879 Shares 2026 views

Prawidłowe karmienie królików – klucz do zdrowia

Królik był zdrowy i żył długo, gdyż konieczne jest prawidłowo dbać, a szczególnie, aby upewnić się, że jego dieta była zbilansowana, bogata w witaminy i składniki odżywcze. Króliki – jest roślinożerne zwierzęta, które spożywają duże ilości żywności pochodzenia roślinnego. Przejdź do głównej ich dieta to trawa, siano, pasze, dodać trochę płatków owsianych. Karmić zwierzęta muszą dwa razy dziennie, w tym samym czasie zawsze musi być woda w pijących. Wśród nowych rodzajów paszy dla królików powinny być prowadzone sukcesywnie.

Króliki mocy zawiera kanały, które mogą być podzielone na zielone, soczyste, grubej i zatężono. Zielone (trawa, liście, warzywa rzepa) są cennym pożywne jedzenie. Są one bogate w białka, błonnika, minerałów i witamin, szybko i łatwo wchłaniane przez zwierzę. W lecie, stanowi zielona pasza dla połowie codziennej diecie królika. Zaletą tej żywności jest jej taniość.

Podające królików może zawierać pewne typy zlakobobovyh kultur. Zwierzęta takie jak zielone gałęzie brzozy, wierzby lub leszczyny. Ale przy wyborze roślin należy uważać, aby nie karmić zwierzęta szkodliwe trujące rośliny, które prowadzą do poważnej choroby lub śmierci zwierząt (wilczomlecz).

Króliki karmienia może zawierać produkty zwierzęce – mleko, mączka mięsno-kostna i mączka rybna. Pokarm ten ma wysoką wartość odżywczą, że zawiera witaminy, fosfor, wapń, białka i inne elementy.

Dieta musi być dodana do paszy dla zwierząt, – całkowicie zrównoważony mieszaniny zawierające wszystkie niezbędne materiały. Są one produkowane w postaci wyprasek lub granulek, które są oparte zawiera lucernę. Optymalna ilość paszy dla zwierząt – jest kilka łyżek dziennie. Ta dawka jest wystarczająca do uzyskania substancji odżywczych, których brakuje w żłobie.

W żywieniu królików stopniowo dodawać marchewki i jabłka. Mają upodobanie pietruszka, ogórki, melony i squasha. Oferując owoców i warzyw, trzeba się upewnić, że nie ma azotanów i pestycydów, tak że jedzenie było czyste. Świeże warzywa lub owoce są zobowiązani do podawania zwierzętom raz w tygodniu. Ponieważ króliki mają bardzo delikatny żołądek i dużej ilości owoców może powodować biegunkę u zwierząt. Niektórzy ludzie twierdzą, że marchew i kapusta – jest pożywieniem królików. Więc nie można dać kapustę, a warzywa i zioła można zacząć stopniowo otaczać zwierzęta z zaledwie czterech miesięcy.

Dla królików zaleca się kupić kamień mineralny, który będzie zrekompensować niedobór minerałów.

Dieta powinna zawierać zwierząt siano. Ponadto karmienie królików z suchej trawy, zarówno dorosłych, jak i dzieci, muszą być wykonywane przez cały rok. Siano i woda powinna być w klatce przez cały czas. Ten rodzaj żywności jest niezbędne do prawidłowego trawienia zwierząt, siano oczyszcza swój żołądek. Przed umieszczeniem żywności w klatce, trzeba ją poczuć. Świeże siano powinno mieć zielonkawy kolor, wonne i pachnące zapach. Jeśli czujesz zapach amoniaku lub zgniłe, więc pasza plon jest zabronione. Z własnej siana, nie można zbierać trawę wzdłuż dróg. Ponieważ rośliny pochłaniają szkodliwe substancje z gazów wydechowych pojazdów silnikowych i stają się trujące. Trawy, które będą karmienia królików nie powinny być traktowane pestycydami i nawozami.

Są to produkty, które zwierzęta nie powinny jeść, zwłaszcza ras królików domowych. Zasilanie nie może składać się z produktów o dużej zawartości (orzechów), słodycze, składników zawierających skrobię, warzyw nieświeży szkodliwych traw.

Króliki trzeba zmienić pościel, która zapewni zdrowia małych zwierząt na codzień. Z zastrzeżeniem prawidłowego odżywiania, będą cieszyć się gospodarzem dla swojej przyjaznej i słodkim temperamentu.