353 Shares 8835 views

Turkmeński Wilczarz lub Alabai: przeglądy właścicieli

Ciężkie stepy Azji stworzyli psa z charakterem pacjenta, wytrzymałości i przenikliwych oczach. Z pochodzenia alabai podobny do owczarka kaukaskiej. W całej swojej egzystencji, psy tej rasy były poddane selekcji naturalnej. Wyrafinowane warunki przeżycia utworzyło zwierzę nieustraszony i sprytny nazwie Alabai.


Opinie o rezygnacji

Turkmeński Wilczarze całkowicie bezpretensjonalny w żywności. Głównym wymogiem – duże ilości jedzenia. Puppy trzeba zrobić poważny krok od znaku 2-3 kg do 60 kg. Jest to znaczące obciążenie kończyny. Aby zapobiec występowaniu krzywicy, należy zwrócić większą uwagę na dietę zwierzęcia. Dla prawidłowego wzrostu potrzebuje aby ser, warzywa, jajka, jogurt. Wielu właścicieli powiedzieć, że te psy po prostu uwielbiam surowe marchewki.

Spacer ze szczeniakiem Alabai często, ale starają się unikać długich wędrówek. Gdy pies jest starszy, można zwiększyć odległość jak zwierzę to jest konieczne do utrzymania zdrowia.

Alabai: recenzje szczeniąt

Jeśli zdecydujemy się na psa, to trzeba będzie od pierwszego dnia, aby pokazać swoje zwierzę, kto jest szefem. Szczeniak niewątpliwie rozpozna lidera, ale już w wieku 9 miesięcy zacznie sprawdzać właściciela „na siłę”. Aby jeszcze bardziej twój pies był posłuszny i wierny, musimy być w stanie utrzymać swoją pozycję lidera.

Alabai: opinie o szkoleniu

Istnieje błędne przekonanie, że pies nie jest uważany trenować. Tymczasem stwierdzenie jest zupełnie prawdziwe: wielki człowiek może się nauczyć, ale powinno się to odbywać tylko przy uwzględnieniu specyfiki charakteru Alabai. W rzeczywistości, turkmeński wilczarz jest w stanie prowadzić zespół, ale robi to trochę niechętnie. Jeśli nie planujemy przewieźć zwierzaka na wystawach, nie należy szukać z jego bezwzględnego wykonywania wszystkich zespołów.

Pies rasy Alabai. Recenzje zachowań

Wobec dzieci i innych zwierząt alabai zachowuje się bardzo przyjazny. Psychicznie zdrowy zwierzę nigdy dotykać członków swojego „stada” – brak dzieci, nie koty i inne psy. Alabai nastoletnich miłości konkurować z innymi psami. Ale ten proces jest prawdopodobne, aby zaakceptować jako zabawnej grze, ale nie tak agresywna walka.

Alabai: opinie o próbach na ludziach

Turkmeński wilczarz jest często uważany za niebezpieczny pies. Alabai przypadki ataków na ludzi rzeczywiście nastąpi. Ale prawie zawsze z winy nieodpowiedzialnych właścicieli, a nie zwierzę.

W ogóle, jeśli prawdą jest, aby podnieść zwierzę i dać mu wystarczająco dużo uwagi, a następnie, na twierdzeń właścicieli, nie ma lepszego niż pies Alabai.

Charakterystyka rasy. Opinie fanów Alabai

Pomimo swojej silnej konstytucji, zwierzęta te nie należą do ras bojowych. Alabai – pies pasterski, zrównoważony, spokojny i nie chcą, aby pokazać agresję. To zwierzę jest znacznie bardziej elastyczny niż Owczarek kaukaski.

Nic dziwnego, że mówią, że ci, którzy pozostają przynajmniej raz w życiu rośliny Alabai zawsze jego oddanych wielbicieli. Jednak przed podjęciem tak dużego zwierzęcia, konieczne jest, aby dobrze pomyśleć. To nie jest pies biodrowy, który będzie co najmniej kłopotów. Zawierać Alabai w mieszkaniu jest bardzo niepożądane. Turkmeński wilczarz kocha przestronne tereny, a on po prostu pragną zniszczyć.