687 Shares 5943 views

Przedmieścia – co to jest? Tradycje i obrzędy związane z obrzeżach

Słowo „Przedmieścia” zaczął powoli zapominać ludzie. Ale można ich winić w tym? Po tym wszystkim, to jest rzeczywistość: istnieją pewne rzeczy, inne znikają. I nic nie można na to poradzić.


Sto lat temu, słowo „Przedmieścia” był w powszechnym użyciu, szczególnie wśród mieszkańców. Wiele tradycji i obrzędy związane z nim, ale pierwsze rzeczy pierwsze.

Co to jest?

Przedmieścia – drewniany płot otaczający miasto lub wioskę. Służyła jako granicy, wskazując na skraju wsi. Produkowane jego drewniane belki lub winorośl. To zależało od konkretnego regionu i zasobów naturalnych, które były dostępne dla mieszkańców.

Wysokość skraju wsi zmienił się na przestrzeni wieków. Początkowo służył jako swego rodzaju wał ochronny, otaczający osadę od wrogów i dzikich zwierząt. Ale z coraz mniej, bo cywilizowany świat nie zachęcają czasu grabieży atak zaczął występować. Potem był obrzeżach wsi, a dekoracja zamiast mechanizmu ochronnego.

Jeśli mówimy o tym w sensie przenośnym, obrzeżach wsi – to skraju wsi. Jednak nie muszą być ekranowane lub oznakowane. W tym przypadku oznaczenie typu.

Starożytne tradycje Słowian

siła specjalny miał obrzeżach Słowian. To można zrozumieć, badając te wierzenia i rytuały, które możemy dostać się do naszych czasów. W niektórych wsiach, są prowadzone do dziś, choć teraz jest to raczej zabawa, a nie świętym aktem. Ale były czasy, kiedy ludzie naprawdę wierzyli w istnienie duchów i demonów. Jednak oni starali się chronić się od swojego złego wpływu.

Słowianie wierzyli, że obrzeżach wsi – to jest ściana, załączając ludzki świat ze światem duchów. Uważali, że złe duchy nie mogą przejść przez tę barierę, jeśli tylko zły czarownik nie pomoże jej w tym. Dlatego są one tak starannie wybrane miejsce i materiały do jego budowy.

Rite w Wielką Sobotę

Przedmieścia – nie jest to łatwe drewniany płot. Jeśli budować, to bez odpowiedniej ceremonii, to straci swoje magiczne właściwości. Słowianie wiedzieli, i tak jest zawsze wykonywane obrzęd gdyż kazano tradycji.

Najczęściej działania przypada na Wielką Sobotę, ponieważ w tym dniu dobra magia najsilniejsza. Zgodnie z tradycją, w określonym dniu potrzebna do wyznaczenia granicy miejscowości drewnianym pługiem, w celu utworzenia małego rowu. Jeśli był to pierwszy obrzęd we wsi, potem w miejscu wykopu w czasie kładziemy małą ogrodzenia.

W niektórych wsiach tradycja jest zachowana nawet po nadejściem chrześcijaństwa. Jednak niewiele się zmieniło swoje znaczenie. Teraz te rytuały – to rzadkość, a słowo „Przedmieścia” zniknie z obrotu werbalnej.