152 Shares 2505 views

Jak zrobić fontannę w domu? Ozdobny fontanna pokój własnymi rękami

W sklepach można teraz kupić wysoce oryginalne fontanny kryte. Zakres takich produktów jest na tyle duże, jak mówią, dla każdego smaku i koloru. Wiele osób chce mieć w domu usłyszał szmer małej strużki wody. Dźwięki te pozwalają na relaks i odpoczynek po ciężkim dniu pracy. Jednakże, większość konsumentów nie zdaje sobie sprawy, że można zrobić mini-fontanny własnymi rękami. W tym przypadku dodatkowe koszty nie są wymagane, jeśli o to chodzi, i wiedzy.

Materiał na struktury

Tak więc, poniżej opisujemy, jak zrobić fontannę główną. Aby stworzyć oryginalny projekt będą musiały:

  1. Clay.
  2. Pojemność, która będzie służyć jako podstawa do fontanny.
  3. Pompa akwarium.
  4. Est obwód fontanna
  5. Duży zlew.
  6. Niewielka długość węża, który jest zwykle używany do czyszczenia zbiorników.
  7. folia polietylenowa.
  8. blok betonu, dekoracyjne wielobarwne grunt i powłoki o różnych kształtach i rozmiarach.

Duży zlew będzie służyć jako centralnej części kompozycji. Pompy i węża trzeba pompować wodę i wielobarwne gleby, muszle i bloczki betonowe – do dekoracji. Oprócz tego trzeba kawałek folii polietylenowej. Tak więc, keramzyt można kupić w każdej kwiaciarni. Jak na ziemi czarny, czerwony i żółty, lepiej jest użyć specjalnej mieszanki dla akwariów.

wybierz pojemność

fontanna do domu musi być wystarczająco silny i piękny zarazem. W związku z tym, zdolność do bazy należy wybrać dokładniej. Pierwszym krokiem w konstrukcji produkcji – wybór statku. Do fontanny w tym przypadku możemy wziąć Doniczki. Jeśli nie ma takiej zdolności, można użyć donica, piękny puchar, wazon gliny i tak dalej.

Najważniejsze, że statek nie przecieka. Jeśli, na przykład, w doniczce ma otwory powinny być uszczelnione za pomocą kleju epoksydowego.

Wybierając pompę

Więc jak zrobić każdy fontanna domu może, należy zwrócić szczególną uwagę na pompie. Po tym wszystkim, nie wszystkie z nich zrozumieć. Istnieje kilka rodzajów pomp: z gotowania aerozolu na czubku i zwykle. W tym przypadku, pierwsza opcja nie jest odpowiedni. Przede wszystkim, spray może wykraczać poza podstawowe naczynia. I jeszcze jedno – my w rzeczywistości zupełnie inny pomysł.

Dlatego też, aby mini-fontanny własnymi rękami, to zwykle wystarczy pompę. Końcówka może być wytwarzana przez. W tym przypadku, pompa musi po prostu podnieść strumień.

Pierwszy etap

Tak, jak zrobić w domu, nie wydając fontannę? Pierwszym krokiem jest wyciąć kawałek węża długości około 10 centymetrów po tym konieczne jest, aby umieścić na czubku pompy i sprawdzić, czy w pełni otworzyć w niej dziurę. To właśnie z tej mocy zależy od strumienia, który zostanie podany do fontanny. Gotowa struktura powinna być ustawiona na dnie wcześniej wytworzony pojemnik.

fontanna do domu w tym przypadku byłaby duża umywalka w środku. To dlatego, że z nią i będzie podążać za wodę. Dlatego, zlew jest konieczne, aby otwór, który będzie pasował rozmiar węża. Można to zrobić za pomocą zwykłego wiertła. Oczywiście, zlewozmywak należy wiercić dokładnie do jego ściany były popękane.

Krok drugi

fontanna dość prosty schemat. Dzięki niemu każdy będzie w stanie zebrać taką dekorację do Twojego wnętrza. Gdy pompa jest zainstalowana w zbiorniku może być wypełniona betonowego bloku, który jest pewny, aby zamknąć górną folię polietylenową. Film jest proszone, aby otwór na wężu. Polietylen jest konieczne do gliny rozszerzony w stanie mokrym nie pojawiają się. Po napełnieniu zbiornika wody. Po tym, że film powinien wlać Kolorowe gleby akwarium.

Stojak na miski

Skład nie będzie wyglądać, jeśli element podstawowy wystarczy zainstalować na kamyki. Dlatego należy dokonać schludny stoiska. Więc jak zrobić fontannę dom, który będzie nie tylko uspokoić przyjemny szum wody, ale również jest doskonałym dodatkiem, a punktem kulminacyjnym wnętrza? Piękny stojak może być utworzony z kamieni. Mogą być mocowane za pomocą kleju epoksydowego. W produkcji stoiska nie zapomnieć o otwarciu przewodu.

umieszczenie konstrukcja

Gdy podstawka jest gotowy, wąż powinien być przekazany przez niego. Jeśli jest zbyt długi, należy go skrócić. W przeciwnym razie będzie ona widziana z wody płynącej. Teraz można ustawić podstawowy element – duża umywalka. Pre-made przysłony powinna rozciągać wężem tylko jeden centymetr.

To wszystko, co pozostało do dekoracji fontanny. W tym celu wokół zlewu należy wlać trochę skorupę i umieścić najpiękniejsze kamienie. Wszystko to można kupić w sklepie – dla miłośników ryb akwariowych lub deluxe.

Jeśli istnieje duża umywalka, może również zostać zastąpiony dowolnym odpowiednim temacie. Najważniejsze, że można było zrobić dziurę na wężu. Projekt dekoracyjny fontanna za pokój jest całkowicie zależne od wyobraźni jej twórcy.

Ostatnim etapem

Gdy kompozycja jest całkowicie złożone i wszystkie jego elementy są przymocowane do zbiornika należy wlać wody. W pełni zanurzyć gleba nie ma sensu. Ponieważ fontanna stracą główną ideę i swój urok. Najważniejsze, że pompa została całkowicie ukryta pod wodą.

Teraz można włączyć fontanny. Aby to zrobić, należy podłączyć kabel z wylotu pompy.

To wszystko domowej roboty fontanna za pokój gotowy. Jednak warto pamiętać, że woda z niego będą stopniowo odparować, zwłaszcza w gorącym sezonie. W związku z tym konieczne będzie dodać płyn w ozdobnej fontanny przynajmniej raz w tygodniu. to jest możliwe, a częściej, jeżeli jest to konieczne.

można zamaskować kabel od pompy, przechodząc do gniazdka. Ponadto fontanna wewnętrzna może być ozdobione sztucznymi kwiatami. W ten sposób bardziej skuteczną postać kompozycji.

Konkludując

Teraz, gdy wiesz, jak zrobić fontannę główną. Aby utworzyć go nie potrzebują drogich i specjalnych talentów. Wystarczy, aby to fantasy. W produkcji takich kompozycjach nie pozostawia wiele czasu, ale będą zachwycać przez wiele lat.