713 Shares 4826 views

Psy rasy wilczarz irlandzki: opis natury i cenę szczeniąt

Teraz istnieje wiele ras psów, w niektórych wiemy praktycznie nic. Proponujemy Ci zapoznanie się z rasy Wilczarz irlandzki. Jest to dość niezwykły pies. Chcesz dowiedzieć się więcej na ich temat? To czytaj dalej tego artykułu.

Wilczarz irlandzki opis rasy i historii występowania

Przodkowie przedstawicieli tego gatunku uważa się starożytne egipskie charty i najbliższy krewny jest Deerhound. Z wiarygodnych źródeł okazało się, że irlandzcy Wilczarze już ponad dwa tysiące lat. Przez wieki psy były używane do polowań na duże zwierzęta, takie jak jelenie, wilki i dziki.

W tworzeniu nowoczesnego wilczarz irlandzki odegrała ogromną rolę Georg Agustus Graham, kapitan armii brytyjskiej. W drugiej połowie XIX wieku, liczba psów został znacznie się zmniejszyły. Ten człowiek uratował gatunki przed wyginięciem. Aby móc przywrócić rasy w hodowli pracy, Graham używane krew Pirenejów psów, Deerhound, rosyjskich chartów i duńskich psów. Oficjalne uznanie rasy psów Wilczarz irlandzki otrzymanych w 1879 roku, sześć lat Graham zatwierdziła swój pierwszy wzorzec.

Obraz tych psów można zobaczyć na znaczkach, ceramika, monety i whisky. Irlandczycy wierzą, te psy symbolem ich kraju. Czasami nazywany Wilczarze skarb narodowy. W naszych czasach, rasa jest kochany i doceniany nie tylko w swojej ojczyźnie. Można spotkać przedstawicieli rasy w Australii, Europie, Rosji i innych krajach.

Standardy Rasa: waga, płaszcz i kolor

Wilczarz irlandzki – duży pies elegancki budowy mięśni. Średnio na kłębu rasy osiągnięcia 83 cm, a ich ciężar – 56 kg. W Irlandii wilczarz długi głowy wyraźnego przejścia od czoła do atrakcyjnej powierzchni, rozwinięte więdnie, małych uszach.

Ogon psa grubości, zazwyczaj zawiesza się w dół końcówka nieco wygięty. Wełna trudny, długi na brodzie i nad brwiami, wymaga szczególnej opieki. Kolor w tych psów może być inna. Można znaleźć zarówno czarne i płowe wilczarz irlandzki. Ponadto, nie są białe, szare i czerwone rasy.

Charakter irlandzkiego psa

Ten pies to nie tylko dużych rozmiarów, ale ma wielką charyzmę i wysoką inteligencję. Ma także wrażliwe serce, które jest zdolne do bezgranicznej miłości do właściciela. Co do zasady, te psy łatwo zgodzić się z wszystkimi ludźmi, a nawet zwierząt.

Mimo, że nazwa rasy i Wilczarz irlandzki, ale te psy nie mogą pochwalić wymawiane osłona lub osłony cechy i instynkt myśliwski, oni już dawno utracone. Jedyną rzeczą, którą mogą przestraszyć, więc to jest jego wielkość. Oczywiście, że wśród każdej rasy są wyjątki. Ale można powiedzieć, że współczesny irlandzki wilczarz, zdjęcie, które można zobaczyć w tym artykule – jest to raczej dobry towarzysz niż ochroniarz, myśliwego lub bramkarz.

Wybór szczeniaka – nie jest łatwe. Wskazówki od zawodowców

Więc zdecydowaliśmy się dostać psa, ważył plusy i minusy. Wtedy powiemy Ci, jak wybrać takiego psa. Gdzie zacząć szukać nowego przyjaciela? Oczywiście, z wystaw odwiedzających. Na tych wydarzeń można zapoznania się z psami. Nie mogą być również sprzedawane do irlandzkich szczeniąt wilczarz.

Kohl nie masz wystarczającej wiedzy, aby wybrać psa high-end, można skorzystać z pomocy eksperta, szczególnie jeśli chcesz dokonać pokazu pet karierę.

Najważniejszą rzeczą w tym biznesie – pochodzenie psa. Jesteś odpowiedzialny, aby upewnić się, że rodzice standardów ras szczeniak spotkać, mają gładką i doskonałe zdrowie psychiczne.

Wybór zwierzaka, należy pamiętać, że oprócz dobrej genetyki, istnieją inne czynniki, w związku z czym niemożliwe jest stwierdzić z pewnością, że kupujesz mistrz. Uczciwy i przyzwoity hodowca nigdy nie daje takiej komunikacji.

Przy zakupie szczeniaka, spojrzeć na warunki, w jakich znaleźli psy. To musi być idealna czystość. Przed zakupem upewnij się, że pies jest zdrowy. Musi mieć zimny nos oczyścić skórę, oczy i uszy, miękki brzuch. Należy również sprawdzić, z hodowcą, które zostały zaszczepione zwierzę i dał mu czy przeciw robakom.

Jeśli mówimy o temperamencie szczeniąt, eksperci radzą, aby wybrać najbardziej zabawny i mobilnych.

Eksploatacja i utrzymanie dużej znajomego

Mimo swojej dość dużych rozmiarów, dom pies jest spokojny. Wszystko czego potrzebuje to przestronne miejsce do odpoczynku i snu, a także regularne wybieg, pożądane jest, aby być w stanie uruchomić w ogóle. Jeśli planujesz prowadzić psa na smyczy, to trzeba trenować go od dzieciństwa, czy później nie będzie problemów, ponieważ pies rośnie większe rozmiary. Wilczarz irlandzki uwielbia wspólne wyjazdy z rodziną.

Taki duży pies i przetrwa dobrze w mieszkaniu miasta i prywatnym domu. Jeśli masz zwierzaka w domu, nie trzeba cały czas trzymać go w klatce. Pies jest bardzo ważne, aby trzymać się blisko właściciela. Ze względu na długi separacji, może umrzeć z powodu złamanego serca. Nawiasem mówiąc, hodowcy powinni od wczesnego dzieciństwa przyzwyczajać go do pozostania z innymi ludźmi, oprócz gospodarza.

Jeśli mówimy o higienie i pielęgnacji, w tych przypadkach, żadnych problemów. Ten pies potrzebuje tylko okresowo grzebień i szczotka, i kąpać się raz na trzy miesiące.

Ten pies uwielbia spędzać czas na świeżym powietrzu. Oczywiście, jeśli jest poważnie zanieczyszczone, to powinny być często myte. Do pływania, wskazane jest użycie specjalnego szamponu i odżywki. Ponadto, trzeba czasu, aby przetwarzać pcheł i kleszczy, aby uniknąć dodatkowych problemów zdrowotnych.

Aby przyzwyczaić zwierzę do pielęgnacji włosów, jak również dla pazurów, należy jeszcze w młodym wieku, tak aby później łatwiej było zrobić wszystko. Ponieważ pazury są wygięte w tych psów, muszą być regularnie przycinane. Kilka razy w roku trzeba usunąć martwe włosy.

Włosy uszy można wyciągnąć lub wyciąć. Jest to konieczne, aby utrzymać je w czystości i suche, zwłaszcza gdy pies spędza dużo czasu w przyrodzie.

Dla bardziej estetyczny wygląd w niewielkim trimmingovat przedniej części szyi, uszu i głowy.

Wilczarz irlandzki potrzebuje właściwej, zbilansowanej diety. Pies dla normalnego rozwoju powinien otrzymywać wszystkie niezbędne substancje (węglowodany, białka, itp.); Ponieważ zwierzę nie zna etapy wchłaniania pokarmu, aby kontrolować, aby unikać przejadania się, czy mogą wystąpić problemy z przewodu pokarmowego.

Zdrowie i choroba

Długość życia tych psów średnio dziesięć lat. Wilczarz irlandzki ma silną odporność, ale ma skłonność do następujących chorób:

 1. Zespół Uobblera.
 2. Niedoczynność tarczycy.
 3. Wzdęcia.
 4. Zaćmy.
 5. Ropne zapalenie skóry.
 6. Hygroma łokieć.
 7. ramię Osteochondroza.
 8. choroba von Willebranda.
 9. Zwichnięcie rzepki.
 10. Kardiomiopatia rozstrzeniowa.
 11. Osteosarcoma.
 12. Dysplazja stawów biodrowych.
 13. Entropion.

Edukacja i szkolenia

Psy te są bardzo inteligentne, zrównoważone. Z reguły problemy z wychowania psa nie powstaje. Jak już wspomniano powyżej, Wilczarz irlandzki – zwierzę o wielkim sercu, więc dla prawidłowego rozwoju potrzebuje uwagi i uczucia właściciela. Oczywiście, są chwile, kiedy trzeba być twarde, ale to jest, oczywiście, być w stanie połączyć je z dobrym nastawieniem do zwierzęcia jako całości.

Zazwyczaj te psy są przeszkoleni wspólnych poleceń i umiejętności są OKD z nimi. Eksperci nie polecam uczyć wilczarz irlandzki MCS oraz inne szkolenia ochronną, tak aby nie obudzić go niebezpiecznym instynkty.

Żłobki, kluby i koszt szczeniaka

Uważa się, że ta rasa psa pierwszy przybył do Rosji w połowie XIX wieku, a powszechne te psy otrzymały później. Poważne hodowla zaczęła angażować się tylko w 1980 roku. Podstawą wilczarze krajowych były osoby, które zostały przywiezione z Niemiec. Później dodali krew amerykańskich i irlandzkich psów. Jest to niemożliwe, aby z całą pewnością powiedzieć, że psy te stały się bardzo popularne w naszym kraju, ale ich fani są znalezione. W Rosji istnieje Krajowy klub rasy.

I ile wilczarz irlandzki? Cena za jeden przedstawiciel rasy waha się od dwudziestu tysięcy do stu.

Wreszcie, mała

Teraz, gdy wiesz, kto jest wilczarz irlandzki. Charakter jego dość spokojny, więc zwierzę może stać się prawdziwym i wiernym przyjacielem dla Ciebie i Twoich dzieci. Poczuj swobodę wyboru tej rasy!