202 Shares 8997 views

Angina. Objawy u dzieci. leczenie

Prawdopodobnie każdy dorosły miał do czynienia z tym nieprzyjemnym chorób jak angina. Objawy dziecka będzie prawie taka sama jak u dorosłych, ale pod wieloma względami są one zależne od rodzaju.


Najczęstszym nieżytowe angina. Objawy dziecka widać w tym przypadku dość szybko, t. I. W trakcie rozwoju choroby trwa kilka godzin do 2-4 dni. Dzieciak będzie czuć suchość i ból gardła, ból, czasami sięgające do ucha, ból głowy. Czasami ból mięśni i stawów, podwyższona temperatura ciała, dreszcze przestrzegane. Ponadto istnieje ogólne osłabienie organizmu. Węzły chłonne są bolesne. Przeziębieniach angina trwa 1-2 dni. Po tym, zapalenie znika, lub choroba staje się inna forma.

Istnieje również angina kasetonów. Objawy dziecka są takie same jak w czasie trwania anginy w tej formie – od 5 do 9 dni.

Gdy zostanie pokonany migdałki pęcherzykowy jednostka rozwija się zapalenie migdałków. Objawy dziecka, które najprawdopodobniej będzie – nagła gorączka, silny ból w gardle i wzrost temperatury do 39-40 ° C węzłów chłonnych powiększyć i są bolesne. Istnieją oznaki zatrucia, które, oprócz ogólnego złego samopoczucia, bólu stawów, mięśni i serca, a także bóle głowy, dodał biegunka, wymioty, nudności i zmniejszone wydalanie moczu.

Jak leczyć ból gardła u dziecka? Pierwszym zadaniem w tym – w celu obniżenia temperatury. Leki przeciwgorączkowe powinno być pozostawione w ostateczności i używać środków ludowej. Dzieciak musi dostać wystarczająco ciepłe napoje. Jest to niezwykle przydatne w bolesnej herbat z porzeczek, malin i rumianku.

Często przemywać toksyn z organizmu jest możliwe tylko za pomocą lewatywy. Zwykłych dzieci Wlew wody przeciwwskazane, należy zatem wytworzyć solankę (łyżeczka soli w szklance wody). Noworodki do 6 miesięcy podawano około 50 ml roztworu, od sześciu miesięcy do 1,5 lat – 100 ml – 2 lat, około 1 kubka przedszkolaków – 1,5-2 kubka i młodzieży (12-14) musi być w przybliżeniu 800 ml.

Jest również możliwe, aby obniżyć temperaturę za pomocą zimnej tajemnicy. woda lód moczenie koszula lub bluzka, trzeba umieścić go na dziecko, umieścić na górze innym suchym i ciepłym sweter. Niech propoteet dzieci, zwykle trwa 40-90 minut. Następnie trzeba umyć go pod ciepłym prysznicem.

Z dławicą należy regularnie płukać. Najlepiej nadaje się do tego celu wodą miodu, babki bulionowej (4 arkuszy na kubka wrzącej wody), świeżego soku buraczanego i ocet jabłkowy, ekstrakty z szałwii, stokrotki, nagietek, krwawnika, eukaliptusa, „woda morska” (1/2 łyżeczki soli i sody, 5 kropli jodu w szklance wody).

odzyskiwanie prędkość może kompresuje. Tkaninę moczono w zimnej wodzie, owinięty wokół szyi, górnej i owinięte suchej ręcznik tie ciepłym szal. Takie okłady należy pozostawić na 1-2 godziny, i robią to kilka razy dziennie.

Najlepszy ze wszystkich, jeśli lekarz zbada dziecko – tylko eksperci wiedzą, jakiego rodzaju ból gardła u dzieci. Leczenie antybiotykami, które trzeba będzie w pełni zależeć od specyfiki choroby i jej przebiegu. To, że choroba ta nie jest przekazywana do cięższej postaci, należy starannie przestrzegać schematu podawania leku. Radzenia sobie z bólem w gardle pomóc różne spraye i pastylek do ssania.