428 Shares 7198 views

Zadziory na palcach: przyczyny i leczenie

Zadziory na palcach są małe kawałki popękanej skóry wokół płytki paznokcia, która umniejsza wygląd rąk, a może przynieść wiele niedogodności. Przylegają do różnych obiektów, angażują się w zapobieganiu zwykłe obowiązki. Prawdopodobnie wszyscy w obliczu problemu jak zadziory na palcach.

Dlatego, że pojawiają się one – utrata elastyczności skóry wokół paznokci. Może to być związane z brakiem witaminy w organizmie, związanych ze zmianami pór roku, lub po chorobie. Miłośnicy gryzienia paznokcie jest problemem stale.

Również zadziory na palcach pojawiają się po dłuższym kontakcie z detergentami (podczas sprzątania, mycia dużych ilości potraw lub tym podobne.). Jeśli boli i rozpęd, a nie szukać problemów w przełyku.

Usuwanie zadziorów na palce muszą być zatrudniony tylko w domu. Pre-stojący trzymać palce w ciepłej wodzie, to pomoże w celu zmiękczenia i pary skórę. Usunąć zadziory lepiej specjalne pęsety lub kleszcze. Muszą być bardzo ostre i ściśle przylega do powierzchni palca. Nie należy opóźniać skóry, w przeciwnym razie to miejsce może pojawić się kilka nowych kawałków choroby skóry. Z tego powodu zaleca się zrezygnować z korzystania z nożyczkami. Po zakończeniu procesu usuwania, należy użyć oleju lub balsam.

Jeżeli zadziory na palcach pojawiły się w ciągu dnia pracy, to lepiej trzymać ich tynku i traktowane w domu. Otwartej rany są traktowane nadtlenkiem wodoru lub jodu zelenkoj która jest czyszczona zapalenie skóry.

Aby pozbyć się zadziorów, trzeba najpierw ustalić przyczynę, dla której pojawiają się one. I powinien zmienić swoją dietę: zrezygnować z fast foodów, dając pierwszeństwo warzyw i owoców, ponieważ zawierają dużo witamin.

W przyszłości, nie taki problem twarz rękami, trzeba regularnie dbać o nich:

– każdy dzień jest konieczne użycie kremu, który odżywia i zmiękcza skórę;

– mydło powinny stosować krem nawilżający (można płynny) lub dziecka – nie będzie overdry powierzchnię rąk;

– podczas czyszczenia lub prania powinni nosić rękawice gumowe, ponieważ są one w stanie chronić skórę przed działaniem detergentów, a także chronić istniejące zadziory na palcach z dalszej zapalenia i pojawienie się bolesnych doznań;

– należy umyć ręce sucha ręcznikiem, tak, że nie ma nadmiaru wilgoci;

– w ciągu dnia należy pić dużo płynów, ponieważ jego niedobór prowadzi do pękania skóry wokół płytki paznokcia;

– jako profilaktyka zrobić kąpiel dla rąk z dodatkiem wody lub oliwy żadnego olejku można również umieścić soli morskiej;

– dwa razy w miesiącu, aby zrobić manicure.

Pod warunkiem, że zadziory występują bardzo często, to najlepiej skontaktować się z salonu piękności. Jeśli zwykle zrobić manicure w domu, powinieneś zrezygnować z środki do usuwania naskórka (one spowodować znaczne uszkodzenie skóry) oraz z lakierem szybkoschnącego, który może również spowodować pojawienie się zadziorów.