336 Shares 1531 views

Wiosna pistolet do podwodnego polowania. Wiosna nurkowania pistolet z rękami

W zimie jest dużo wolnego czasu, który może być spędzony z pożytkiem. Na przykład, aby dokonać włóczni pistolet w domowym warsztacie. Waha się szereg modyfikacji, które mogą być wykonane niezależnie od siebie. W tym artykule opisano, jak zrobić karabin sprężynowy z rękami.

Konstrukcja podwodnych pistoletów sprężynowych

Urządzenie emituje harpun przez energię sprężyny lub sprężyny, które są lub sprężonego stanie rozciągniętym.

Konstrukcja uchwytu znajduje się mniej więcej w środku ramion, co czyni go bardziej zwrotny i zapewnia optymalne wyważenie.

Łatwa modyfikacja zapewnia wysoki stopień niezawodności. Wiosna Strzelby podwodne są zwarte. Dotyczy to w szczególności w modelach w których sprężyna jest rozciągnięta, a podczas ładowania ość jest umieszczone w jego wnętrzu. Uchwyt jednocześnie znajduje się blisko tułowia. Wskaźniki te przyczyniają się do poprawy dokładności.

zalety

Zalety takiej broni to lekkość i precyzję, co przyczynia się do wychwytywania energiczny ryb drapieżnych.

Jeśli porównać pistolet sprężynowy, który jest podstawą kompresji pracy, z pistoletem z nici gumowych, wynik tego porównania nie jest wyraźnie na korzyść tego ostatniego.

Na pistolet z elementów gumowych w dwa razy więcej niż na wiosnę. Miękka guma łatwo psujących się. Części szybko poruszających (sznury i harpun z gumy) jest nieskuteczny. Według dokładność jego walce nie jest porównywana z ramion sprężynowych, jak w produkcie końcowym jest długi harpun bagażnik służąc dokładnych instrukcji.

Negatywna strona artykułu

Pistolet napięcie ma wysoki poziom hałasu podczas wystrzału produkt. W procesie ładowania skrzypienie emisyjnej wiosna. W celu zmniejszenia niepożądanego dźwięku zaleca się przetrzeć uchwyt szmatką zwilżoną gliceryną.

Wiosna nurkowania pistolet z rękami zrobić wystarczająco trudne. Wynika to z faktu, że trudno dostać się do materiału ze stali nierdzewnej do wiosny. Również różne pracochłonne obróbki cieplnej części.

Jakie materiały są potrzebne?

Do produkcji pistoletów będą wymagały własnych rąk:

  • metalowy drut o średnicy 2 mm i długości. – 12-16 m drut skoku.
  • Rura wykonana jest z aluminium. Jej średnica wewnętrzna może wynosić od 12,5 do 13 mm. Słuchawka będzie podstawą do lufy. Często mistrzami używać mosiądzu, który jest niemal nie podatne na utlenianie w wodzie.
  • Do produkcji części rurowej może być stosowana przy użyciu tradycyjnych narty samoprzylepnych.
  • Dwie płytki o tym samym kształcie wykonany z tworzywa sztucznego o grubości 10-12 mm. Plastikowy uchwyt wykonany pistolet. Materiał na to mogą również służyć jako nylon winylu, wkładki, buka, dębu i aluminium.
  • Pręt metalowy o średnicy 6-8 mm. Będzie ona służyć jako podstawa harpun. Można także skorzystać ze stali nierdzewnej lub Silverfish.

W celu wytworzenia sprężyny nurkowanie pistolet z ich rąk, trzeba wytrwałości i cierpliwości, jak różni się żmudne prace. Proces ten wymaga dużo czasu i wysiłku, ale wynik będzie przekraczać oczekiwania.

wymiary produktu

Średnia statystyczna pistolet sprężynowy, wyprodukowany w domu może być nie więcej niż 900 mm długości. Odległość od czubka do otworu powinien wynosić co najmniej 75 mm, a masa produktu musi wynosić 1,5 kg.

Moc improwizowane urządzenie

Z właściwego przestrzegania wszystkich zasad, można osiągnąć to, co produkt charakteryzuje się wystarczająco dużą moc strzałów w pokonaniu średniej wielkości ryb i niskiej wadze. Promień stanowi około 3 m.

wykonanie na wiosnę

Wiele osób zastanawia się, jak zrobić sprężyny tłoka karabin z rąk.

Przed obróbką, drut powinien być ogrzewany do temperatury 300 ° C i ochłodzić do temperatury pokojowej. Technologia ta pomaga osiągnąć siłę sprężyny i jego odporność na wypaczenia. Sprężyna jest ogrzewany i obraca się w tak, że jego końce są osi prostopadłej.

Zacznij montaż podwodny broń w domu ma być wiosna. To jest najtrudniejsza część wykonalne, a jego produkcja będzie potrzebować pomocy specjalistów. Element wytwarzany na tokarce urządzenia, a następnie poddaje się obróbce cieplnej. Powleka się nim przed rdzewieniem.

Średnicę sprężyny musi wynosić 12 mm, a podziałka powinna być równa 2 mm. jego długość zależy od długości lufy. Biorąc pod uwagę, że działa siła sprężyny jest skierowana na ściskanie jego długości w taki sposób powinna być większa niż trzon 10 cm. Po przeprowadzeniu serii zdjęć sprężyn skrócony do 1/5. Początkowa długość jest brana pod uwagę przy tym deformacji.

posiadacz

Klip jest jednym z elementów podwodnego pistoletu. Jej podstawą powinna być z mosiądzu, którego grubość wynosi 1 mm. On to na bokach wywierconych otworów. Lepiej widział obrabianego po gięciu.

Podczas montażu posiadacz będzie musiał lutowania go do bagażnika. Jest to konieczne, aby dostosować szczegóły szczelin i otworów.

tułów

Długość trzpienia jest 600-750 mm. Ta długość jest optymalna do polowania w zbiornikach dowolnego typu.

Na obu końcach rury nici tnie. Wtedy szczelinowe rowek szepnęłam. Jego długość powinna być 150-170 mm. Gniazdo to będzie produkować siła regulacja pistolet bojowy zwykły ruch uchwytu na bagażniku. Otwarcie bagażnika wykonana dla szybkiego uwalniania wody.

Duraluminium miele wtyczki i lufę. Nasadka jest wiercony otwór, w którym umieszcza się następnie w celu ułatwienia transportu harpuna. Gdy jesteś gotowy, jesteś gotowy, aby powstrzymać mechanizm produkcyjny rozruch oraz uchwyt.

Uchwyt i mechanizm zacząć

Płytki zaciskowe zaciskane wywiercony otwór, równą średnicy cylindra. Następnie na płycie wycięte kontury uchwytu. Na każdej płytce przez mielenie lub pliku jest próbkowany przez mechanizm do uruchamiania, których głębokość wynosi 3,5 mm.

Obie połówki uchwytu musi być połączone na śruby tułowia i prasy. Przed uchwytem na beczce przez naciśnięcie pierścienia śrubowym jest zamocowana do oporu. Ta manipulacja prowadzi się w celu uniknięcia przesuwania się wałka uchwytu. Montaż uchwytu pistoletu uzupełnia instalację spuście.

Mechanizm do opuszczania zaczepu kurkowego zawiera sprężynę i bezpiecznik. Wytwarzanie tych składników nie jest szczególnie trudne, i jest wykonana z hydraulicznego urządzenia.

Dokonywanie harpun

Harpun jest główną częścią broni. Jest on wykonany z mocnego stalowego pręta. Jej średnica powinna wynosić 5 mm. Na górnym końcu do instalacji należy wyciąć gwint M5 i pili otwór do lin i harpunem. Pręt powinien być hartowane w piecu. Ponadto harpun miele rękawa. Lepiej jest używać stali nierdzewnej do tego celu.

Dzida powinny mieć średnicę 6-8 mm. Zależności harpuna tuleję przesuwną, która jest przymocowana do lin. Tuleja powinna być spoczywała na łodydze. Pochłania z pierścienia teflonem. Cholewka że rozwiązuje włócznią, zmielonego w tulei.

Końcówka charakteryzuje się prostym wykonaniem. Dodatkowo skrzynka jest wykonana trzymać rybę.

Harpun musi mieć trzy jednostronne lub czworoboczna, ale nie stożkowe szlifowanie. Te strzały uderzać najlepszą rybę i łuski łatwo ciąć.

wyrzutnik żyłka

Ten ostatni szczegół pistolet. To może być wykonane z taśmy stalowej. Gotowa płyta jest przymocowana do pary śrub baryłkę.

Lin umieszczony pod płytą podczas nawijania. Jednocześnie jest on przywiązany do przodu latać. Podczas prac Lin piłka przechodzi łatwo spod płytki i rozwijana.

Dokonywanie wkładki

Konstrukcja wkładka jest przeznaczona do mocowania płaski powrót sprężynowy. Z reguły jest to podstawą PCB. On trzyma się w klatce, a potem to przyklejony sprężynę.

nity

Wiosna pistolet zbierane za pomocą nitów. Ich podstawą musi być litej stali. Do likwidacji linię harpuna wymaga specjalnego haka, która jest wykonana z mosiądzu lub stali nierdzewnej. Hak jest przylutowane do podstawy pnia. Sprężyny w bezpiecznik jest zwykle używany jako przystanek dla dwóch podstawowych przepisów. Podstawą stali, znamienny tym, że grubość sostavlet 0,5 mm. Zwykle używać kategorie stopu lub węglem 65 klasy U8, U10, U10 A.

przepisy bezpieczeństwa

Sprężyna pistoletu, którego ujawnienie jest zawarte w niniejszym artykule powinien być pobierany tylko w zbiorniku. Po wyjściu na brzeg koniecznie broń rozładowana. Strzał wykonany jest w przypadku, gdy celem jest wyraźnie widoczne, a woda jest czysta i przejrzysta.

Zastosowanie produktu

Gdy wszystko jest gotowe, należy wypełnić harpun w beczce, tak aby odpoczął w oporowym a następnie nacisnąć sprężynę kurkowego do kliknięć. Zaczep kurkowy jest skierowany do góry i do beczki jest dociskana do tulei. W tej chwili sprężyna wyzwalacza wykonuje ruch o charakterze postępującym, a następnie wraca do pozycji wyjściowej. Naciśnięcie wędkarz na mechanizm tnący ruszyć w rowku i wolnego miejsca dla tulei sprężyny. Rozporka, sprężyna ułatwia wydalenie harpun.