240 Shares 4989 views

Co to jest prawica? Historia wystąpienia tego słowa

Po raz pierwszy w tym definicja pojawiła się w okresie panowania królów. Znaczenie prawicy zależy od dwóch prostych słowach „prawej ręki.” Jej rola w sercu symboliki spełnia słupek. Jest to przyrząd wpływ na otaczający świat, co jest związane z pojęciem dominacji, tworzenia i działalności, oprócz często przypomina obraz Boga. W dużej liczbie języków jest szczególnie widoczne połączenie pomiędzy ręką a władzami, z tego powodu jest zazwyczaj wyrazem suwerenności króla i odznaki.

Co to jest prawa ręka w chrześcijaństwie

W prawosławia, a mianowicie w ikonografii jest znakiem ochrony sprawiedliwych. Wiadomym jest, że prawa ręka była prawą ręką Wszechmocnego, symbol władzy i siły. Wielkie znaczenie dla wiernych jest obraz wynikający z chmury ręce, aw rzeczywistości była to prezentacja pierwszej osobie Trójcy. Od czasów starożytnych, gościem, który siedzi po prawicy była najbardziej mile widzianym gościem w domu. W religii, prawa ręka to ręka władzy, która odpowiada czynnego, przyszłość, zdobywania doświadczenia. Jest on stosowany w obrzędach błogosławieństwo i przekleństwo, jest znakiem miłosierdzia i logiki. Wiele z ikonografii Chrystus jest przedstawiony jako prawą ręką, prawą rękę Boga.

Right Hand – część relikwii

W niektórych religiach, słowo jest częścią świętych relikwii. Najbardziej znanym jest szczotka Ioanna Krestitelya. Jest on reprezentowany przez niezniszczalnego prawicy świętego proroka. To ona została powierzona głowy Chrystusa w chrzcie. Przez cały czas jej pobytu ciągle się zmienia. Teraz artefakt leży w złotej arki. Nawiasem mówiąc, ramię brakuje dwóch palców, które znajdują się w innych miejscach. Po raz pierwszy lokalizacja została zmieniona przez wieki, i uczynił go świętym ewangelista Łukasz. Gdy doszedł do władzy, Julian Apostata, ręka ponownie musiał się ukrywać, bo podczas jego panowania wszystkie chrześcijańskie relikwie zostały spalone. W V wieku transportowane do prawicy chalcedon, a później w Konstantynopolu. Potem było dużo ruchu, przed oddaniem 179 Pawła I Rosji. Że zrobił arkę dla niej. Po rewolucji był zagubiony, ale została odkryta po długim czasie w klasztorze Cetinje w Czarnogórze. Poniżej nadal patrzeć na to co prawicy.

Prawa ręka do kina

Zainteresowanie tego słowa powstała ze względu na ogromną popularność „Game of Thrones” serii. Każdy wie, co się z prawą ręką króla w filmie. Po nim, jest to drugi post w królestwie. Zawsze służył wiernie władców, doradza i spełnia wszystkie rozkazy. W tej chwili nie ma głowy państwa zastępuje go dookoła. Często jest to Ręce miał dowodzić armią, do wydawania rozkazów i do wymierzania sprawiedliwości, ponieważ król w tym czasie zajmował się rozrywkami, wojny lub modlitwy. Lud był powszechna opinia jest prawą ręką monarchy „, aż król śpi prawica buduje„i inne.

Pierwszy oficer został nawet Eygonom I Targaryen, a to był jego brat Oristà Baratheon. Król uważał go za jego siłę i często pozostawiane głównie w ich własnym państwie. Od samego początku, Ręce powoływanych najbliższych krewnych, którzy rzadko rycerze udowodnił swoje uznanie króla i królestwa. Niektórzy doradcy pozostawał w służbie przez wiele lat, ale byli i tacy, którzy poszli na emeryturę zaraz po jego powołaniu.

naklejki

Każdy z prawej strony był jego wyróżnikiem. W filmie Eddard Stark na ich ubrania noszone elementów, przypominających dłoń dłoni. Na Tywin Lannister był łańcuch, składający się z złote ręce. W sług, którzy służyli właściwe ręce, też były naklejki. Nawet mieszkanie jest w osobnej wieży. Mam nadzieję, że teraz rozumiesz, co prawą rękę.