451 Shares 1132 views

Flaga i herb Wołogdy: opis

Wołogdy – największe miasto w północno-zachodniej Rosji, ważnym historycznym i kulturalnym centrum kraju. W tym artykule skupimy się na swoich bohaterów. Wygląda na to, flagi i herbu Wołogdy? A jaki jest sens kładli?

Wołogdy: krótka historia miasta

Wołogdy odnosi się do miasta ze szczególnie cennym dziedzictwem historycznym. Na jego terenie znajduje się ponad dwieście zabytków architektonicznych i historycznych, kulturowych.

Kiedy miasto zostało założone, historycy nie wiedzą dokładnie, ale kroniki pierwszy wzmianka o niej pochodzi z 1147 roku. Co do nazwy miasta, jest prawdopodobne, że pochodzi od słowa staroveppskogo „valgeda”. Przetłumaczone, to znaczy „biała”. Najprawdopodobniej jest białawy odcień wody w lokalnym potoku o tej samej nazwie.

Podczas panowania Ivana Groznogo Wołogdy stał się ważnym ośrodkiem handlowym kraju. Co ciekawe: pierwszy ambasador Rosji do Anglii, stał się mieszkańcem Wołogdy jest. Oto, król nakazał budowę do Wołogdy Kremla, który miał być dwa razy tyle Moskwie. Jednak prace budowlane nie została doprowadzona do końca. Według legendy, podczas wizyty św Zofii kamień spadł na głowy suwerennego Kremla. Iwan Groźny uznał to za dobry znak i zatrzymał budowę imponującego kompleksu w Wołogdy.

Herb Wołogdy i jego banderą: historia i opis

W samym sercu miasta – emblemat klasycznej francuskiej czerwonej tarczy ze specjalnym dnem. W prawej części pokazuje obłoki srebrzyste, z którego prawą ręką. Ta ręka trzyma miecz złoty i złotą kulę.

Wołogdy herb został zatwierdzony w lipcu 1994 r. Oprócz oficjalnych, istnieje również wersja herbu przodu, który jest dodatkowo ozdobione elementami. Po pierwsze, wsparcie heraldyczny tarcza dwóch młodych mężczyzn w szaty i srebrnych mieczy. Ta sama tarcza górna zwieńczona dużym wieży korony z pięciu dużych zębów.

Historia Wołogdy Godło dość interesująca. Tak więc, datę jego narodzin można uznać za 1712, gdy obraz opisany powyżej pojawi się jako sztandar pułku wojskowego Wołogdy. Niektórzy historycy twierdzą, że autor tego emblematu był sam Piotr I. Po tym, historia Wołogdy jej oficjalny herb został zmieniony co najmniej sześć razy!

Dość ciekawy projekt został opracowany i zatwierdzony w czasach radzieckich – w 1967 roku. Płaszcz Wołogdy w wykonaniu reprezentowane klasyczną francuską tarczę podzieloną ozdobne wstążki w dwóch części – górnej niebieskim i zielonym dnie. W środku herb przedstawiał łosia w prawym górnym rogu – łodzi, a w lewym dolnym rogu – zielone jodły. Zatem projekt uwzględniał główne cechy Wołogdy, ale głównym elementem heraldyczny – ręka z mieczem i władzy – został zignorowany.

Wołogdy flaga nie różni się od herbu: ten sam obraz na standardowej prostokątnej tkaniny czerwieni. Autor tej opcji flagi, który został zatwierdzony w 2003 roku, stał O. Sviridenko.

Semantyka herbem miasta broni i flagi

Jaki jest herb Wołogdy? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy powiedzieć o ciekawej legendy.

Tak, to mówi, że kiedyś jakiś beloriztsah rzekomo zapisane Vologda i samobójcze. Według legendy, mieszkańcy ukryli w swoim mieście przed atakami potężnej armii wroga. Wrogowie otoczyli twierdzę i przygotowywali się do ostatecznego ataku. Wydawało się, że nic nie może uratować mieszkańców Wołogdy.

Jednak zdarzył się cud: z nieba zstąpił nieznanego młodego człowieka, który bardzo szybko załatwione z wrogiem i zapisany w ten sposób Wołogdy. Jednak bohaterowie w tej walce także zabity.

Tak więc obraz na płaszcz miasta broni jest bezpośrednio związana z tym historia. Miecz w prawej dłoni – symbol sprawiedliwego procesu i obrony, bezpośrednio wskazując na legendzie beloriztsah. Złota kula w ręku reprezentuje rząd. Nie za nic, że car Iwan Groźny Wołogdy zamierzano włączyć stolicę państwa. Ale młodzi ludzie w szatach, przedstawione przed wersją miasta herbu – to beloriztsy który uratował miasto.

wniosek

Wołogdy – miastem atrakcyjnym dla wielu turystów w północno-zachodniej Rosji, który jest znany ze starożytnych świątyń i pomników z drewna. Nie mniej interesujące są symbole miasta – herb Wołogdy i jego banderą, semantyka związane są z ciekawym legendy.