542 Shares 8797 views

Seria o zagranicznych i rosyjskich lekarzy: lista

Seria o lekarzach długo zajmuje silną pozycję na ekranie telewizora. Oni są tak ekscytujące, a czasem intrygujące, że widz ogląda ich nierozdzielone. Korzyść z nowoczesnym przemyśle filmowym nie jest zmuszony czekać. W artykule przedstawiono najlepszą serię o lekarzy, którzy stali się ikoną w Rosji i za granicą.


Zjawisko serialu medycznym

Na zjawisku filmów tematycznych można argumentować w nieskończoność. Nagle wdarł się na ekranach naszych telewizorów, i tak kochany przez publiczność, że dyrektorzy zaczęli uderzać je w dużych ilościach. Oczywiście, jakość niektórych z nich jest słaba. Ale serial o lekarzach, których wykaz jest prezentowane w tym artykule jest zdecydowanie różni się od tłumu.

W Rosji, miłość medycyny w telewizji rozpoczęła się w 1999 roku, po pokazaniu serialu „ER”, który jest już pięć lat w Stanach Zjednoczonych i został uznany za najlepszy w swoim gatunku. Wcześniej w naszym kraju na temat medycznych prostu traktowany kilka razy w kilku serii filmów telewizyjnych. Ale mało kto pamięta „dni chirurg Mishkin”, gdzie grał genialny Oleg Jefriemow lub devyatiseriyny film „otwartą książkę.” Temat nie był popularny wtedy, ale teraz każdy rosyjski kanał telewizyjny z dumą przyniosły kolejną serię o lekarzy. Rosyjska publiczność zaczęła swoją znajomość z dzieł filmowych Amerykanów.

„Pogotowie”

Seria została opublikowana w 1994 roku. Jej twórcą był Maykl Krayton, który sam pracował jako lekarz w izbie przyjęć. Faktycznie, idea została oparta na doświadczeniu życiowym producenta.

Ani firma telewizja nie chce podjąć serię na temat lekarzy. zagranicznych producentów wykazała również brak chęci do podjęcia produkcji. Zatem idea i niemal w całości napisany scenariusz leżał na półce od ponad dziesięciu lat. Przebieg sprawy dał centrum produkcji Spielberga, który wyreżyserował odcinek pilotażowy. Pracował w zespole na kolejny rok, a potem w lewo.

medyczny serial telewizyjny emitowany długie piętnaście lat. W tym czasie zdobyła 23 nagrody „Emmy” i została nominowana niezliczoną ilość razy.

Seria o lekarzach podnieść dość ważne problemy i starają się znaleźć odpowiedzi na złożone pytania. W „ER” omawia takie nieuleczalnych chorób jak zespół ALS, Downa, choroby Parkinsona. Szczególną uwagę zwraca się na HIV i AIDS, w tym, że znajdują się w samych lekarzy.

Directed wpływają nie tylko aspekty medyczne, ale także społeczne i osobiste.

„Pogotowie” przyniósł ogromną popularność nikt nie wie, dopóki aktora Dzhordzhu Kluni.

„Chirurdzy”

Często tłumaczenie tytułu serialu lub filmie nie jest dokładnie wykonane, aby przyciągnąć widza danej kategorii. Tak było z tego dramatu medycznego. Jej aktualna nazwa „Chirurdzy” – gra słów. Seria twórca Shonda Rhimes rysuje analogię ze znanego podręcznika – „Chirurdzy” i imię głównego bohatera – Meredith Grey.

Telewizor nie został stworzony jako typowy serii o lekarzy. Zagraniczni widzowie od 2005 roku widzieliśmy historię silnej kobiety, która była przez wiele, nie tylko zawodowo, ale również w miłości.

Jesteśmy w trakcie kręcenia dwunasty sezon. Interesującą cechą serialu jest to, że każdy sezon kończy się tragicznie (strzelanie do szpitala, katastrofy, śmierci głównych bohaterów). Fani serii nie podoba Sh Rhymes dla dramatycznych zabiegów ulubionych bohaterów. Spośród wszystkich uczestników, którzy chcieli opuścić serię, tylko jedna bohaterka ketrin Heygl i Sandra Oh właśnie opuścił miasto.

Seria o lekarzach mówić o różnych chorób. W „Chirurdzy” często określa się chorobę Alzheimera.

„Klinika”

Seria, składająca się z dziewięciu sezonach, emitowany od 2001 do 2010 roku. Jego gatunek jest określana jako komedię, ale zawiera wiele tragicznych scen przyrody.

Narracja jest z twarzy bohatera – dr Doriana, który opisuje to, co dzieje się wokół i podsumowuje każdą serię. Przez cały sezon rozwijać trzy historie miłosne (Turk i Espinosa Cox i Jordan Elliot Reid i Dzhey di). W przeciwieństwie do innych seriali, „Szpital” działał tylko na jednym aparacie i bez obecności widzów. Wśród gwiazd gości pojawiających się na koncert, były Kortni Koks, Ryan Reynolds, Colin Farrell, Mendi Mur i inne.

"House MD"

Głównym bohaterem serii, Nagroda „Emmy” i „Peabody,” stał się zgorzkniały i nietaktowny Dr House. On nie lubi swoich kolegów lub zewnętrzne lub wewnętrzne. Cechy jego zachowania ze względu na fakt, że dom jest mocno osadzony w narkotycznym Vicodin materii. Trwa to od wielu lat, aby wyciszyć straszny ból w nodze, z powodu którego musi poruszać się o lasce.

Dom – specjalista w dziedzinie nefrologii i chorób zakaźnych. Dlatego medycyna świeci się przede wszystkim w tych obszarach. Motywem przewodnim tej serii był lekarz nałóg, który nie chce być traktowany. Przyjaciele i współpracownicy starają się wpływać, ale jest to prawie niemożliwe.

Spektakl jest zdominowany przez elementy detektywa lub badania lekarskie. Dom uciekają się do nadzwyczajnych metod diagnostycznych, w tym prowadzenie wyszukiwań w domu pacjenta.

Seria o lekarzy są dość długie. "House MD" był nadawany od 2004 do 2012 roku (osiem sezonów).

Seria o lekarzach (rosyjski): lista

 1. "Przyśpieszająca Service" (1999-2001).
 2. "Ambulans" (2004).
 3. "Życie osobiste dr Selivanova" (2007).
 4. "I fly" (2008).
 5. "General Medicine" (2008).
 6. "Dr TYRSA" (2010).
 7. "Zemsky lekarz" (2010).
 8. "Kości" (2011).
 9. „Dziennik Doktora” (z 2012 roku).
 10. "Waiting List" (2012).
 11. "Szpital Wojskowy" (2012).
 12. "Test ciążowy" (2014).

„Stażyści”

Rosyjski serialu, opowiada o codziennym życiu stażu zawodowego lekarzy, ukazał się w 2010 roku. Obecnie nakręcony cztery sezony.

Niektórzy ludzie uważają, że „praktykantów” stworzonych na obraz i podobieństwo „klinika” i „Doktor House”. Twórcy serii jest zabroniony. Chociaż należy zauważyć, że istnieje około dziesięciu historie są dokładnie skopiowana z amerykańskiego serialu. A główny bohater Dr Bykov bardzo przypomina Dr House jego sarkazm, a czasem niegrzeczne. Obaj rozbił się na motocyklu. W jednej serii Bulls spaceru z trzciny cukrowej.

Istnieją inne odniesienia do serialu. Na przykład, Levin intern pozostawia na szkolenia w fikcyjnym szpitalu, gdzie Izba działa.

Seria twórca jest członkiem zespołu KVN i absolwentka Akademii Medycznej Czelabińska Wiaczesław Dusmuhametov. Był również pisarzem filmu szeregowego „lecę” stażystów medycznych.

"Sklifosovsky"

Seria, wydana w 2012 roku, zgromadziła liczną publiczność na ekranach. Opowiada o życiu i pracy pracowników SRI karetka Sklifosovsky.

Aktor Maxim Averin, wystąpił krótko przed pojawieniem uwolnienie w filmie TV „stażystów”. Jego bohater (kamea) jest gotowy do fotografowania w dramacie medycznym i chciał oglądać prace dr Bykov.

serial jest bardzo dynamiczny, ponieważ opowiada o codziennym życiu „Sklifa”. Nie ma zaplanowanych operacji, wszyscy pacjenci – awaryjne. Dla ich życia mężnie walczyć genialny chirurg Oleg Bragin (główny bohater). On jest lekarzem od Boga. W swoich działaniach zawodowych wszystko pójdzie dobrze, życie osobiste nękany przez rozwód. Bragin – Casanova. To staje się przyczyną wszystkich kłopotów.

Według autorów, wszystkie sceny medyczne są historie lekarzy z teraźniejszością „Sklifa”. Na planie stale w lekarza-konsultantów. Maxim Averin, aby lepiej czuć drogę, nauczył się stosować różne rodzaje szwów.