego książka nadal zajmuje poczesne miejsce na półkach wielbicieli ze zdrową żywnością.

Pochodzenie zainteresowania głodu

MakGolfin Herbert Shelton urodził się 6 października 1895 roku w Villach w Teksasie w rodzinie rodziców głęboko religijne. Chłopiec urodził się przedwcześnie i jest bardzo słaby. Sytuacja zdrowotna jest również pogłębia ubóstwo i uwiąd domu rodziców, gdzie raczkujący dziecko został zmuszony do walki o własne zdrowie. Jednak los był łaskawy dla Herberta, a on rósł bardzo silnego młodzieńca.

Rygorystyczne wychowanie religijne nie przeszkodziło Shelton od najmłodszych lat wykazują żywe zainteresowanie w nauce, w tym zdrowia. Spojrzał uważnie na życie zwierząt gospodarskich i zwrócić uwagę na to, jak je odzyskać od choroby za pomocą głodówki.

I tylko z ruchomymi rodzinę do większego miasta Greenville, Herbert miał okazję naprawdę rozwijać swoją wiedzę w dziedzinie zdrowego stylu życia. To był wspomagany przez pracę kiosku, spędzać czas, w którym młody człowiek z pasją „połknął” artykuł o kulturze fizycznej, postu, oczyszczanie organizmu. W tym samym okresie, Shelton próbuje iść na żywność nieprzetworzoną żywność – jeść surowe warzywa i owoce, stara się zmniejszyć swoją wagę. Rodzice potępił go za te wysiłki, ale Nie pozwól im. W swoich upadających lat, ojciec zabrał Herberta również zainteresowanie w teorii, głosił syna, w nadziei, że w celu ułatwienia ich stan, wywołać astmę.

Edukacja i początek działalności literackiej

W ciągu następnych kilku lat, Shelton poświęca aktywną i głębokie studium dzieł sławnych dziewiętnastowiecznych higienistek – McFadden, Troll, Volcker, Oswald i innych, i wszedł do studia z księdzem o nazwie Silvestr Grem, znany z zaangażowania w ruch higienistek i spożywania surowego pożywienia. Próbować głód trzydniowe prowadzi go w zachwyt, a on zaczyna bardziej zdecydowanie promować swoje poglądy na temat zdrowego stylu życia.

Podczas służby w armii nadal studiować literaturę Herberta valeologicheskoj i stwierdza skrajne niebezpieczeństwo medycyny tradycyjnej.

Od 1919 roku Shelton zaczął uczęszczać do szkoły odpowiednią orientację. – Physical Education College McFadden, sanatorium Crane, College of Natural Therapy Lindlahr itp Jako student w kilku miejscach w tym samym czasie, Shelton nie zapomina o swoim życiu osobistym, a w 1921 roku sprawia, że oferta kochanie Ida Pape. Dwa lata później pary pierwsze dziecko się rodzi. Przez czas Herbert przyznano dwa stopnie: doktora Naturalnej i naturopatyczną lekarza literatury i zaczyna pracować jako lekarz. Jednocześnie książka została opublikowana zatytułowane „Podstawowe zasady naturalnej”, którego postawa była bardzo kontrowersyjna w wielu kręgach. Jednak światło jest widoczne wszystkie prace, które poświęcił swoje życie Herbert Shelton (autor książki jest nadal dość popularne).

Pomysł przywrócenia nauczania higieny

Shelton jest zdecydowanie zdania, że doktryna systemu higieny, pomyślnie uruchomiony w XIX wieku Sylvester Graham i Isaac Dzhenningsom powinny być reaktywowana. A odpowiedzialność za to ożywienie miał umieszczone na siebie.

Od 1925 roku, dr Shelton Gerbert, bibliografię, która zawiera ponad tuzin książek, aktywnie pisanie dla popularnych magazynów zdrowotnych. Większość jego publikacji zawierała krytykę klasycznej medycyny i leczenia lekami. Pomimo faktu, że w tym okresie życia Shelton wierzącego stał się, według niego, w agnostykiem, w swoich artykułach zawierała wiele obietnic do Pisma Świętego – gdzieś jako przykład na czczo, gdzieś – w formie wypowiedzi ironicznych sugestywnie na niepowodzenie dogmatów religijnych.

W 1927 roku, drugi syn urodził się w rodzinie Shelton. Okres ten był trudny dla pary, z punktu widzenia materialnego dobrobytu. Herbert został aresztowany trzy razy i ukarane za nielegalnie praktykowane leczenia, aw ślad za tymi kłopotami czasopism, które były poprzednio skłonny do publikowania prac badawczych dr Shelton, zakończył związek z nim pod naciskiem policji i przedstawicieli medycyny tradycyjnej.

Szkoła Zdrowia dr Shelton

Mimo kłopotów z prawem, popularność Shelton jako praktykującego higienistki, gwałtownie wzrosła. W związku z tym, w 1928 roku, rodzina z dwójką dzieci przeniosła się do miasta San Antonio w swoim rodzinnym Teksasie Herbert i otworzył tam pierwszy „Szkoła Zdrowia dr Shelton.” Jednocześnie wydał swój drugi książka zatytułowana „Ludzkie życie, jej filozofii i prawa.” Rok później urodziła Ida Herbert trzecie dziecko – córkę Vaylodin. Okres ten był najtrudniejszy dla młodej rodziny wielodzietne – Wielka Depresja nie dał szans naukowca Shelton, normalnego życia, eked się raczej marną egzystencję. Ale lekarz nie stracić serce i niestrudzenie pracował na nowych książek i publikacji, które są stopniowo zyskuje wiarygodność w środowisku czytelnika.

Dedykacja do pracy oraz konieczność

Aktywnie wykładał przez zbieranie ich dziesiątki i setki słuchaczy wdzięcznych, ale nie przynieść pieniądze. Na początku lat czterdziestych otrzymał propozycję poprowadzenia programu autorskiego w radiu, na końcu której miało to brzmieć jak przeczyszczających reklamowych. Warunki te były sprzeczne z filozofią naukowego życia i znanego humanisty, i, oczywiście, odmówił, mimo że obiecał znaczną poprawę warunków materialnych Shelton rodziny. Herbert, którego biografia jest najeżona ubóstwa i stagnacji od dzieciństwa, więc potrzebują pieniędzy, nawet szkoła sprzątania, prania bielizny dla pacjentów stał się jego żona.

zajęcia wykładowe. Sukcesy i porażki

Kolejne lata, aż do 1972 roku, Shelton spędził odwiedzając wykłady bez przerwy przez 10-12 godzin dziennie. Człowiek, promuje szacunek dla zdrowia, przynosząc swoje ciało do wyczerpania, dając sobie niestrudzenie pracę. To było Shelton Gerbert.

Oddzielne żywności, który aktywnie promowane, jest wciąż przedmiotem ogromnej ilości kontrowersji w kręgach naukowych, jak również wśród tych, którzy ją praktykowali. Podczas swojego życia, dr Shelton Było też kilka skandali związanych z jego leczeniem. Zatem proces miał miejsce w 1942 roku nad nim. Oskarżony o morderstwo w wyniku zaniedbań w oparciu o przypadku śmierci pacjenta szkole zdrowia, ale w tym czasie Shelton został uniewinniony.

Ruch sceptycy i krytycy higiena była równie dużo. Herbert wielokrotnie wyśmiał ich, w jaki sposób przejście od jednej zasady zdrowego stylu życia do drugiego. Tak więc, w 1945 roku, został ranny Shelton szczękę od uderzenia kopyta konia. Doprowadziło to do utraty zębów i niezdolność do dalszej konsumpcji mięsa, jak wynika z lekarzem zaczął aktywnie promować wegetarianizm jest uważany przez wielu za nie sam w obliczu nowych ograniczeń. Jego odrzucenie seksu i przekonaniu, że nie potrzebuję mężczyzny, wiele nadana banalną impotencji.

Wzrost popularności w tle niepowodzeń

Jednak liczba zwolenników rosła. Było to spowodowane w dużej mierze do silnej oratorskich uroku Shelton. Kilka sztuczek opanowane przez nich na początku wykładając doświadczenia są kluczem do sukcesu jego występów. W 1948 roku dołączył do Vivian Vetrano ruch. Jako utalentowany tancerz i udanej, odkryła Szkoła Zdrowia jako pacjent i stał się najwierniejszym wyznawcą nauk Shelton, aktywnie badać jego teorię wykładał i pisał artykuły. Paradoksalne i niemal komiczny było nabycie Shelton przyznać do stworzenia innej szkoły z firmy Frito, który produkował chipy. Jej założycielem był pacjent szkoły i był tak wstrząśnięty wynikami głodu, że bez wahania, zidentyfikowane pięćdziesiąt tysięcy dolarów.

Niewłaściwy koniec dobrego życia nie obalić doktrynę Shelton

1978 stał się śmiertelny dla zdrowia szkoły – zmarł na atak serca jednego z pacjentów, a po pięcioletnim badaniu Shelton i Vetrano został oskarżony w jego śmierci. Sąd skazał ich do zapłacenia wdowę po zmarłym około dziewięciu tysięcy dolarów, jak wynika z jego schyłku Shelton wyglądał zniszczony człowiek chory, którego własna słabość neguje dzieło swego życia. Choroba Parkinsona ogranicza go do łóżka przez wiele lat, w czasie których ciągnął nieubłaganie rozwijać swoje nauczanie. Herbert Shelton zmarł w 1985 roku. Jest bezpieczny twierdzić, że jego młodzieńcze marzenie, aby ożywić ruch higieniczny został wdrożony. Do tej pory, ogromna liczba ludzi ćwiczyć rozdzielenie władzy, pomimo wielu dyskusji na temat jego przydatności praktycznej, które okazały Shelton Gerbertowi. Wszystkie książki autora są publikowane do tej pory i są w stałym popytem.

Założyciele różnych nauk o zdrowym stylu życia, szczyt aktywności, który był w połowie XX wieku, nadal wywołują prawdziwą zainteresowanie publiczności. A nawet sprzeczne ich biografie, głosił kontrowersyjne poglądy, krytykę tradycyjnej medycyny, nie kolidują z prawdziwą ciekawością i uwagą ze strony społeczeństwa.