684 Shares 2450 views

Ile godzin koza daje mleko? I karmienie kóz za dobrego doju

O rozpoczęcie kozę, biorąc pod uwagę wielu właścicieli rolnictwo na własne potrzeby. Po tym wszystkim, to „mała krowa” – idealne zwierzę za ich treść. Mały rozmiar, wytrzymałość, wesoły usposobienie – Te atrakcyjne cechy owiec i kóz tylko zwiększyć liczbę swoich fanów. Dbać o kozie jest stosunkowo łatwiej niż krowy, a zarząd zawsze będą przyjazne dla środowiska produkty: mleko, ser miękki, smaczny ser. A może i pozostanie coś do sprzedaży, a następnie spłacić zakup niektórych karm. Jeśli nie zrobić kozła i małego stada, to budżet rodzinny znacznie uzupełniane. Ale ci, którzy odważą się spróbować się w tej dziedzinie, istnieją uzasadnione pytania. Ile godzin koza daje mleko? Pasza jej, jak wygląda? Jakie to szczęście, aby wybrać mleczną kozę kupić nie rozczarowany?

Rasy kóz mlecznych

Oczywiście, możliwe jest uzyskanie normalnego niekrewniaczej kozła, oraz z szczęście, ilość mleka, która daje kozła dziennie będzie 2,5 i może być, i 3 litry. To wystarczy do rodziny 3-4 osób. Ale zdarza się, że niektóre z kóz na dzień 1,5 litra – pułap i nie będą dojone 8 -11 miesięcy w roku, a 6, a następnie zawartość zwierzę będzie nieopłacalne. Dlatego też, jeśli produktywność stada są ważne dla przyszłego właściciela o wysokiej wydajności, warto pomyśleć o zakupie czystej kozy, które zapewnią nie tylko rodzinę produktów mlecznych, ale przyniesie niewielkie korzyści. Na jaką rasę się zatrzymać, a co koza daje najwyższe plony?

Na terytorium Rosji Środkowej, jego północna i zachodnia jest zdominowana przez rosyjski rock. 7-8 miesięcy laktacji czynnej może dać od 400 do 600 litrów mleka. Te kozy nie są bardzo duże, ich waga średnio o 35 kg, ale są też niektóre większe okazy o wadze do 55 kg.

Gorky rasa jest bardzo podobny do rosyjskiego. I nic dziwnego: w końcu jest to jeden z jej odgałęzień. Większość ludzi daje dziennie do 5,5 litra, a zawartość tłuszczu 4,5%. Karmiących 10 miesięcy.

Szczególnie chcemy podkreślić szwajcarskiej hodowli kóz – Saanen. Te zwierzęta są bardzo duże: waga 50-60 kg ich, ale są tacy, którzy ważą 90 kg. Ogólnie rzecz biorąc, te kozy hornless (tj ankietowanych), z białymi włosami, bardzo eleganckie i piękne. produkcja mleka osiąga 600-700 litrów, a nawet 1000 rocznie. Są one popularne na całym świecie, zostały one wykorzystane do poprawy lokalnych ras w Rosji, Europie i Azji.

Ale są przedstawiciele tego gatunku i Wada: domagają się jedzenia i postój, nie tolerują ekstremalne zimno, gdyż ich futro nie ma podkładu, a nawet kupić czystej koza w Rosji nie jest łatwa. Ale oferują wiele Métis, które zostały wydane na rasowy. Jednak mleko kozie i takie, i przytrzymaj je korzystne, zwłaszcza, że są one bardziej dostosowane do naszych surowych zim.

Jak wybrać kozę

Zakup dorosłego zwierzęcia, należy pamiętać, że oprócz swoich cech mlecznych, ważne jest, że było świetnie. Błyszczące płaszcz, gładkiej skórze mocno intensywna gatunki – wskaźniki jego dobrego samopoczucia. Opracowany proporcjach ciała, szeroka klatka piersiowa, prosty grzbiet, wystające żebra i otoczyć żołądka, silne nogi proste – wszystko to mówi o potencjale produkcyjnym zwierzęcia. Oczywiście, w oka do określenia rzeczywistej wydajności mlecznej z kóz nie może być na jeden dzień, to lepiej zrobić, plony wydatków monitorowane przez kilka dni. Ale na podstawie oględzin zewnętrznych, możliwe jest również, aby wyciągnąć pewne wnioski. U kóz z dobrą wielkość udoyami elastyczny wymienia kształt sferycznej albo w kształcie gruszki, sierści w nim nie występuje, jak również tworzenie się i utwardzanie. Prześwitujących przez skórę żyły mlecznych. Wzdłuż krawędzi fałd znajdują się: rodzajem „bezpieczeństwa” wymienia w przypadku zwiększenia ilości mleka.

Pomieszczenia dla

Kóz powinny być wyposażone w oddzielnym pomieszczeniu. Lepiej jest, jeśli to będzie rzucić zbudowany w suchym miejscu płyt, pustaków, gliny lub Adobe. Utrzymać kóz z kury, świnie nie powinny być, ze względu na ptaków mogą być zakażone pasożytami skóry i zapach świni źle tolerowane.

Optymalna wysokość sufitów w oborze – 2 metrów, o niskim sufitu jest niewygodne dla właściciela i najwyższą przeszkodą dobre ogrzewanie. Okno jest prawidłowo umieszczony na słonecznej stronie i bezpiecznej odległości od podłogi, ponieważ zwierzę może go złamać.

Betonowa podłoga w kozie pożądane zrobić: Materiał ten jest bardzo zimno i mokro, to lepiej, aby leżał na desce. Ale mają też wady. Z czasem drewno gnije, a zwierzę może zranić nóg. Konieczne jest zatem, aby monitorować stan podłogi. Chociaż istnieje alternatywa: na powierzchniach glinianych kozy czuje się świetnie. Małe bias płci nie boli, a następnie cały płyn wypłynie do pojemnika, aw padoku będzie suche i czyste.

Wzdłuż ściany są dobrze zorganizować szeroką półkę, na której kozy są bardzo lubi spać, aw zimnych łóżek pozwoli zaoszczędzić od przeziębienia i zapalenia wymienia.

Kilka kóz wystarczająco 8 metrów kwadratowych wybieg, aw wąskim boksie ich ruch jest trudne, a to może mieć negatywny wpływ na ile litrów mleka dziennie daje kozę.

Zawartość kóz w okresie letnim

W sezonie letnim kozy zazwyczaj żerują na pastwisku. Nie wystarczy tylko przynieść kozę na polanę, przywiązane do drewnianego kołka lub żelazo i zostawić na cały dzień bez nadzoru. Nieuporządkowana wypas – zastaw wysokiej wydajności mlecznej, to zależy od tego, ile mleko kozie daje dziennie. Niesamowite, czują się na bezpłatny spacer pod okiem pasterza, wtedy moc będzie bardziej kompletna. Ale w przypadku braku takiej możliwości, aby zmienić lokalizację od 2 do 3-4 razy dziennie, aby pomóc zaspokoić potrzeby zwierzęcia w karmy dla zwierząt domowych.

Kiedy trawa na polu z nadmiarem kozła trzeba pić co najmniej 3 razy w ciągu dnia. Jeśli to nie wystarczy do spożywania cieczy, wówczas nie jest konieczne rozkoszy. kozy napój powinien być z czystego naczynia, bo kapryśna bardzo czysty i delikatny, i nigdy nie dotykać brudnego wiadra. Jeśli kilka kóz, niektóre „panie” odmówić picia z tej samej płyty, to trzeba zadbać o każdym segmencie. Woda nie powinna być zbyt zimno, to jest dopuszczalne, jeżeli jest to 10-15 stopni.

niewywłaszczalny

Wraz z początkiem na zimno kóz przekształca stałe utajnienia do wiosny. W tym czasie, zróżnicowane i pożywne karmienie jest najważniejsze, aby przedłużyć laktację i urodzenia zdrowego potomstwa.

Soczysty jedzenie nie jest eliminowany z diety są wszystkie rodzaje odpadów, grubych i skoncentrowany paszy.

Przywiązywane kozę w stajni nie jest konieczne, a na podłodze być ciepłe łóżko siana. W słoneczne dni można pozwolić kozę w zagrodzie, na godzinie 4. Jeśli jest niewielki mróz, a następnie 02:00 jest wystarczająca.

Dobrze, jeśli temperatura powietrza w oborze, gdzie zimować kozy będą pozytywne, jak w chłodni może stać się stan zapalny wymion, oprócz zimna zmniejsza wydajność, ile dni koza daje mleko. Szczególnie wymagających ciepła „cudzoziemca”. U kóz, importowane z Europy, nie ma podszerstek, więc należy wziąć pod uwagę tę funkcję i dążyć do stworzenia warunków, które towarzyszą wysoką wydajność i dobrostanu zwierząt.

soczysty RSS

W wykonywaniu tych kanałów to warzyw i roślin okopowych uprawianych w ogrodzie: marchew, buraki, kapusta, ziemniaki, dynia, cukinia, karczochy. Wysokość ich stosowania ze względu na fakt, co daje wydajność mleka koziego dziennie. Warzywa dokładnie umyć i drobno pocięty na głowę dziennie otrzymuje 500-700 g Szczególnie w tej serii wyróżnia się buraki cukrowe z jej nadmierne spożycie może mieć wzdęcia, fermentacja w jelitach, biegunka może się rozpocząć.

pasz treściwych

Stężony paszy to owies, jęczmień, otręby i pasz dla zwierząt. Owsa i jęczmienia są w postaci skruszonego.

Bran jest podawany w postaci puree. Zawierają dużo białka, więc wskazane jest, aby rozcieńczyć go z odpadów spożywczych. Czyszczenia ziemniaków, buraków, marchwi, i trzeba wymieszać z otrębami trochę soli. Dodane witaminy dla wzbogacenia mączki kostnej i kredy.

Pasza zawiera witaminy i minerały. Kozy można stosować mieszaniny składników odżywczych, które są dostosowane do ptaków. Mają pozytywny wpływ na prenatalnego rozwoju potomstwa, zdrowia i układu odpornościowego zwierząt i, oczywiście, na ile litrów mleka koziego daje w ciągu dnia. W okresie stall zwierzę zjada je aż do 300 kg.

błonnik

Podstawą władzy zwierząt parzystokopytnych w czasie zimnej okresu – sianie. Szczególnie cenione suchej karmy z cienkich łodyg traw, roślin strączkowych i zbóż. Sienny nie powinny być przesuszone, preform dobrą wilgotność około 17%. Jest to jedna trzecia całkowitej wyżywieniu kóz w zimie, wystarczy dziennie do 2 kg, ale jeśli zwierzę jest duże lub laktacji, stawka może być zwiększona do 2,5 kg.

kozy wolą słoma zbóż jarych, fasola, soczewica, groch, fasola. Ale wynika z upraw zimowych kozy jedzą niechętnie.

Aby zwiększyć wartość odżywczą słomy, a także bardziej atrakcyjne smakowitość, że miele się i spryskuje się słonej wody (10 l 50 g soli). Następnie utrzymuje się w drewnianym pudełku 16-18 godzin dodaje się koncentraty i korzenie. Ten produkt kozy jeść z przyjemnością, ale następnym razem pozostawić to nie powinno być, to może pójść źle.

Bardzo lubi kozy i gałązka żywności, a ponadto znacznie zwiększa wydajność znacząco wpływa na ile mleko kozie daje dzień zawierać imponujące minerałów. Zacznij zbierać gałązki od początku lata. Odpowiednie gałęzie wierzby, lipy, topoli, brzozy, Hickory, jesion, wiąz, jesion górskich. Oddziały nie grubszych niż 1 cm i długości dwóch stóp i nożyce wyciętych vyalyat kilka godzin w słońcu do wytwarzania w nim witaminy D. Następnie zawieszony pod dachem albo na poddaszu i suszy w ciągu 2 tygodni. Następnie ułożone w rzędach w wielu warstwach.

W stoisku okres koza może dać 5 miotły dziennie, ale brzoza dać w ograniczonej liczbie, mogą wywołać zapalenie nerek. Jedna koza do minimum zimowym wymagane 100 miotły.

Jeśli stanie przygotować miotły lato, sytuacja może uratować cienkie gałązki do 4 mm grubości. Kozy jeść je z przyjemnością się do 40 sztuk na raz. Są także bogate w witaminy, mają dużo chlorofilu. Gałązki mogą zacząć cięcie w listopadzie i aż do wiosny.

Karmienie kóz i opadłych liści są używane, zachowuje witaminy i mają wystarczającą wartość odżywczą. Natarcia Liście zbierane podczas suchej pogody, nawinięte na rolki, suszy i oczyszcza przez brud.

Przybliżony dzienna dieta

Jeśli lato koza głównie nasycone na pastwisku, a zielona trawa bujne prawie pokrywa zapotrzebowanie na składniki odżywcze, w okresie postojowych prawidłowo zorganizowane żywienie odgrywa ogromną rolę. Po tym wszystkim, dobrze karmione zwierzę nie jest zamrożone, do zabawy i zbilansowana dieta pomoże zachować zdrowie i przyszłość potomstwo urodzi się silne i rozwinięte. Plus to ma pozytywny wpływ na ile dni koza daje mleko.

Rano kozie jest lepiej skupić – 150 g lub trochę więcej dla dużych zwierząt i pół kilograma ziemopłodów w głowie.

W porze lunchu głodu ugasić siana, wieńce lub liści.

W godzinach wieczornych, taka sama ilość skoncentrowanej paszy, jak rano. I więcej siana na noc.

Jeśli nie są zgodne z normami żywienia, u bydła mogą rozwijać krzywicy i beri-beri.

Jak zwiększyć produkcję mleka

Ile godzin koza daje mleko? Kwota zależy od kilku warunków. Ten czynnik dziedziczny, warunki karmienia, wiek koza, liczba dojenia dziennie, a czas trwania laktacji. Niektóre z nich nie zależy od gospodarza: są one spowodowane przez genetyki, ale istnieją powody, dla których osoba może znacznie wpłynąć. prawo zestaw środków, aby pomóc kozę, aby osiągnąć swój pełny potencjał produkcyjny.

  1. Po urodzonych kozy, kozy konieczne razdaivat: dojenia często do 4 razy dziennie, wmasować wymię stymuluje dodanie mleka, poprawia krążenie krwi, co ma pozytywny wpływ na jakość produktu.
  2. Znacznego zwiększenia ilości mleka mogą zwiększać szybkość pasz treściwych. Ale tu ważne jest, aby nie przesadzić, w przeciwnym razie można zaszkodzić zwierzęciu.
  3. Mleko pochodzi z bogatej suplementów, zwłaszcza dyni, jabłka, warzywa korzeniowe.
  4. Doświadczeni hodowcy zalecają karmienie kóz rzepy: ma właściwości mlecznych. Należy dodać do zacieru.
  5. Gałęzie drzew zróżnicować dietę, zawierają pierwiastki śladowe i witaminy.
  6. Czasami choroba niedobór – przyczyną zmniejszenia produkcji mleka, w związku z tym, szczególnie w zimie koniecznie zawierać żywności suplementów witaminowych.
  7. Na ile dni w koza daje mleko, wpływa na ilość wypitej wody przez nią, aby zaprzeczyć zwierzę nie może być gorące letnie dni lub w ekstremalnym zimnie. Niektórzy właściciele oferują staranne ich ulubione wody z wywaru z ziół, soku z cytryny, regularne herbaty lub Kombucha. zaparivayut one garść jagód lub Mountain Ash kaliny, jakiś suszonych owoców. Takie kozy vodichku pić z wielką przyjemnością, tylko do piłki powinno być odpowiednio smak zwierzęcia.

,

Jak wydoić kozę

W jaki sposób skorygować zostanie zorganizowana dojenie zależy od tego, ile litrów mleka koziego daje dziennie. Niektórzy zalecają, aby rozpocząć masowanie i rozwijać wymion kozę na miesiąc przed dostawą, ale to jest błędne. podrażnienie wymię może spowodować poronienie, a następnie młodzież zostaną utracone.

Lepiej zacząć masażu w godzinę po wycieleniu, podczas udoju, to korzyści będą widoczne z niego. Po koza urodziła, potomstwo należy natychmiast izolowane lub następnie macica nie może pozwolić hosta do wymion.

Aby zwierzę stał spokojnie przed nim należy umieścić miskę z wodą i wrzucić kawałki chleba, suszone owoce, plastry jabłek. Wymię należy przemyć gorącą wodą, osuszyć ręcznikiem i masażu każda. Następnie otaczać sutek palcami, wycisnąć i pociągnąć w dół ruchem ślizgowym wyciskanie mleka. Pierwszy sączyć nie może wpaść w wiadrze, ponieważ nie są sterylne.

Wymię jest konieczność całkowitego opróżnienia, ponieważ pozostałości mleka w może rozpocząć zapalenie sutka. To także wpływa na zwiększenie laktacji: pusty wymię wypełnia szybciej.

Jeśli młoda koza, kozy, a ona pojawiła się po raz pierwszy, to jest trudniejsze do mleka. Ona nadal nie rozumie, że od niego chcą, i fale nowych doznań. Maszyna nie jest dla wszystkich, więc konieczne jest dołączenie krótkiej smyczy, aby zaoferować jej ulubiony smakołyk lub smaczny zacieru. Cóż, jeśli komuś pomóc z rodziny, przytrzymaj Pat i kojące. Trochę cierpliwości – a pielęgniarka będzie przyzwyczaić się do procedury, zajmie to spokojnie.

Na szczęście kupując kozę z dobrym dziedziczności, właściwie dbając o nią, właściciel może być pewien, będą wystarczające, aby zapewnić całą rodzinę z wysokiej jakości produkty mleczne, ale również przynieść znaczny zysk Ile litrów mleka koziego daje dziennie.