831 Shares 8938 views

Bulldog chiński: opis rasy, charakter

Chiński buldog i Chongqing, jest obecnie uważana za rzadkie i niezwykłe rasy. To nie jest często można spotkać na ulicy to niski krępy pies, pokryty krótkim czerwonawo-brązowe włosy.


Ale wielu fanów jest to, co przyciąga. Jeśli myślisz o nie całkiem normalnych gadów domowych i egzotycznych dla duszy, nie kłamać, być może będzie podejść do tego psa. Przed podjęciem decyzji uważnie rozpatrzyć sprawę, analizy własnych możliwości i rozważyć wszystkie cechy rasy. Nasz artykuł pomoże Ci w tym.

Historia rasy

Specjaliści twierdzą, że rodowód Chongqing ma co najmniej dwa tysiące lat. Historia rozpoczęła się w Chinach, a dokładniej w jego południowo-zachodniej prowincji Chongqing, które później znalazło odzwierciedlenie w tytule.

W całej swojej egzystencji, te psy były drogie. Oprócz tradycyjnego czworonożnego przyjaciela za problemy chińskie Bulldogs odegrały inną ważną rolę – podkreśla status właściciela. Więc to było 2000 lat temu w Chinach, jest to cecha możemy obserwować dzisiaj.

Chiński Chongqing charakteryzuje się tym, że rasa powstała bez ingerencji człowieka w środowisko naturalne, pod wpływem doboru naturalnego. Z jednej strony, to sprawia, że bardzo dobry stan zdrowia, az drugiej – rodzaj usposobienia.

cechy zewnętrzne

Chongqing – pies średniej wielkości. Dorosłe samce w kłębu mniej niż pół metra, a większość kobiet nieco mniejsza, do 40 cm. Rysunek mięśni, wydajny pod skórą oraz wyglądał wywołujący, rozwinięta muskulatura.

Psy tej rasy są pokryte bardzo krótkim twardą sierścią, a niektóre osoby mogą być całkowicie łysy (rzadkie przypadki). Schemat kolorów zmienia się od czerwono-brązowy i brązowe, czasami są nawet czarny pies.

Chongqing ma sztywną stałych uszy obsadzone stos na samym wierzchu. Uzupełniając ogon ostry obraz średnią długość.

Charakter Chongqing

Hodowcy twierdzą, że chińskie Bulldog – jeden z najbardziej inteligentnych psów. Należy jednak zauważyć, że wszystkie psy tej rasy jest dość kapryśna. Nie toleruję chamstwa i przemocy, a jeśli uważasz, że będzie sukces za pomocą ciśnienia i kary fizycznej, ta rasa nie jest dla ciebie. Chongqing nigdy nie będą przestrzegane, a przede wszystkim miłości tyrana. W edukacji to zwierzę wymaga dyscypliny i pewności, ale związek powinien być przyjazny i partnerem. W tym przypadku, pies będzie reagował na ciebie bezgraniczne oddanie i będzie niezawodnym towarzyszem.

Chongqing jest możliwe, aby uzyskać nawet w rodzinie, gdzie są małe dzieci. Oczywiście, dzieci muszą zrozumieć, że zwierzę nie jest zabawką i boli. Pies, który nie został ranny, szczerze przywiązują się do dzieci i będzie dla nich nie tylko obrony, ale również partnerem w aktywnych gier. Warto zauważyć, że dla cudzych dzieci, te psy są obojętne, pokazują uczucia tylko potomstwu bliskiej jednego właściciela.

Ale którzy nie powinni komunikować się z tej niezwykłej rasy, ponieważ ci, którzy nie mają doświadczenia z treścią poważnych psów. Jeśli zawsze marzyłeś o czworonożnych przyjaciół, ale nie mógł sobie na to pozwolić ze względu na pewne okoliczności, słuchać doświadczonych hodowców Nadzorczej i rozpocząć swoją podróż z jakiegoś mniej wymagającego rasy.

Wady edukacja szybko dają znać o sobie, jeśli chodzi o Chongqing. W przypadku psów nadmiernym ciśnieniem wzrośnie agresywny i wystarczająco poważne nastawienie wygeneruje Ogór i bezczelny, który będzie trudniejsze z roku na rok. Oczywiście ten, kto zdaje sobie sprawę z braku wiedzy może pomóc doświadczony obsługi psa, ale z hosta zależy od ogromnej wskaźnik sukcesu. Doświadczenie jest koniecznością.

prawo opieki

Chińska Bulldog ma dość wysoką aktywność. Wymaga ona dwukrotnie padok z psem na spacer, który trzeba uruchomić. Brak aktywności fizycznej zmusi psa, aby myśleć o tym, gdzie zastosowanie siły. Podobnie jak w przypadku wielu innych gatunków mobilnych, rezultatem może być uszkodzenie mienia ukochanego pana.

Obchodzi przystojny Chongqing proste. Jego lśniące futro, który dał jej charakter, nie musi grzebień, lub w każdym innym postępowaniu. Pies nie może kąpać często, a jeśli taka procedura jest konieczna, konieczne jest, aby wybrać odpowiedni szampon. Nie zaniedbuj porady specjalistów, zapytać o opinię lekarza weterynarii, aw żadnym wypadku nie należy używać w celu opieki nad chemii gospodarczej i kosmetyków dla zwierząt domowych przeznaczonych dla ludzi.

„Zawód” dla chińskiego buldoga

Większość gatunków ekspertów są podzielone na kategorie. Tam patrol, łowiectwo i usług psy, psy do towarzystwa, i wiele innych. Niektóre małe psy rodzą wyjątkiem dekoracji wnętrz i własnej przyjemności. A co to jest „specjalizacja” Chongqing?

Co zaskakujące, chiński buldog – jest psem, który może być bezpiecznie nadana kilku kategoriach! Po pierwsze, Chongqing – wielki strażnik. On jest w stanie racjonalnie ocenić zagrożenie i nie zostaną zalane przez szczekanie każdy dźwięk. Ten pies jest silny i zwinny, będzie mógł nie tylko w celu zapobiegania właściciela intruzów, ale również podjąć środki w celu odparcia ataku. Mówi się, że ten, który wdarł się na chronionym chińskiego domu buldoga, nie duże kłopoty, jeśli nie masz czasu, aby uciec, zauważając poważne stróża.

Po drugie, Chongqing zadowolony do udziału w polowaniu. Nie dla łosia, oczywiście, nie jest dzika. Ale zając lub kaczka jest bardzo zdolny. Aby pomóc psa, aby były skuteczne, wymagają szkolenia.

Ze względu na wielką mądrością i naturalnej ciekawości Chongqing można nauczyć się bardzo dużo. On chętnie chwyta nowy towarzyszyć ukochanej jednego właściciela w jego codziennej działalności. Wielu właścicieli powiedzieć, że z powodu tego psa można wychować doskonały towarzysz ułatwia życie, na przykład, osoby z niepełnosprawnością.

racja

Chiński Chongqing powinni otrzymać specjalną zbilansowana karma dla ras średnich. Jest to ważne dla ich zdrowia. Właściciel powinien zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństw związanych z nadmierną prędkością. Kości, ryb i surowego mięsa w diecie nie są dozwolone.

Wada rasa: co warto zwrócić uwagę

Główną wadą jest chyba fakt, że Chongqing – pies nie jest tania. To, co sprawia, że ten skromny rozprzestrzeniania rasy. Jednocześnie szczeniak nie jest tak łatwo dostępne. Człowiek z prowincji na pewno mają dość trudne.

Właściciel nie może zapomnieć o jednej kwestii, co jest typowe dla rasy, – skłonność do chorób skóry. Regularne kontrole u weterynarza i właściwego opieki pomoże uniknąć kłopotów.

ceny

Gdzie są szczeniaki? Chongqing – rzadka rasa nawet w Europie i USA. Większość porządnych szkółek zlokalizowanych w Chinach. Ale w Rosji istnieją miłośnicy klubów ras i niektórzy hodowcy z dobrym doświadczeniem. Przez klubach, można złożyć zamówienie na szczeniaka, który urodził się w Chinach. Jak widać, droga jest drażliwy, ale zadowalający. W nagrodę za swoje wysiłki będzie piękny pies – buldog chiński.

Cena szczeniaka zależy od wielu czynników, przede wszystkim od wieku i płci. Średnio pies z papierami będzie kosztować 3,5-4 tysięcy dolarów.