454 Shares 6815 views

Achatina Fulik (Achatina fulica): pielęgnacja i konserwacja

Nazwa ślimak Achatina Fulik został przetłumaczony na język rosyjski jako „gigantyczny Achatina”. Ze względu na duży rozmiar i spokojnym usposobieniu, staje się ulubionym domem wielu. Rzeczywiście, są istotami społecznymi, którzy nie boją się w ręce mężczyzny. Ponadto, wiele z nich lubi być delikatnie dotknął na szyi. Niespodziewanie, gdy ślimak jest przerażające, ona ukrywa się w domu, zaczyna piszczeć.


siedlisko

Achatina ojczyzna (fot mięczak poniżej) jest Afryka. Ale w miarę upływu czasu, ludzie przeniósł istotę do innych kontynentach. W większości krajów, w których te skorupiaki mogły się ustatkować, były uważane za szkodniki, ponieważ pasza uprawiana roślinność i szybko mnożyć. Achatina smaku mięsa, to nie jest akceptowana do jedzenia nawet w krajach afrykańskich. To sprawia, że ślimaki nie są popularne w wielu krajach. Tylko w CIS i ich umiłował zaczął zarabiać jako zwierzę domowe.

Cechy Achatina

Największa na świecie lądowy ślimak Achatina są najbardziej bezpretensjonalny widok. W przeciwieństwie do swoich mniejszych kuzynów, są one wystarczająco inteligentny i może mieć odruchy warunkowe. Pomimo faktu, że ten mięczak nie rości sobie do uwagi, że jest w stanie nauczyć się reagować na właściciela strony i zrozumieć, gdzie obcy, a gdzie jego właściciel.

Opis ślimaki

Olbrzym ślimak Achatina są największym członków ich rodzin. Umywalka to jest w niekiedy rośnie do 25 cm średnicy, a jego korpus do 30 cm długości. Ale średnia wielkość ciała. – 20 cm Zlew jest niezbędne w celu ochrony skorupiaki w czasie zagrożenia, a ona pozwala mu nie wysychają. Zaskakująco, kolor powłoki i jej wzór może zmieniać się w zależności od diety ślimaka.

Ten niezwykle duży mięczak ma narządy wewnętrzne – mózg, nerki, serce, płuca. Ale dodatkowo, że oddycha z pomocą skóry.

Achatina całkowicie głuchy. Mają oczy, które są zlokalizowane na macki, i przy ich pomocy określają obiekty w odległości centymetra. Również ślimaki są w stanie wyczuć stopień oświetlenia, może w ten sposób przyczyniają się one do dalszych komórki światłoczułe w organizmie, z których skorupiaki nie toleruje zbyt jasne oświetlenie.

Te ślimaki lądowe oraz określenia zapachów, w tym celu są one wyposażone z wrażliwą skórą na przedniej stronie i macki. Sole skorupiaki struktura pozwala nam zrozumieć i nauczyć się kształt obiektu.

Gatunek olbrzymich ślimaków

Nauka zna około stu ślimaki z rodzaju. Warunki zatrzymania w prawie wszystkich osobników są takie same i nie różnią się znacząco. Najbardziej wymagająca przy konserwacji i najbardziej popularne w naszym kraju – Achatina Fulik. Powłoka z przedstawicieli różnych kolorach barwny, ale jej ton mogą się różnić w zależności od tego, co zjada skorupiaków. Miękki korpus ma brązowe brązowe ton, i skóry widoczne kopce. Ten rodzaj pośpiechu i lubi odpocząć.

Jeśli chcesz zmienić, można uznać za opcję Achatina retikulyatu. Jest również częstym pet wśród ludności rosyjskiej. Powłoka ma postać pasków i kropek, a kolor zmienia się od ciemnobrązowej do czarnej. Na nodze krawędzi światła widzialnego. Te przedstawiciele odmienny charakter Fulik są ciekawy i aktywny, często, aby zobaczyć przedmiot zainteresowania, wyciągnij głowę.

Ślimak Achatina Fulik: zawartość w domu

Aby utrzymać ślimaki są zwykle nie wymaga dodatkowych kosztów dla domu, a jego układ. Jeśli masz stary akwarium lub plastikowym pudełku, jest całkiem odpowiedni dla swojego domu. Karton jest nieodpowiedni dla ślimaków, ponieważ mogą one zrobić w niej dziurę i indeksowania. Objętość jednej osoby w domu musi być 10 litrów lub więcej. Jeśli planuje się osiedlić z kilkoma zwierzętami, wówczas objętość domu zwiększa się do 20 – 30 litrów.

Jako pokrywy z pleksiglasu odpowiednie małymi otworami dla powietrza. Jeżeli otwory nie, to po zamknięciu zawsze należy zostawić małe pęknięcie. Zachować otwarty dom nie jest zalecane, ponieważ zwierzę ucieknie.

majsterkowanie w domu

Po wybraniu odpowiedniego dom ślimak, konieczne jest, aby zorganizować. Na dole jest pokryte warstwą luźnej gleby około 10 cm. Jest to konieczne, aby Achatina Fulik położył się i chowa jajka. Jako podkład można użyć substrat kokosowy, jego zakup w kwiaciarni. Ale upewnij się, że gleba w zakupie nie była mieszanka nawóz. Trociny lub gliny w glebie są niedopuszczalne do spodzie terrarium ustilaniya Achatina. Jak dbać o swojego zwierzaka może być osoba fizyczna, na przykład, jeśli chcesz eksperymentować ze składem gleby. Więc ślimak może jak warstwy błony igieł sosny kory orzechami lub tylko piasek.

Każdy rodzaj podłoża w terrarium musi być utrzymywany w stanie mokrym, lecz w tym samym czasie, nie pozwala również na zwilżanie. Taki środek będzie utrzymywać odpowiednią wilgotność dla ślimaka. Sam Achatina pokaże, czy to wystarczy wilgoć. Tak więc, jeśli to wspina się po ścianie, wilgotność w wysokich terrarium. Jeśli ona nie chce zostać wyłączony z płaszcza – powietrze jest zbyt suche to i chcą dodać trochę wody. Gleba powinna być wymieniany co dwa miesiące.

Można zauważyć, że Achatina Fulik nie płynąć dalej, więc jej dom ustawiony melenko pojemnik z wodą. Ale „basen” dla ślimaków musi być stabilny i ciężki, że nie okazało się w trakcie procedury. Wlać wodę „na dole”, tak, że zwierzę nie utonął. Raz w tygodniu wyczyścić zbiornik. Niektórzy właściciele czasami kąpią ślimaki pod bieżącą letnią strużka wody.

Mięczak nie wymaga dodatkowego pokrycia. Ale ważne jest, aby wyraźnie wymawiane nocy dzień. Achatina – to głównie nocnych mieszkańców, aw czasie światła, wolą ukrywać. Tak więc mamy do czynienia w terrarium zaciszne miejsca, kładąc szkopuł, duży kamień lub inne obiekty. Jeśli umieścisz w doniczce paproci lub bluszcz, który będzie w posiadaniu skorupiaków, stanie się nie tylko ozdobą, ale również dodatkowy delikatność.

Temperatura w klatce

Zanim kupisz gigantyczny ślimak, ważne jest, aby zastanowić się, jak można utrzymać żądaną temperaturę. 26 stopni będzie najbardziej komfortowe dla Achatina. Opieki i przyczynić się do stworzenia warunków lampa z przyćmionym światłem. Lepiej jest, jeśli w terrarium sporadycznie spadnie termometr do sprawdzenia. Jeśli temperatura w jej domu będzie mniej niż 24 stopni, a następnie staje się powolny ślimak.

moc Achatina

Możemy powiedzieć, że ślimak zjada wszystko. Ale każda osoba może mieć swoje własne preferencje smakowe. Pomimo „przyzwyczajeń kulinarnych,” głównym punktem roślinnego jedzenia jest w menu. Więc powinny jeść jabłka, ogórki, sałata, pomidor, dynia, cukinia. Achatina nie odmówić jeść banany, arbuz na skórki, jagody, kukurydzy i innych rzeczy. Latem, dieta młodej trawy są dodawane, takich jak koniczyna i mlecze. Zaobserwowano, że te wybredny nie jak ziemniaki i marchew.

Menu zwierzę może być rozcieńczony z płatków owsianych lub świeżych ciastek. Czasami można rozpieszczać swoje ulubione białko ślimak z jaj lub drobiu.

Naturalne kredowe i młotek powłoki jaja powinny zawsze znajdować się w klatce, jak Achatina Fulik potrzebuje wapnia.

Młode ptaki trzeba karmić codziennie. Lepiej jest dać jedzenie na noc, gdy są aktywne. Przedstawiciele dorosłych może być podawana przez dwa lub trzy dni.

Powielanie ślimaków

Jest to na pewno powiedzieć, że Achatina (ślimaki zdjęcia prezentowane na tej stronie) – to hermafrodytyczny. Twój pies może wykonywać funkcje kobietą czy mężczyzną. W rzadkich przypadkach spadek populacji osobników zdolnych samozapylano. Ale o swojego zwierzaka lepiej dbać i dawać siebie. Dobrze, jeśli żeńska rola zrobi więcej starszych i duży ślimak.

Achatina leży około 200 jaj. Jeśli odpowiedniej temperaturze, w ciągu tygodnia trzeba będzie dużo pięciu milimetrów ulitochek. Sześć miesięcy później, dzieci staną się dojrzałe płciowo. Warto zauważyć, że wzrost nadal prawie całe swoje życie.

Korzyści ze zwierzęciem – ślimak

Każdy, kto chce mieć zwierzaka, ale nie ma czasu na spacery, można bezpiecznie kupić gigantyczny ślimak. Jest możliwe, aby pozostawić na kilka dni bez karmienia, a ona nie będzie cierpieć z powodu głodu. Jeśli chcesz jechać na wakacje, Achatina bez jedzenia przejść w stan hibernacji. Wracając, posypać pet trochę wody, a on się obudzi. A jeśli masz czas, możesz zacząć trenować mięczak, który rozwinął się odruch warunkowy. Również czas wolny można cieszyć się tą niesamowitą istotę, lub wziąć go za rękę, czując się jak gigantyczny ślimak powoli indeksowania na swoim ramieniu.