637 Shares 8054 views

Jak otworzyć rejestr i nauczyć się z nim pracować?

funkcjonowanie obecnej pozostaje tajemnicą dla większości użytkowników komputerów PC. Stale współpracuje z dokumentów i programów, wielu nawet nie zadać pytania, jak skonstruować system operacyjny, jeden lub drugi program i sprzęt. Ludzie często myślą, że aby zrozumieć to jest bardzo trudne, choć w praktyce może być zupełnie inna. Na przykład, nie każdy użytkownik komputera wie, jak otworzyć rejestr systemu Windows i dlaczego jest to potrzebne. Ten artykuł pomoże znaleźć odpowiedzi na te pytania.


Na początek zobaczmy, co to jest, to jest rejestr. Rejestr systemu Windows – uporządkowany i systematyczny baza danych, która przechowuje wszystkie informacje na temat ustawień parametrów i specyfiki danego systemu operacyjnego. Jak otworzyć rejestr systemu Windows XP jest znany przez wielu użytkowników komputerów, ale nie wszystkie z nich jasno zrozumieć, jakie parametry w bazie danych mogą być zmienione lub usunięte, a co lepiej nie dotykać. Baza ta jest bardzo podobna do dowolnego systemu operacyjnego z katalogu „Maykrsoft” – znajdziesz tam drzew łatwo, podfolderów i inne elementy znane. Ale jak zrobić to najbardziej niejasny rejestru z listy w głównym narzędziem do konfigurowania systemu operacyjnego? Pierwsze rzeczy pierwsze.

Najpierw ponownie omówimy opcje dotyczące sposobu, aby otworzyć rejestr w popularnych wersjach systemu Windows. Czyńcie to, użytkownik może na kilka sposobów. Najprostszym rozwiązaniem – jest za pomocą menu „Start”, wpisz w wierszu polecenia „regedit”. Po wpisaniu tego polecenia, użytkownik zostanie natychmiast uzyskać w oknie rejestru. Ale jak otworzyć rejestru, bez konieczności podawania poleceń w menu „Start”? Można to zrobić po prostu – po prostu przejdź do folderu, w którym zainstalowany jest system Windows, a znaleźć w nim «» folderze System32. Po tym, znaleźć plik w folderze «» Config i uruchomić go, powodując interfejs rejestru.

Jednak najbardziej popularna jest rejestrem spust zainstalować specjalne programy, które są używane w celu poprawy wydajności komputera i za pomocą której strojenie systemu operacyjnego. Programy te obejmują «Elektronarzędzia», «Oberon», «» Registry siewników i wiele innych narzędzi. Ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie z nich będą w stanie pracować ze wszystkimi wersjami Windows.

Więcej informacji na temat przydatności tego programu dla danej wersji systemu operacyjnego wydają się znaleźć w jego opisie. Jak otworzyć rejestru XP, Vista lub Windows 7 za pomocą jednego z tych programów, użytkownik może zrozumieć intuicyjnie. Oprócz wyżej wymienionych narzędzi mają ogromną przewagę nad innymi metodami pracy z rejestrem. Nie tylko pozwalają użytkownikowi na kilka sekund, aby dowiedzieć się, jak otworzyć rejestr, ale także ze specjalnymi końcówkami do opowiedzenia, co wymaga pewnych funkcji rejestru. Programy te będą stanowić poradnik na temat pracy z rejestru, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych użytkowników komputerów PC.

Wreszcie należy przypomnieć, że podczas pracy z rejestru systemu operacyjnego komputera użytkownik powinien być bardzo ostrożny, ponieważ usuwanie lub zmiana jednego z parametrów systemu może spowodować najbardziej nieoczekiwane konsekwencje, a nawet doprowadzić do awarii całego systemu. Dlatego specjaliści doradzają zawsze przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian, aby zawsze zachować kopię oryginalnego rejestru. Ta opcja przywróci dziewiczych (a co najważniejsze – roboczy) opcji systemu operacyjnego w przypadku, gdy coś pójdzie nie tak, jak zaplanował. Wystarczy pamiętać, że ważniejsze jest, aby nie wiedzieć jak otworzyć rejestru, a następnie, jak z nim pracować. Po wszystkich danych w rejestrze często zależy na stabilnej i szybkiej pracy w systemie operacyjnym.