698 Shares 8414 views

kurnik: jak ją zbudować, nie wkładać dużo wysiłku?

Wielu ludzi, którzy mają dom i duże gospodarstwo, prędzej czy później zagadkowe pytanie, jak budować roku kurnik.


pasemka

Materiał na budowę w tym przypadku nie jest szczególnie krytyczna. Podstawą dla niego może służyć jako barach i belki oraz bloków żużlowych z płyt warstwowych. Podstawowym warunkiem dla stworzenia kurniku jest stan ścian: w zimie muszą utrzymać ciepło w lecie w kurniku powinna działać cool. Należy również zwrócić uwagę na wiele aspektów, począwszy od struktury lokalizacji dla ptaków, a kończąc na liczbie okien w nim.

Ile kury będą żyć w nowym domu?

Kurnik – jak ją zbudować? Dla tych, którzy nie wiedzą o tym, że jest konieczne, aby powiedzieć, że najpierw trzeba obliczyć powierzchnię struktury przez liczbę ptaków żyjących w nim. Za ptak za metr kwadratowy jest wymagana ilość wolnego miejsca. Ludzie, którzy mają dużo kurczaków, zobowiązani są do coop dla nich. Jak zbudować go poprawnie? Należy pamiętać, że musi on być utworzony z marginesem. Innymi słowy, musi pozostać wolna przestrzeń dla ptaków.

Bez fundamentów nie uda

Ważną rolę odgrywają założenia kurniku, ponieważ żadna duża budowa nie może się bez niego obejść. Większość rolników preferują molo fundament. Aby stworzyć fundament, konieczne jest, aby obszar układu. Za konieczne będzie stalowe pręty i druty.

Co brać pod uwagę przy budowie domu dla kurcząt

Konieczne jest również, aby rozważyć pewne niuanse, jeśli zdecydujesz się stworzyć swój własny kurnik. Jak zbudować go w takiej sytuacji? Musisz wiedzieć, że ściany i dach są zbudowane z drewnianych bali. Wraz z budową murów nie zapomnieć o oknach. Są one niezbędne, aby światło było transmitowane w kurniku. Ponadto trzeba przewietrzyć pokój dobrze. Po wznoszenia murów wymaganej wysokości, trzeba naprawić wiązkę i zacząć budować dach, a następnie kurczaka jest niezawodna ochrona przed deszczem coop. Jak zbudować dach bez większego wysiłku?

Budowanie dach dla ptaków

Konstrukcja dachu pożądane jest, aby szczyt, jako przestrzeń poddasza może być przydatna do przechowywania różnych urządzeń. Następnie dim sufit i zaangażowany w jego izolacji, zainstalowanego sprzętu wentylacyjnego przed nim w kurniku. W celu uniknięcia zamarzania płciami, zaleca się, aby były dwuwarstwowa. Deska podłogowa dopasowanie jakości. Kurnik podłoga może być pokryta piaskiem, ale często używać słomę lub trociny.

Co zrobić z podajnikami i waterers?

Kury lubią grzebać w podajniki i waterers. W związku z tym, należy je zainstalować na niewielkiej wysokości nad podłogą. Ponadto, konieczne jest, aby utrzymać w strukturze czystości. Aby zwiększyć ściółki w kurniku zaleca się umieścić pudełko z czarnym lub ciemnym kolorze.

wniosek

Jeśli nie wiesz, jak zbudować kurnik, kroki opisane powyżej pomoże w tym przypadku jest dość prosta. Przestrzegając tych zasad, będzie w stanie zbudować nowy kurnik lub wyremontować stary dom dla kurcząt. Powodzenia w budynku!