619 Shares 3090 views

Kto jest Geyb Nyuell? historia sukcesu

Każdy gracz może powiedzieć z pewnością, który jest Geyb Nyuell. Ten geniusz gier komputerowych osiągnęła wielki sukces we wszystkich swoich przedsięwzięciach. W dłoniach koncentruje władzę nad jednym z najbardziej znanych i dochodowych Studia – Valve Corporation. Do tej pory Geyb Nyuell jest na liście najbogatszych ludzi przez magazyn Forbes na świecie. Jego firma jest warta około 3 mln $, a połowa z tych pieniędzy należy do dewelopera osobiście.


biografia

Urodzona tego multimilionera 3 listopada 1962 r. O dzieciństwie i młodości niewiele wiadomo dewelopera. Jedno jest jasne: Newell jako dziecko różniła się wystarczająco rozwinięty intelekt, przez które wszedł do Harward po ukończeniu studiów. Jednak dotarcie jego stopnia, że nie był przeznaczony, ponieważ w tym czasie cały świat uzależniony zdobyć popularność w technologii komputerowej, a Gabe nie jest też wyjątek i dał czas do tej nauki. Ryzykując swoją przyszłość, Newell porzuca studia i dostaje pracę w nieznanym wówczas przez Microsoft. Ostatecznie, decyzja ta przynosi mu miliony dolarów.

Valve Corporation

Pracując w firmie Bill Gates 13 lat i inspirowane z sukcesu Michaela Abrash wcześniej opuścił korporację i stworzyć swój własny projekt Quake, Geyb Nyuell zdecyduje się pójść do swobodnego pływania. W 1996 roku razem ze swoim przyjacielem Mike Harrington, który również pracował w firmie Microsoft, tworzy swoje własne małe studio na rozwój gier komputerowych o nazwie zaworu. Potem ta mała korporacja był nieznany, a inwestorzy nie spieszą się zainwestować swoje pieniądze w to ze strachu przed poparzeniem. Dlatego Gabe Mike musiał rozstać się z ich pieniędzy, aby sfinansować swój pierwszy rozwoju.

Kupując silnik Quake engine, są one mocno przetwarzane, i na tej podstawie stworzyć swoje pierwsze dzieło Half-Life, wydany w 1998 roku. Gra stała się niekwestionowanym hitem, i to nie jest zaskakujące, że firma zaczęła się rozwijać drugą część serii. Po jego utworzeniu, świat dowiedział się, kto jest Geyb Nyuell. Na podstawie tego silnika urodziły się takie modyfikacje i popularnych gier, takich jak Team Fortress Classic i Counter-Strike. W 2000 roku, przyjmującej imponującą kompensację, Mike Harrington opuszcza zawór firmy, i jedynym właścicielem tego już słynnego studio staje Gabe'a.

gry zaworowe

Jeśli mówimy o tym, kto jest Geyb Nyuell, niemożliwe jest, by nie wspomnieć o gry, które stworzył. Oprócz serii Half-Life, zawór pracowni znanego z wielu innych projektów głośnych. O najbardziej popularne z nich zostaną omówione dalej. Zacznijmy od swojego ulubionego zawodnika wszystkich graczy – Counter-Strike. Ta gra multiplayer został opublikowany w 1999 roku jako modyfikacja do Half-Life i stał się sławny dzięki swoim trybie sieciowym. Jeśli masz chęć, aby strzelać do terrorystów i baw się z przyjaciółmi, można bezpiecznie uruchomić na starcie ten stary, ale wciąż popularną grę. Kolejnym hitem, że Valve udostępniła pracownię – gra w stylu apokalipsie zombie Left 4 Dead. Ta strzelanka z elementami survival horroru, który został opublikowany w 2008 roku zdobyła tytuł „Gry Roku”. Nic więc dziwnego, że po krótkim czasie wszedł sequel, który nabył reżim korporacyjnej.

arcydzieła igroindustrii

Kochasz zagadki intelektualne? Jeśli tak, to należy wędrować przez labirynt Portalu. Dzięki oryginalnej fabuły, doskonała muzyka i grafika, ta gra zdobyła ponad 70 nagród w swoim czasie przez długi czas utrzymuje się bestsellerem. Puzzle został wydany przez studio w 2007 roku, aw 2011 roku przyszedł na kontynuację, pokonuje na popularności pierwszej części gry. Innym pomysłem Valve, studio, które słyszał niemal wszystko – Dota 2. Ta gra multiplayer od jego wydania (2013) zdobyła miliony fanów na całym świecie. Od tego momentu na zdjęcie Gabe stał się obiektem kultu każdego gracza. Do tej pory nie eSports z ogromnymi pulami nagród, gdzie ludzie z całego świata startujących w Dota 2, i że wiele mówi. Te gry nie wielbili swego Stwórcy, ale to nie wszystko, co robił tego autora.

parowy

Kolejne dziecko, kto może powiedzieć, kto jest Gabe Newell – usługa światowej sławy do sprzedaży gier i oprogramowania, który ukazał się w 2003 roku. Przez Steam ich produkty są dystrybuowane nie tylko studio Valve, ale także innych znanych twórców, takich jak id Software, GSC Game World, Rockstar Games, THQ, Capcom, 2K Games, Atari, Ubisoft, Eidos Interactive, Bethesda Softworks, 1C i inni. W statystycznie, usługa sprzedaje około 10 tysięcy. gier rocznie.

Parowy był pierwotnie pomyślany, aby uprościć aktualizacje gier w szczególności Counter-Strike, ponieważ w tym czasie, każdy gracz nie może dopuścić do walk, czy wersja gry jest nieaktualne. Ale Gabe przyszła bardzo szybko do wniosku, że sprzedaż oprogramowania za pośrednictwem usługi – to kopalnia złota. Początkowo było dostępne tylko Zawór gry studio, ale w 2005 roku, katalog towarów wirtualnych rozszerzyła znacząco. Para jest szybko zyskuje popularność w 2007 roku serwis otrzymał nowy system koncentruje się na aspekcie społecznym społeczności. Przez użytkowników wspólnotowych pary z całego świata mogą komunikować się, tworzyć własną grupę i zaprosić znajomych do gry. Do tej pory usługa ta jest głównym liderem, który zostawił konkurencję daleko w tyle.