657 Shares 996 views

Ageless ciasta „Chruszczow”: recenzje receptury. Które mogą być pieczone z testu „Chruszczow”? Jak gotować „Chruszczow” w ciasto do pieczenia chleba

Ciasta „Chruszczow” Wiele gospodynie wiedzą, jak ponadczasowa. Nazwa ta nie otrzymała ze względu na fakt, że mogą być przechowywane w lodówce, zwinąć się w kłębek, dla jednego lub nawet dwóch miesięcy, podczas gdy pozostały świeże i smaczne. Z tego doskonałego ciasta drożdżowego, z kolei miękkie i delikatne i obfite ciasta i babeczki i tarty i bułki. Wszelkie pieczenia ma wyborny smak i aromat. Jeżeli nie zostały zna przepis na to pyszne „leniwe” test – koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Będziemy dzielić tajemnice jego sporządzenia, a także pokazać, jak zrobić wielkie sernik, ciasta, bułeczki z makiem i pizzy.

Trochę historii: skąd do nas „przyjść” Recipe test „Chruszczow”?

Wiadomym jest, że Nikita Siergiejewicz Hruschev, pierwszy sekretarz Komitetu Centralnego KPZR i przewodniczący Rady Ministrów ZSRR do 1964 roku, miał wielki szacunek do pieczenia. Zwłaszcza ciasta i torty z doskonałego ciasta drożdżowego. Prywatny kucharz Nikita Siergiejewicz, Anna Grigorevna Dyshkant, sprowadzone z zagranicy, doskonałe ciasta przepis początkowo nazywany poprawnie „francuski”. Ten „obcy” Nazwa to nie był wypadek. Fakt, że ciasto było charakterystyczne cechy charakterystyczne dla testu francuskiej. Produkuje pełnym aromacie i produktów aromatycznych. Często stosuje się go Chruszczow ciasto na placki. W tym przypadku, to praktycznie nie wymaga mieszania i nie wymaga długiej fermentacji, sprawdzenie i smarowanie nawet pobity jaj przed pieczeniem. To dlaczego to proste i bardzo pyszne recepty na stole pierwszego sekretarza partii i przygotowywał się praktycznie wszystkie wypieki drożdżowe. Cieście później otrzymał swoją drugą nazwę – „Chruszczow”.

Ciasto drożdżowe: oryginalna receptura

Anna Grigorevna Dyshkant robi swoje pyszne ciasto na następny oryginalnej receptury. Potrzebne będą następujące produkty:

 • mąka – 3 filiżanki;
 • Cukier – 3 H, L,.
 • margaryny – 1 opakowanie;
 • pełnego mleka krowiego – 1 szklanka;
 • drożdże – 1 pakiet.

W produkcji słodkich wypieków można dodawać do ciasta jeszcze dwie łyżki cukru i skórkę z cytryny. Jak przygotować się teraz Chruszczow ciasto na placki na oryginalnej receptury? Po pierwsze, mała zbiornik sprężonego drożdży rozcieńcza się w ciepłym mleku. Następnie dodano pył zmiękczonej margaryny w temperaturze pokojowej, cukier. Wszystkie składniki są dobrze ugniata ręce, podczas gdy ciasto staje się trochę surowa. Potem na stole, aby wlać trochę mąki i ugniata to trwało dłużej na równej powierzchni. Wynik nie jest zbyt sztywny ciasto. To zwinięte w kłębek, umieszczonej w plastikowej torbie i umieścić je w lodówce. Tylko dwadzieścia minut, więc ciasto jest odpowiedni, i staje się całkowicie gotowe do pieczenia w ciągu czterech godzin.

Chleb ułatwić pracę kochanki?

Jeśli jesteś właścicielem pięknego sprzętu kuchennego – maszyna do chleba, aby Chruszczowa ciasta dla ciebie nie ma kłopotów. Urządzenie to ułatwia proces gotowania schłodzić i oszczędza cenny czas. Chruszczow wspaniałe ciasto w pieczenia chleba przygotowuje bardzo prosta, co najważniejsze, aby umieścić niezbędne składniki, wybrać program, który ma i po prostu trzeba czekać godzinę lub dwie. Twój inteligentny asystent zrobi wszystko sama – ugniatanie, będzie nawiązywać i utrzymywać żądaną temperaturę i zrobić dwa razy obminku. Ciasto będzie bujne i porowate. Trzeba będzie te składniki:

 • woda – 200-250 ml;
 • Mąka – 3,5 szklanki;
 • Olej roślinny – 90 ml;
 • suchych drożdży – 2 łyżeczki ..

Cukier należy wziąć 1 łyżka. L i soli. – 2 łyżeczki .. Z tego testu można dalej zrobić niesamowite ciasto z tłuczonych ziemniaków i mięsa mielonego lub smażone placki z kapustą. Technologia ciasta w urządzeniu chleba, że: w pierwszym urządzeniu pojemności wylano soli i cukru, a następnie wlano do wody i oleju roślinnego. Po tym zrobić mąkę i drożdże suche spać w końcu. Pojemność jest wysyłany do maszyny chleba, zamknąć pokrywę i urządzenie posiada specjalny tryb „partia”. To wszystko może tylko czekać, aż każdy sygnał dźwiękowy.

Gotowanie sernik z ponadczasowej testu

Jeśli nie jesteś w stanie majstrować z ciasta drożdżowego, wymagających przedłużonego fermentacji, ale chcesz upiec słodki sernik – należy spróbować, aby przygotować je do kolejnej receptury. Ciasto "Khrushchev" (nowoczesna modyfikacja) jest wykonana z drożdży suszonych (1 godz. L.), cukier (1 łyżka. L.), masło (150 g) i mąki (2,5-3 Cup). Dodano także 1/2 łyżeczki soli. Wszystkie składniki są po prostu mieszane.

Typu gumy, miękkie i non-stick „Chruszczow” Ageless ciasto. Najważniejsze jest, aby pamiętać, że mleko musi być ogrzewane i stopione masło wcześniej. Po wymieszaniu, „Chruszczow” ciasto drożdżowe powinno być zwinięty w „kok”, umieszczony w opakowaniu lub ukryć folię, umieścić w lodówce przez cztery godziny – dotrzeć. Farsz na serniki są wykonane z serem, rodzynki, suszone morele, cukru i wanilii. Gdy ciasto jest odpowiednie, musi ona zostać usunięta z opakowania i rozciągnąć warstwy. Dzięki dużej szklance do cięcia kręgów. Następnie, każdy z kręgów szkła preformy prasujące o mniejszej średnicy. powinieneś mieć „pierścień”, który jest niezbędny, aby włączyć osiem, a następnie złożyć na pół i umieścić go na małym kole. Pogłębienie środku każdego sernik trzeba zrobić twaróg. Następnie ciepłą piecu w 170-190 ° C, z powrotem umieścić miskę i piec sernik z nich do złotego brązu. Muffin jajko nie może być smarowane. Bon appetit!

Przygotuj pikantne placki z ciasta „Chruszczow”

Jeśli lubisz pyszne domowe ciasta, należy zwrócić uwagę na to prosty przepis. produkty drożdżowe otrzymywane są bardzo miękkie, soczyste, po prostu rozpływa się w ustach. Więc Chruszczow ciasto na placki będzie składać się z czterech filiżanek mąki, margaryny, opakowań suchych drożdży (2 ch. L.). Musisz również soli (około 1 godziny. L.) i 2 godziny. L. cukier. Do wytwarzania wypełnień trzeba szkła ryżu, jaja (7-8 szt.) Cebula, sól, przyprawy, oleje roślinne i masło (30 g). Khrushchevite ciasto przepis brzmi następująco: umieścić w ciepłej wodzie cukru i soli, następnie dodać suche drożdże. Trzepaczka mieszaninę ubijania i pozostawić do reszty przez dziesięć minut. W tym czasie, miękka margaryna jest pocięte na małe kawałki i dodać do mieszanki. Teraz należy mąkę. Stopniowo przesiać wszystkie 4 kubki, zagnieść ciasto. Pamiętaj, że musi leżeć co najmniej cztery godziny w lodówce, owinięte w opakowaniu żywności. Zaleca się umieścić ciasto wieczorem a rano już do formy i pieczenia w piecu.

Piec smakowitych ciast

Z ciasta „Chruszczow” drożdży doskonale łączyć różne nadzienia. Zapraszamy do ciasta z ryżu i jaj. Okazują się bardzo obfite i smaczne. Po pierwsze, przygotować ryż, sól, pieprz i dodać do niej trochę oleju roślinnego. Gotujemy jajka, chłodne i czyste. Następnie pokroić na małe kawałki i dodać do ryżu. Cebula czyste, shinkuem i smażone na słonecznika lub oliwy z oliwek. Można go również dodać do ryżu i jaj. Wreszcie, przyprawiony farsz kawałek masła. Teraz możemy przystąpić do modelowania torty. Mamy wyjąć ciasto z lodówki, pokroić na kawałki o równej wielkości. Rozwałkować każdą z nich rozprowadzić nadzienie na środku. Formowania ciasta i włączyć je „szew” w dół. Pieczenia olej smarowy i szerzyć ją nasze „piękno”. Piecz w piekarniku aż gotowane. Bon appetit!

Niesamowite bułka z makiem

Oferujemy Ci prosty przepis na wspaniały deser z odwiecznych ciasta drożdżowego. Bułka z makiem uzyskać miękki, soczysty i smaczne. Koniecznie spróbuj gotować pyszny deser! Na ciasto trzeba kupić następujące składniki:

 • kefir 2,5% – 300 ml;
 • margaryny – 200 g (korzystnie "Vaseline");
 • Mąka – 4 filiżanek;
 • G – l, 0,5 h..
 • Cukier – 3 łyżki. L.;
 • drożdże – 50 g

Wykonana jest łatwe. Aby zacząć na patelni lekko podgrzać jogurt. Następnie dodano cukier, sól, drożdże. Wszystko jest dobrze wymieszane. Następnie napełnić około pół szklanki mąki. temperatura pokojowa margaryna, pocięte na kostki i stopniowo dodano do puli. Ciasto trzepaczki wymieszać stale. Rezultatem jest substancją kremowy. Teraz jest on dodawany do pozostałej mąki. Ciasto staje się miękki, nie lepki. Pot pokryte pokrywką i umieścić w lodówce – do odstania przez co najmniej pięć godzin.

„Poppy słodycz” z ciasta drożdżowego

Wewnętrznych rolek napełniania trzeba mak (120 g), cukier (120 g), masło (60 g), mleko (100 ml). Technologia przygotowania farszu w następujący sposób: najpierw mleko do wrzenia, a następnie dodać mak. Gotować około 10 minut. Szczep Otrzymaną mieszaninę przez sito lub gazy.

Następnie umieścić maku w misce i dodać wymaganą ilość zmiękczonego masła (masła) i cukru. Po tym należy dobrze wymieszać wszystkie składniki. To wszystko jest gotowe do napełniania może zacząć walcowanie ciasto do postaci cienkiej warstwy (o grubości 5 mm). Chruszczow ciasto nie przykleja się do rąk, a nie podarte. W tym przypadku, jest doskonale walcowane. Top umieścić nasz smaczny farsz, co jednolitą warstwę na całej powierzchni formacji. Teraz jest to możliwe, aby złożyć ciasto na rolce, końce zaschipyvat i rozprzestrzeniać się na uprzednio nasmarowane pieczenia ( „wkłada” w dół). Opcjonalnie można płaszcz ty bułki z ubitym jajkiem. Produkt piec powinien być w ciągu pół godziny w piecu podgrzanym do 180 ° C,

Ciasto do pizzy ponadczasowa

Miłośnicy kuchni włoskiej z pewnością spodoba pyszne domowe ciasta. Ciasto do pizzy Chruszczow okazuje delikatne, soczyste i niezbyt ciężką. Należy przygotować następujące produkty:

 • margaryna opakowanie – 200 g;
 • 3 filiżanki mąki;
 • mleko 3,2% – 250 ml;

Ponadto wymagane dla testu 0,5 godziny. L. sól i drożdże suche – 2 łyżeczki .. Aby utworzyć wyśmienitą dodatków wymagają sos pomidorowy, twarde i miękkie (skondensowany) ser (200 g, 100 g, r), szynka (150 g), kiełbasy wędzone mięso z kurczaków (150 g), oliwek (50 g), grzyby, korzystnie grzybów (150 g), papryka (1 szt.), przyprawy i wszystkie pory.

zagnieść ciasto

Aby to zrobić, należy szlifować suche drożdże i sól, dodać do nich cukier i ciepłe mleko. Następnie margaryna można pociąć na kawałki i umieścić w mieszance. Teraz należy mąkę, dodaj go stopniowo, mieszając składniki dobrze. Zagnieść ciasto i umieścić go w lodówce do 5 godzin. Po wyznaczonym czasie, można uzyskać i zacząć toczenia. Uczynić z niej cienką warstwę i rozprowadzić go do przygotowanego naczynia.

Gotowania pizzy

Po raz pierwszy wprowadzony na podstawie sosem pomidorowym. Jest to wygodne, aby to zrobić za pomocą pędzla. Twardy ser pokroić w plasterki i położyć na nim. Następnie dodać twarogiem i miękkie. Kolejna warstwa – wędzone z kurczaka, pokroić w cienkie pierścienie. A potem – kawałki wieprzowiny. Teraz bierzemy pieczarki, umyć i pokroić je w cienkie płyt. Kładziemy je na gotowanej wieprzowiny. Moja słodka papryka, usunąć zawartość wewnętrznej i subtelnie shinkuem. Dodaj do pieprzu pizzy plasterki. Olive uzyskać od banków, cięte i rozłożone na pieprzu. Top ozdobić nasz pizzy mielone cebula i zasnąć z tartym serem. Umieścić naczynie w piecu ogrzanym do 190 ° C, Po 30-35 minutach będziesz miał doskonałą pizzę, która harmonijnie łączy smaczne i smaczne ciasto Chruszczowa. Recenzje tego włoskiego danie z domowników będzie dodatni tylko! Smacznego.