326 Shares 5069 views

drathaar rasy psów: opis rasy i opinie

Każdy myśliwy musi szereg solidnego i potężnego psa, który może wywąchać upragnioną zdobycz na długich dystansach. Pies rasy drathaar idealny do takich celów. Zdając sobie sprawę z hosta na pierwszy rzut oka, czworonożnych myśliwy będzie niezawodnym towarzyszem i wiernym przyjacielem. Stając się ulubieńcem rodziny na kilka chwil, drathaar nie tylko towarzyszyć Ci w lesie, ale również zadowoleni z pobytu w domu, aby opiekować się małymi dziećmi.

Historia pochodzenia rasy

Niemiecki drathaar pojawił się w XIX wieku w Niemczech. Rasa zaczęła hodować w celu doprowadzenia asertywnej pies myśliwski o wysokiej zdolności do pracy. przodkowie Drathaara były shtihelhaar, pudel-pointer i kurtshaar. Mam zupełnie wyjątkowy nowych umiejętności polowania pies podbić kraj i świat w ciągu kilku lat, podczas przekraczania tych ras.

Drathaar: opis rasy

Z takim zwierzę może bezpiecznie polować w lesie i wodzie jak drathaary są doskonałymi pływakami. Ze stałym i zrównoważonym charakterze, wielkie psy reagować na polecenia i są gotowi spieszyć w poszukiwaniu ekstrakcji drugi po strzale. Nie są one nieśmiałe przed meczem i nigdy nie uciec, dopóki nie dotrze do królika lub kapitan kaczki.

drathaar rasy wyróżnia szorstki włos długości 2-4 cm, po czym dość łatwe w pielęgnacji. Inteligentny i ambitny pies jest doskonały strażnik, ponieważ zespół rozumie i zawsze wykonuje wszystko to wymaga od właściciela.

Wzrost dorosłych drathaara jest 60-69 cm, zaś waga może wynosić do 35 kg. głowa mała proporcjonalna do ciała zwierzęcia. Mimo swojej mocy, czworonożny hunter porusza się bardzo płynnie i elegancko. Pies ma silną szczękę z dobrze rozwiniętych zębów. Zbudować całkiem mięśni, dzięki czemu zmarszczki są całkowicie nieobecne. Kolor rasowy drathaara jest albo brązowy, biały lub czarny i biały.

zalety

Pies całkowicie bezpretensjonalny w treści, oprócz doskonale przyzwyczajony do warunków miejskich i nie wymaga dużo miejsca. Niemiecki drathaar mogą żyć w wolierze, a obok Twojego domu. Jednak pies jest niezbędne do komunikowania się z ludźmi, z powodu jego naturalnej towarzyskości i potrzeb w społeczeństwie. Jeśli masz dużo czasu, aby zostawić zwierzaka, może wpaść w depresję.

drathaar pies rasy charakteryzuje się miłością do mobilnego stylu życia, więc to zwierzę będzie doskonałym partnerem dla porannych biega, pływa w jeziorze i wycieczki w parku. Na szczycie tego wszystkiego innego drathaary zrównoważonej psychice, które pozwoli Ci zaoszczędzić od stresujących sytuacjach, jeśli spotkasz na ulicy bezpańskie psy czy koty.

Ze względu na wrażliwy węch jest doskonały pies odnajduje zdobycz na polowanie, więc do domu z pustymi rękami, nie wróci.

postać psa

Drathaar pies myśliwski – elegancki i bardzo aktywny stworzenie. Właściciel zwierzęcia chętnie pomoże we wszystkich jego sprawach, nawet jeśli nie potrzebują pomocy. Aby pies nie stała się niewykonalna i zaczął nękać ty nie biega po domu, po prostu wyświetlić go na aktywnym spacer każdego dnia.

Jeśli pies jest czymś przerażającym lub ona nudzi, będzie próbowała zwrócić na siebie uwagę poprzez szczekanie lub zacznie zanieczyszczenia. Również w przypadku długiej separacji pies może zacząć gryźć buty lub pozostawić kilka stosów na dywanie. Nie obrażaj się o swojego zwierzaka do takich sztuczek, ale aby wyjaśnić, czego nie robić tak, musisz.

Jeśli potrzebna jest dozorca, nie ma lepszego kandydata niż drathaar. Opis rasy wypełniona doskonałą wydajność. Jedyną rzeczą, którą należy zwrócić uwagę jest fakt, że czworonożne nie myśliwi bardzo łatwy do nauczenia. Aby szczeniak zaczął wykonywać polecenia, trwać długo, ale po tym żadnych problemów nie będzie.

Drathaary dość sceptyczne obcymi i są bardzo ostrożni z nich. W celu uniknięcia kolejnej agresji, ważne jest, aby od razu zacząć angażować się w życie społeczne psa. Krany zwierzę na spacer, gdzie oprócz nadal będzie innych ludzi, wprowadzenie nowego członka rodziny z przyjaciółmi, i tak dalej. D. Gdy drathaar przyzwyczaić się do ciągłego społeczeństwa, to przestanie się wahać i stał się ulubieńcem wszystkich znajomych.

Drathaar: rekomendacje dotyczące zawartości

Ze względu na fakt, że sierść zwierząt jest bardzo gęsta i twarda i ma zdolność do samooczyszczania, umyć psa często nie jest zalecane. Wystarczy do 1-2 zabiegów rocznie wody dla swojego zwierzaka. Cut psa, też, że nie jest to konieczne, to wystarczy tylko czasami się rozczesują włosy szczotką o sztywnym włosiu.

Ponadto drathaar rasy jest idealnym miejscem dla wystaw. W celu przygotowania zwycięzcę, trzeba clip okresowo wystające włosy na głowie i szyi psa. również regularnie wyciąć paznokcie i czyścić zęby swojego zwierzaka.

bezpretensjonalny domu psa, ale jeśli zwierzę jest żyć w małym mieszkaniu, upewnij się, że odwiedził on tak często, jak to możliwe na świeżym powietrzu.

choroba

dobrego samopoczucia zwierzęcia zależy od tego jak często na spacery drathaar. Opis gatunku, cytowany powyżej, to wielokrotnie wskazywał na fakt, że psy są bardzo uzależnieni od ćwiczeń. Dlatego wskazane jest, aby nie ograniczać myśliwego w tych przedsięwzięciach. Pomimo nieskończonej energii i dobrej kondycji, drathaary wrażliwe na następujące choroby:

  • Dysplazja stawów biodrowych.
  • Cukrzyca.
  • Zapalenie ucha.
  • Wzdęcia.
  • Niedoczynność tarczycy.
  • Wyprysk.
  • zapalenie skóry

W celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia tych chorób, ważne jest monitorowanie stanu zdrowia psa i pokazać go do weterynarza, od czasu do czasu.

żywność

RSS przyszłości Łowca najlepszych produktów naturalnych. Drathaary nekaprizny w żywności, więc z przyjemnością zje kaszy z mięsem, produktów mlecznych, owoców i warzyw. Specialized sucha karma jest również zalecany do włączenia w diecie karmy dla zwierząt domowych. Młode szczenięta powinny być karmione często i małymi porcjami, ponieważ wciąż nie może kontrolować siebie i może jeść zbyt dużo. Przejadanie jest niepożądane, a co więcej, może prowadzić do volvulus. Dorosłe psy mogą być podawane mniejsze i większe porcje. Miska jest zalecany do mycia po każdym posiłkiem, ponieważ resztki potraw gromadzą się szkodliwych bakterii.

Drathaara diety powinna zawierać białka wymaga takiego aktywnego zwierzęcia. Rosnące szczeniak powinien traktować suplementów mineralnych i pasz zawierających chondroityny, korzysta ono więzadeł psa.

Edukacja i szkolenie drathaara

Pomimo faktu, że najprawdopodobniej ma na pielęgniarki i przytulać szczeniaka, nie zapomnij o tym, że rasa ta należy do polowania, więc ważne jest, aby pamiętać, że zanim nie jesteś małym dzieckiem, a przyszłość drathaar myśliwym. Opis umiejętności psów wskazuje, że od pierwszych dni życia zwierzę powinno nauczyć się czuć swojemu instynktowi i ich przestrzegania.

Oprócz podstawowych komend, szczeniak powinien być przyzwyczajony do dźwięku wystrzału i nie powinny bać się wody. Pomimo faktu, że drathaary doskonałych pływaków, czasem zdarza się, że pies dosłownie przeciągnięty do wody. Co robić w tej sytuacji?

Jak nauczyć szczeniaka do wody?

Oczywiście, w żadnym wypadku nie należy używać siły fizycznej i krzyczeć na psa. Tylko cierpliwość i miłość, aby pomóc przezwyciężyć swoje lęki zwierzę. Aby rozpocząć, należy pociągnąć za szczeniaka do małego akwenu i usiąść nad wodą. Ciekawy maluch, oczywiście, być zainteresowany w tym, co robisz i spróbować się przyłączyć. Kolejna próba, aby wprowadzić do wody i spacer z psem kostki podzovite. Aby zmotywować swojego zwierzaka, można rzucić piłkę do wody i poprosić go, aby przynieść – prawdopodobnie będzie pragną iść za piłką ma pierwszeństwo przed nieuzasadnionymi obawami. Za każdym razem, będzie on przejść dalej i dalej, aż w końcu zobaczysz, jak pływający drathaar. Opis gatunku wskazują, że nawet jeśli pies nie jest doskonałym pływakiem na początku, z czasem stają się doskonale radzić sobie z tej misji, i będzie szczęśliwy, aby przynieść wam grę nawet z najgłębszych wodach.

Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Jeśli myślisz o rodzaju kontynuacji drathaar rasy psów, krycie powinno odbywać się zgodnie z określonymi zasadami. Na przykład, jest to niemożliwe do przekroczenia drathaarov brązowy z czarnym i srebrnym, a także dwa psy czarno-srebrny. Taki zakaz został nałożony przez Kartę plemiennych niemieckiego z powodu obaw, że otrzymane szczenięta rozpoczną aby powrócić do ich form rodzicielskich, a przypominają pudle-wskazówki. Oczywiście, nikt nie będzie Ciebie i Twojego psa naśladowania, ale jednak takie linki nie są zalecane.

Konkludując

Niemiecki drathaar – niesamowite pies, który będzie Twój oddany współpracownik i pełnoprawnym członkiem rodziny. Z należytą starannością i odpowiedniego szkolenia rosną urodzonym myśliwym, który chętnie towarzyszyć Ci do lasu lub do utrzymania domu. Z psem, można chodzić na spacery i ćwiczenia na świeżym powietrzu, pozostawiając jej małych dzieci, bez obawy, że to zostały one zaatakowane. Prawdziwy przyjaciel zawsze będzie próbował cię zadowolić, czekając na pochwały.