578 Shares 8072 views

Pies faraonów – kochający i wierny przyjaciel

Historia powstania faraona psa lub psów trafia do Afryki starożytności. Pierwsze wzmianki o takiej rasy znaleźć w egipskich piramid, gdzie zwierzęta są prezentowane w postaci fresków, rzeźb, malowideł, pudełek i innych obiektów kultury i życia. Grób Tutunhamona zabalsamowane szczenięta pies faraona stwierdzono, zapakowane w piękne tkaniny, z kołnierzykiem klejnotów. Można przypuszczać, że dla faraonów, zwierzęta te były większe niż zwykłe psy. Są to swego rodzaju amulety, które chronią ich właścicieli przed czarami i czarnych sił.


W domu, w Afryce Środkowej, faraonów pies jest ceniony za umysłu, właściwości magicznych, szybkość, umiejętność polowania i ciszy. Miejscowi używać zdolności psy, polowania na małe zwierzęta, szczury trzciny.

Uważa się, że przodkowie współczesnych psów stały się rasą, która została sprowadzona do Europy na początku ubiegłego stulecia oni Zairu.

W świecie Pies faraona jeszcze wiele innych nazw: kongijskie pies, Bongo, niam-niam, pies Zande.

Basenji – małe, gładkie włosy, bardzo elegancki i mądry rasy. Jego cechą jest brak szczekania. W tym samym zwierzęciu, w zależności od sytuacji i nastroju produkuje różne dźwięki, które są podobne do Growl, Mutter, chichot, parskając i skowyt.

faraoni psów ma około 42 cm wysokości, na kłębu, średnia waga 10 kg, długość korpusu 42 cm. Głowica jest wysoka, pysk zwęża się od oczu do nosa. Szyja długa, rozciągnięte na ziemi i płynnie w kłębie. Obudowa jest zwarta, z krótkim pasie iz tyłu, tylny zwężenia. Przednie nogi są proste, z długim przedramieniu. Stopy są małe, owalne, z grubymi opuszkami. Tylne kończyny u psów są silne i muskularne.

Kolor pręgowane pies, czarny, czerwony, kasztanowy trójkolorowym. Zawsze jest białe stopy, czubek ogona i szyi. Plamy i nasyceniu kolorów z ostrych granic pomiędzy czerwone i czarne paski i trzy barwy z co tygrysa koloru.

Osobliwością tej rasy jest jego płaszcz. Urodzony w krajach tropikalnych, pies faraonów ma jedwabisty, miękki połysk miedzi „odzież”. W chłodniejsze obszary coarsens wełnę, ale jego blask nie jest stracone. to również nie powoduje alergii i nie ma zapachu.

Atrakcyjność psa dołączonym do szpiczaste, ustaw wysokie, uszy pochylone do przodu i pomarszczone czoło. Walcowane w jednym lub w obu pierścieniach ogon jest wysoka i szczelnie dociśnięte do ud.

Charakter uległych psów. Ona jest ciekawy i trochę złośliwy, bardzo czysto i bardzo lubi dzieci. Psy są bardzo czuły i zabawny jak kotka, przyciąga schludności i wyrafinowania.

Zwierzęta są bardzo odporne. Krótkie włosy na ciele i uszu i białymi znaczeniami pozwala im łatwo przenosić ciepło i długo na słońcu.

Psy mają tendencję do gier, innym witalności. Ze względu na jego aktywnej postaci, psy większość czasu są w ruchu. oni myją się jak koty, liżąc sierść językiem. Wszyscy uwielbiają spędzać czas z ludźmi, a nie dostarczanie agresywnych uczuć wobec obcych i innych zwierząt.

Pies faraonów ma długość życia średnio o 12 lat. Najczęstszą chorobą jest przepuklina. Ci, którzy chcą mieć zwierzaka to trzeba pamiętać, że w przeciwieństwie do innych psów w ciepło z tej rasy zdarza się tylko raz w roku.

Gdy zawartość, Basenzhdi powinni zwrócić większą uwagę i monitorowania. Pies jest w stanie wymknąć się z każdą, nawet bezpiecznym miejscu i jego żywy charakter i szybkość umiejętności może stworzyć problemy z łapanie zbiegłych osobników. Nie zostawiaj psa przez długi czas sam, tęsknota, może żuć meble w domu.