488 Shares 2929 views

The Wheel of Life – motywacja na przyszłość!

Jeśli próbuje dowiedzieć się, kim jesteś, dlaczego jesteś w tym świecie, gdzie iść i co jest sensem życia, w końcu, na początek trzeba zrównoważyć swoje życie i zacząć osiągać naprawdę wspaniałe rezultaty. Start małe, odpowiedz sobie na kluczowych kwestiach i przejść dalej.


Tak więc, w celu zrównoważenia ich wartości i obejmować wszystkie sfery życia, trzeba zbudować model o nazwie „Wheel of Life”.

Prawdopodobnie, już zrozumiał, że byłoby to koło. Będzie on zawierał 8 różnych sfer życia. Aby to zrobić, trzeba najpierw zidentyfikować i zrozumieć dla siebie, które z nich są dla Ciebie najważniejsze i wybierz 8 z nich. Refleksje na temat życia pomoże Ci zidentyfikować najważniejsze. Albo można użyć wspólnego modelu, który obejmuje następujące wartości życia:

  1. Samorealizacja – Twoja praca, kariera, hobby, uznanie, zadowolenie z własnych ambicji.
  2. Zdrowie – twoja energia, poziom sprawności fizycznej, odżywiania, pielęgnacji ciała.
  3. strona finansowa – poziom dochodu, ile jesteś samowystarczalny, standard życia.
  4. Życie osobiste – miłość, relacje rodzinne, osobiste czas.
  5. Rozwój osobisty – rozwój własny, co już nauczyli, duchowego wzrostu.
  6. Wypoczynek – Podróże, sen, rozrywka.
  7. Komunikatywna side – towarzyskich z przyjaciółmi, znajomymi, pomagać ludziom.
  8. Rodzina i dom – warunki życia, życie codzienne, stopień komfortu.

Koło życia jest podzielony na 8 równych części, z których każde jest wprowadzone nazwę pewnym zakresie. Następnie należy dokonać oceny każdego z nich w skali 10-punktowej – w jakim stopniu jesteś zadowolony z tej strony, jak już sobie sprawę, ich potencjał. Odpowiednio, 1 – ekstremalny stopień niezadowolenie, a 10 – pełna satysfakcja.

znaczenie cecha
1-3 ocena krytyczna
4-7 średnia satysfakcja
8-10 wielka pełnia

Teraz wyciągnąć granice wynikające rysunku. Idealnie powinno być okręgiem przejazdem znakiem 10. Jednakże, jeśli koło życia okazała się pięć, ale mimo to jest zaokrąglony kształt, jest dobrą miarą pełni jednolitych sferach. Oznacza to, że jeśli przedstawić go jako rzeczywistego obiektu, to łatwo sobie wyobrazić obraz może toczyć. Oznacza to, że są tak samo łatwo przejść przez życie. I jeśli nadal w tym samym duchu, że jest to możliwe i dotrzeć do dziesiątek.

Jednak często okazuje wielościan. Wszelkie kula, a następnie spada, a czasem więcej niż jeden. Analizowanie koło życia. Niezależnie obszar chcesz zacząć pierwszy? Jakie wyniki chcesz osiągnąć w ciągu sześciu miesięcy, rok, 5 lat?

Dokonaj długoterminowe cele i złamać je w krótkim okresie. Wtedy zaczynają „wyrównać” swoją postać. Aby przeprowadzić żadnego celu trzeba mieć dobrą motywację, zwłaszcza dla tych, którzy koncentrują się na przyszłości. Być może niektórzy z twoich działań obejmie kilka obszarów. Zaczyna się od tego celu – w tym przypadku motywacja będzie silniejszy.

Powieś na ścianie koło. Więc każdy dzień będzie wcisnąć się wykonać następujące kroki w kierunku uzgodnionych celów. Jakość Twojego życia zależy od ciebie, więc nie bój się działać i spróbować poprawić swoją rzeczywistość!

Tylko sukces w drogę!