314 Shares 6457 views

Pompa ręczna do wody z ich rąk. Schemat, instrukcja

Jeśli witryna masz dobrze lub studni, pompa będzie musiał ubiegać się o ich użyciu. To może być ręczne, ale można zrobić to sam. W celu podniesienia cieczy za pomocą takiego urządzenia może być zastosowanie siły ciśnienia. Instalacja będzie obsługiwany przez ludzkiego wysiłku, trzeba tylko kliknąć na specjalnym mechanizmie łącza. Z tego powodu, że działanie tych roślin wymaga użycia siły fizycznej, ich racjonalne wykorzystanie jest uzasadnione tylko w przypadku, gdy zapotrzebowanie na wodę jest niska.

Przed dokonaniem ręczną pompę do wody z rąk, trzeba wziąć pod uwagę, że tempo wzrostu wody i objętości cieczy nie może być porównywana do automatycznego systemu, ale jeśli jest to niemożliwe, aby przynieść terytorium systemu nieprzerwanego zaopatrzenia w wodę, tego niezbędnego formatu urządzenia.

Funkcje pompy ręczne

Ręczny sposób wydobywania wody ze studni lub szybu ma swoje wady i zalety. Wśród pozytywnych cech urządzeń można wyróżnić prostota i łatwość montażu. Tego typu system może być używany w każdych warunkach. To urządzenie pozwala zaoszczędzić zasoby, jak na działanie systemu nie trzeba podłączyć zasilanie. Z tego powodu, że bloki urządzenia, sprzęt ma długą żywotność.

Jeśli zdecydujesz się zrobić pompkę ręczną do wody z ich rąk, to warto zastanowić się, że koszt byłby znacznie niższy w porównaniu do rówieśników, którzy mają bardziej złożone cechy konstrukcyjne. Dotyczy to również przypadku, gdy pompa jest zakupiony w sklepie. Wraz z wprowadzeniem sprzętu będą mogli znacznie zaoszczędzić, ponieważ proces można wykonać samodzielnie, bez udziału pomocy z zewnątrz.

Jeśli się ręczną pompę do wody z ich rąk, po czym początkowo trzeba rozważyć pewne wady, które mają potrzebę wywierania siły fizycznej do korzystania z systemu. Wydajność urządzenia będą małe, co oznacza, że przepływ płynu będzie wytwarzany w ograniczonych ilościach. Pomimo negatywnych aspektów, pompy ręczne dzisiaj nie tracą swoje znaczenie, są nadal powszechne, aw niektórych przypadkach są niezbędne.

Klasyfikacja pomp ręcznych

Cokolwiek urządzenie może posiadać ręczną pompę wodną, wykonują te same funkcje, ale ich cechy konstrukcyjne, jak i zasada działania może być różny. W zależności od kryteriów, mechanizmy manualne można podzielić na dwie kategorie, a jeden z nich – pompy tłokowe, a drugi – na pręty. pompy tłokowe są stosowane, gdy występuje woda o niewielkiej głębokości – 10 metrów. Zasada działania takiej instalacji jest dość prosta. Ręczne pompy wody tego rodzaju jest stalowy cylinder, wewnątrz którego znajduje się tłok. Pod wpływem siły zewnętrznej, że przemieszcza się w górę i w dół, a wyciąg jest wykonane przez człowieka, przez co ciecz wypływa przez otwór, przy czym w dźwigni powoduje obniżenie wody wypełniający przestrzeń nad tłokiem. Wybór urządzenia mogą być wykonywane niezależnie i zainstalować go na własnej stronie.

Pompa głęboko rękę

Pompa ręczna do wody z rąk może być dokonana na podstawie rodzaju budowy głęboki. Jest złożonym mechanizmem, który jest wykorzystywany do pompowania wody ze studni, której głębokość wynosi 10-30 metrów. Ta konstrukcja jest częścią trzonu cylindra i tłoka. Ręcznie pompa dobrze typu pręta przyssawki zamontowane bezpośrednio w dołku lub sprzętu wiertniczego, w której trzpień jest umieszczona w formacji wodonośnej na głębokości 1 metra. Aby zrozumieć, jaki rodzaj sprzętu do produkcji lub zakupu, trzeba zidentyfikować główne kryteria wyboru.

Wybór pompy ręczne

Zanim wybierzesz pompę ręczną, trzeba wziąć pod uwagę głębokość studni lub studni, a co najważniejsze kryteria w produkcji lub zakupu sprzętu. W celu podniesienia wody z niewielkich głębokościach – do 10 metrów, można użyć prostego mechanizmu układu tłokowego.

kotwienia

Pompa ręczna do studni może sugerować różne sposoby montażu. Przed przystąpieniem do pompy, konieczne jest rozważenie, czy istnieje potrzeba, aby przenieść go do innego obiektu w operacji. Taka potrzeba często pojawia się, gdy potrzeb ekonomicznych wody pochodzi z rzek i picia – ze studni lub otworu wiertniczego. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę okres eksploatacji. W tłoku umieszczonym w rurze działa jako element pompy podstawowej. Można znaleźć modele, które zostały zaprojektowane do pracy przez cały rok, lub do użytku tylko w lecie, w tym ostatnim przypadku, obudowa jest wykonana z tworzywa sztucznego. Jeśli zdecydujesz, że trzeba taką strukturę, że jest możliwe, aby przygotować rysunek sprzed pompy.

Proces produkcyjny pompa ręczna

Aby pompa ręka może być improwizowane narzędzia i materiały. Ważne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na produkcję mieszkań, stalowy cylinder może być stosowany do niego, jako że może działać jako rury metalowej, mogą być stosowane do starej tulei, zapożyczonym z silnikiem wysokoprężnym. Długość formy wstępnej dla odzwierciedlenia obwodu pompy może być równa około 80 cm, podczas gdy średnica powinna przekraczać 8 cm. W celu poprawy jakości pracy, to jest konieczne, aby przebić wewnętrzną rurę bazową za pomocą urządzenia. Wykonując te zadania trzeba spróbować pozbyć powierzchnię metalu z wszelkiego rodzaju nieprawidłowości, więc można zmniejszyć wysiłek, który będzie potrzebny do podnoszenia wody.

pompy części produkcyjnych

Pompy wody dać powinno być częścią pokrywy, aby uczynić z nich chce korzystać z tworzywa sztucznego lub stali. Pokrywę należy zrobić otwory na drążek. Gdy projekt jest gotowy, w swojej wewnętrznej przestrzeni będzie trzeba umieścić tłok. Gdy denna pokrywka zamyka tym samym, który jest wyposażony w zawór. Na stronie potrzebę wzmocnienia za pomocą spawania rury urządzenia, przez które będzie doprowadzana woda.

instalacja cechy tłok

W przypadku pompy są wykonane z wytworzeniem wody, można używać drewna, stali lub tworzywa sztucznego w momencie, gdy tłok. Główne wymagania aktów, że uszczelnienia z pierścieniem gumowym. Kiedy instalacja elementu konstrukcyjnego będzie musiał opuścić najmniejszą lukę, która musi być umieszczona pomiędzy obudową a ścianami, będzie to zapobiec przenikaniu wody.

Łączenia rury z otworem wiertniczym

Rura wlotowa, która odbywa się w wodzie, powinien być trwały. Aby to zrobić, wybierz wzmocnione węże. W następnym etapie może zachodzić z zespołem zaworów, które są utworzone otwory w dnie tłoka i pokrywą cylindra stalowego. Zawory nie mogą powrócić płyn z powrotem do przewodu wlotowego. Aby utworzyć, należy użyć grubej gumy, która musi zostać wzmocniona w otworze za pomocą nitów.